25.01.2013

Сморід - це порушення екологічних прав українців

Неприємні запахи стали нормою для багатьох мешканців України. Проте більшість навіть не підозрює, яку небезпеку становить для людини забруднене повітря. Головний біль, порушення функції печінки, шлунку і підшлункової залози, інші неприємності зі здоров’ям – все це може бути наслідком звичайного смороду.

11.10.2012

У Тернопільській області кандидати в депутати обіцяють виборцям право на повітря

Оцінка передвиборних програм кандидатів у 167-у виборчому окрузі: замість охорони довкілля та дотримання екологічних прав наші виборці можуть втішитися хіба що... правом власності на повітря.

21.09.2012

Грінпіс вимагає ветувати добудову Хмельницькій АЕС

Грінпіс та Бенквоч звернулися до Президента України з закликом накласти вето на закон, що дозволяє будівництво двох нових атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. У відкритому листі до Віктора Януковича, вони висловили стурбованість від імені мільйонів європейських громадян, яких позбавили закріпленого у конвенції Еспо права на повноцінну участь в обговоренні цього ризикованого проекту.

17.07.2012

Верховний суд рятує заповідні землі Миколаївщини від «Енергоатому»

29 травня 2012 року Верховний суд України поставив останню крапку в шестирічній судовій тяганині за заповідні землі РЛП «Гранітно-Степове Побужжя». У липні рішення суду стало доступним на сайті Верховного суду України. Суд залишивши в силі вердикт адміністративних судів про незаконність постанови уряду про надання 27,72 га заповідних земель під Олександрівське водосховище Ташлицької ГАЕС.

14.06.2012

Гроші на питну воду для українців чиновники використали на Harrogate?

За даними ООН, майже 800 мільйонам людей у світі гострого не вистачає питної води. Схоже, незабаром до цієї страшної цифри можуть долучитися і українці. До цього висновку можна прийти, ознайомившись з дослідження Рахункової Палати про те, як виконувалась програма «Питна вода України» на 2006-2020 роки.

11.04.2012

Адміністративна реформа на марші

Сьогодні Парламентський Комітет з питань екологічної політики розгляне проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні)", внесений народним депутатом України Ю. Мірошниченком.

09.02.2012

Громадські активісти отримали першу перемогу в справі Національного парку «Інгулецький степ»

У кількарічній боротьбі ініціативної групи сільської громади та солідарних з нею захисників довкілля з беззаконням владних структур це перший випадок торжества правосуддя!

10.10.2011

Поки прокуратура вивчала ситуацію, ТОВ Граніт Груп протягом двох місяців плюндрувало споконвічний Інгулецький степ

З історії, наведеної нижче, читач довідається, як у славнозвісному степовому Придніпров’ї, де лише 1 відсоток території має заповідний статус, за сприяння Мінприроди знищуються останні куточки реліктових степів.

05.08.2011

Хто і навіщо ініціює вибухи в Тернопільській області?

Замість Національного природного парку мешканців села Пилипче очікує розробка родовища гіпсу. Люди занепокоєні такими планами приватного підприємства „Скала-Інтер”, адже подібні роботи зазвичай пов'язані із застосуванням вибухових речовин, встановленням подрібнювальної техніки, рухом важкого транспорту.

29.07.2011

Під пологом ночі підприємницька структура регіоналів розпочала руйнацію Інгулецького степу

Розоранність українських степів сягає таких розмірів, що вже ніколи не вдасться забезпечити 10 відсотків заповідності, що вважається оптимальною нормою. Цей скорботний факт мало турбував і турбує органи влади всіх рівнів.

23.05.2011

«Парковий скандал» у Харкові – рік опісля

Рік тому у Харкові розпочалося скандальне будівництво дороги через парк імені Горького. Майже двом тисячам громадянам не вдалося зупинити знищення зеленої зони. Жодної кримінальної справи проти чиновників не порушено.

04.04.2011

Чому ВООЗ мовчить про Фукусіму

ВООЗ нібито байдужа щодо небезпеки для здоров’я, що несе з собою катастрофа на АЕС «Фукусіма-1». Незалежні експерти вважають, що пасивність Всесвітньої організації охорони здоров’я має свої причини.

16.11.2010

Позиція напередодні міжнародних кліматичних переговорів - знайома незграбність рідної влади

11 листопада за ініціативою Представництва Європейського Союзу в Україні у приміщенні Вченої ради Тернопільського національного економічного університету відбулася конференція на тему "Екологічна політика Європейського Союзу: виклики для України". Олександр Степаненко, виконавчий директор ЕГО "Зелений Світ", виступив з повідомленням на тему "Реалізація права участі громадськості у державній екологічній політиці".

23.07.2010

Прокуратура Харківської області не побачила порушень у побитті людей в парку Горького

Прокуратура Харківської області не побачила жодних порушень в ситуації з парком Горького. Таку відповідь надійшла до Української Гельсінської спілки з прав людини у відповідь на відкрите звернення.В листі за підписом заступника прокурора О. Кухара йдеться про те, що ані міліціонери, які били чи незаконно затримували захисників парку Горького, ані невідомі люди в чорному – «Муніципальна охорона», які так само вчиняли насильницькі дії у відношенні до захисників природи – не вчиняли злочину.

22.07.2010

Правозахисник: «варварство» під прикриттям підготовки до Євро-2012

Дорогу, яку прокладають через парк Горького у Харкові, буде добудовано, незважаючи на акції протестів. Про це заявив губернатор Харківщини Михайло Добкін. Правозахисники та екологи протестують. За словами Євгена Захарова будівництво дороги триває без усіх належних документів, роботи проводять на місці поховань.

C