15.03.2011

Секрети, які захищали до останнього

Аж три роки знадобилося, аби примусити тернопільських чиновників розкрити: хто в обласному центрі заволодів землею та комунальним майном.

09.03.2011

Не лізь у борги: віднині в Україні новий закон щодо їх стягнення

Віднині з боржниками розбиратимуться жорсткіше – в дію вступає новий закон "Про виконавче провадження". Правозахисники б’ють на сполох і побоюються появи нових корупційних схем у судах.

02.03.2011

Для кого будується «доступне житло» в Україні

Не заробляєте 20 тисяч гривень на місяць? Тоді "доступне житло" для вас недоступне.

22.02.2011

Ветерани та інваліди просять Кабмін не виплачувати за їхній рахунок судові компенсації

Ветерани війни, інваліди та чорнобильці просять уряд відкликати з парламенту законопроект, що гарантує виплату компенсацій за судовими рішеннями, прийнятими не на користь держави. Джерелом цих виплат передбачаються кошти, призначені бюджетом для забезпечення соціальних пільг.

16.02.2011

Як одиноким матерям отримати допомогу на дітей в 2011 році

Кому надається допомога? Чи надається допомога у випадку, якщо матір не перебуває в зареєстрованому шлюбі з особою з якою вона веде спільне господарство? Чи надається допомога на дітей, які перебувають на повному державному утриманні? Про все це та багато іншого читайте в статті юриста УГСПЛ Максима Щербатюка.

16.02.2011

У Торезькому інтернаті дорослих інвалідів позбавили пенсій

Донецькі правозахисники заявляють про можливі фінансові зловживання у Торезькому психоневрологічному інтернаті. Більшість дорослих вихованців цього закладу в суді позбавлені права самостійно розпоряджатись пенсіями, які їм платить держава. В громадській організації «Мартін клуб» вважають це корупційною схемою, що призводить до інших порушень прав цих людей. Втім, і влада, і директор закладу спростовують закиди.

08.02.2011

Пенсійний фонд проти матерів дітей інвалідів

Багато «чудес» є у нашій країні. Нікого вже не дивує той факт, що у законі може бути записано одне, але виконується зовсім інше. І ніхто за це відповідальності не несе. До вашої уваги черговий факт.

01.02.2011

Проект Трудового кодексу: права працівників і малий бізнес

Проект Трудового кодексу встановлює багато новел щодо регулювання праці працівників, які задіяні у малому бізнесі. Зокрема, проектом запроваджується така особлива категорія підприємств, як «суб’єкти малого підприємництва» (до 20 осіб), на які поширюються особливі умови регулювання.

26.01.2011

Проект Трудового кодексу, що він готує для працюючих жінок

Необхідно констатувати, що положення проекту Трудового кодексу щодо працюючих жінок є кроком назад у законотворчості в порівнянні з існуючим регулюванням, і вони можуть розцінюватися як ущемлення чи обмеження прав працівників. Чому? Читайте в цій статті.

25.01.2011

Судовий наказ про сплату боргу за послуги: спочатку договір – потім гроші

Судовий наказ про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги може бути винесений лише за наявності договору між споживачем та виконавцем. Громадської приймальні «Захисти своє право», Херсонської обласної організації "Комітету виборців України" зафіксовали ряд звернень громадян, щодо видання судами м. Херсона судових наказів про стягнення заборгованості за житлово – комунальні послуги за відсутності договору між споживачами та виконавцями про надання таких послуг.

21.01.2011

Відкрите звернення: держава втручається в реалізацію програм з протидії ВІЛ/СНІД за підтримки міжнародних донорів

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні та Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ, засвідчують Вам свою глибоку повагу та закликають негайно втрутитися у ситуацію, що підриває зусилля держави у сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, порушує права пацієнтів, у т.ч. ВІЛ-позитивних, та наносить непоправну шкоду авторитету держави на міжнародній арені.

20.01.2011

Що зробить новий Трудовий кодекс з нашими відпустками?

Які недоліки містить в собі проект нового Трудового кодексу? З якими проблемами зіштовхнуться працівники в разі його прийняття у сьогоднішньому вигляді? В цій статті мова піде про ускладнення ситуації з відпустками.

20.01.2011

Кабмін примусить студентів відробляти витрати на навчання

До 1 вересня Міносвіти має розробити механізм відшкодування державі студентами-бюджетниками, "які не відпрацювали в державному секторі економіки визначений законодавством термін" коштів, витрачених на їхнє навчання.

19.01.2011

Праця «в тіні»

Від півтора до 2 двох мільйонів українців працюють без оформлення необхідних юридичних документів, - про це заявляють у Міністерстві праці та соціальної політики.

17.01.2011

Уряд бореться з народжуваністю? Чиновники пропонують виключити декретну відпустку з трудового стажу жінок

Населення України стрімко скорочується. Держкомстат повідомляє, що за останній рік нас стало меньше на мільйон. За прогнозами ООН, при такій динаміці, до 2030 року нас буде 39 мільйонів. Раніше в демографічному звіті ООН повідомляли, що в Україні найнижчий у світі природній приріст населення. В той же час посадовці, здається, намагаються зробити так, аби жінки мали ще меньше стимулів народжувати дітей.

C