17.01.2011

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Скільки ще має тривати порушення їх прав?

Все більшого і більшого розмаху набирає проблема перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам. Вже близько двох років держава порушує права пенсіонерів і коли це закінчиться нікому не відомо.

14.01.2011

Викладачі шкіл мистецтв мають право на пенсію за вислугою років

Досить дивно складається ситуація із призначенням пенсії за вислугою років людям, які працювали у позашкільній освіті, зокрема у школах мистецтв, і яким не рідко (що засвідчує кількість звернень з цього питання до Української Гельсінської спілки з прав людини). Пенсійний фонд відмовляє у зарахуванні стажу їх роботи у цих закладах до спеціального стажу.

13.01.2011

Жертвами Міносвіти стали незахищені верстви населення

Зміна демографічної ситуації в країні – основна причина, яку називає Міністерство освіти для зменшення державного замовлення при вступі до Вузів майже наполовину. Але вказуючи про зменшення на 42 % кількості випускників середніх шкіл Міністерство не враховує, що зменшення державного замовлення на такий же відсоток в першу чергу торкнеться незахищених верств населення. Мова йде про тих молодих людей, які найбільше потребують підтримки держави при отриманні освіти.

27.12.2010

З’явився ще один законний спосіб відібрати власність в українців

22 грудня 2010 року парламентом було прийнято закон "Про внесення змін до закону "Про акціонерні товариства", який зобов'язав акціонерів, які володіють маленькою кількістю акцій продавати свої акції великому акціонерові або спільній групі акціонерів, які в сумі володіють більше 95% акцій компанії.

24.12.2010

В Харкові працівники Беркуту силою примушували страйкуючіх водіїв виходити на маршрут

В Харкові переговори працівників КП "Міськелектротранс" та представників адміністрації зайшли в глухий кут. До Нового року працівники зможуть отримати лише зарплату за вересень включно, заборгованість, що залишилася - тільки в лютому 2011 року. На такі умови працівники не погодилися і були налаштовані продовжувати акцію протесту.

16.12.2010

Житловий кодекс пролобіювали банкіри та будівельники?

Проект Житлового кодексу України готується до другого читання. На відміну від Податкового, він стосується кожного громадянина. Але ані депутати, ані урядовці поки не ініціювали громадське обговорення.

07.12.2010

Обмеження максимального розміру пенсій: реформа чи черговий піар?

Максимальний розмір пенсії буде обмежено, таку інформацію оприлюднили засоби масової інформації після зустрічі Прем’єр-міністра України М.Азарова і Голови Пенсійного фонду Б.Зайчука. Проте, видається сумнівним, що ці задуми уряду будуть втіленні в життя.

02.12.2010

З приводу розгляду у другому читанні Житлового кодексу України ВРУ

Харківська правозахисна група провела прес-конференцію з приводу розгляду у другому читанні Житлового кодексу України ВРУ.

30.11.2010

Янукович ветував податковий кодекс. Але вже в четвер його можуть прийняти знову

Президент Віктор Янукович ветував Податковий кодекс. "Сьогодні я заветував Податковий кодекс", - сказав він журналістам у вівторок в аеропорту "Бориспіль" перед вильотом в Астану на саміт ОБСЄ.

24.11.2010

Хто відібрав пільги у багатодітних сімей ?

Цікава ситуація склалася із наданням пільг для багатодітних сімей. З однієї сторони держава прийнявши відповідні зміни до законодавства з початку 2010 року підвищила соціальну захищеність цих родин. Але з іншого боку є намагання незаконно обмежити коло багатодітних родин, які можуть їх отримувати.

23.11.2010

Боротьба із невиплатою заробітної плати: міф чи реальність

З’явилась інформація, що Генеральна прокуратура хоче підвищити відповідальність за невиплату заробітної плати. Потрібно сказати, що наявність такої правової норми дає можливість деяким недобросовісним працівникам прокуратури заробляти на цьому доволі немаленькі гроші.

22.11.2010

Закон один для всіх, але тільки не для держави

До цього висновку приходиш кожен раз коли стикаєшся з виконанням державою нею ж встановленим пільг і привілеїв. Для прикладу є Закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який є фактично базовим для соціального захисту військових. Але водночас держава не спроможна забезпечити ті гарантії які у ньому передбачені. І цю свою неспроможність вона намагається всіма способами приховати.

18.11.2010

В Чернігові відкривається Центр правової допомоги безробітним жінкам

На базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини відкривається Центр правової допомоги безробітним жінкам. Діяльність Центру відбуватиметься у тісній співпраці з Чернігівським міським центром зайнятості.

17.11.2010

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає від нардепів відновити право українців на пенсійне забезпечення

Через бездіяльність нардепів в українців які виїхали за кордон, порушується право на пенсійне забезпечення. Так, якщо людина все життя працювала на Україні і заробила собі пенсію, отримати її за межами держави вона не зможе. Відсутня законодавча база.

15.11.2010

Для чого Міноборони потрібні гроші дітей-інвалідів?

Кабінет міністрів не знайшов нічого кращого, як передати військовим чиновникам бюджетні кошти, призначені... на виплату допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам дитинства, дітям-інвалідам і тимчасової державної допомоги дітям.

C