11.07.2010

Нагородження винних і покарання безвинних?

Причиною протистояння стала незаконна вирубка вікових дерев у центральному парку імені Горького. Дерева посадили 117 років тому гімназисти, студенти та їхні викладачі. Біля кожного дерева довго зберігалася табличка з іменем того, хто його посадив. Ця частина парку вціліла навіть під час окупації Харкова в 1941—1943 рр., коли дерева рубали на дрова.

22.06.2010

Всеукраїнська акція Сьогодні дерево. завтра - ТИ зібрала в Харкові понад 2000 осіб (фото)

Понад 5 годин стояли учасники акції під будинком, де відбувалися слухання, аби віддати свій голос за припинення вирубки лісу.

16.06.2010

Звернення до Президента України щодо подій в парку Горького

ЕГО «Зелений Світ», що є членом Української Гельсінської спілки з прав людини, висловлює стурбованість практикою органів влади та органів внутрішніх справ у м. Харкові у сфері планування та забудови територій міста, що супроводжується нищенням зелених зон загального користування, ігноруванням громадських інтересів у цій сфері та порушенням конституційних прав громадян.

07.06.2010

Приєднайтесь до звернення до Комісара РЄ з прав людини щодо незаконних дій харківської місцевої влади!

Шановний п. Хаммерберг! Звертаємось до Вас у зв’язку з тривожними діями харківської місцевої влади та міліції, пов’язаними з вирубкою віковічних дерев у парку імені Горького. Органи місцевого самоврядування не тільки діяли всупереч законодавству й із неповагою до думки громадян, але й вжили незаконних засобів, зокрема й насильства, проти мирних захисників парку. Особливу стурбованість викликає потурання міліції насильству з боку невідомих воєнізованих формувань і репресії щодо осіб, які зазнали насильства.

07.06.2010

Дії, несумісні з демократією. Харків

Без сексу, скандалу чи жахливих злочинів складно притягти увагу ЗМІ. Зокрема й світових. Якщо ти не президент, звісно. Якщо не влаштували величезного шоу, де надають можливість оголосити - після 100 днів - про початок реформ, про наміри та дальню перспективу світлого майбутнього. Оголосити передусім перед своїми, бо тим крикливим не своїм пройти не дали спецназівці.

07.06.2010

Громадські організації продемонстрували ЗМІ що саме отруює воду в криницях та щодня загрожує здоров’ю сільських мешканців по всій Україні

Повз напівприсипані піском смердючі бочки з непридатними пестицидами та купи курячого посліду під відкритим небом учасники прес-туру дісталися до с. Садки Макарівського району на Київщині. Свідчення місцевих жителів щодо неконтрольованого змиву відходів життєдіяльності птахів місцевою птахофабрикою опосередковано підтвердилися проведеними на очах у присутніх експрес-аналізами води в криницях – нітратів щонайменше вдесятеро більше припустимого. Крок за кроком експерти та посадовці супроводжували столичних гостей «екологічними буднями» українських селян, коментували загрози і пропонували конструктивні та перевірені рішення проблем.

02.06.2010

Парк Горького. Як все було сьогодні (відео)

На цьому відео можна побачити події, що відбувалися в парку Горького сьогодні. Активісти намагалися завадити вирубці дерев, за що невідомі в чорному жорстоко розправляються з ними.

02.06.2010

В Харкові невідомі в чорному з увімкненими бензопилами напали на захисників дерев. Міліція мовчки спостерігала

Після подій, що трапились цього ранку в харківському парку в лікарню потрапили троє осіб. Чотирьох затримала міліція. Та учасники подій стверджують, що все могло скінчитися ще гірше. Адже на них йшли з увімкненими бензопилами. Дерева, на яких сиділи активісти пиляли не зважаючи на те, що люди могли загинути. Міліція ж спокійно спостерігала як розправляються з учасниками акції. Зрештою активістам довелось відступити. Адже захищати вже не було чого.

01.06.2010

Міністерство охорони навколишнього природного середовища в Україні повідомило про незаконність вирубки дерев у Харкові

В листі Міністерства йдеться про те, що Харківському державному управлінню охорони навколишнього природного середовища доручено відкликати висновок про дозвіл проводити роботи в парку Горького. Нижче наведено текст листа

28.05.2010

Вирубка дерев і затримання їхніх захисників у Харківському центральному парку (нові відомості)

Сьогодні приблизно о сьомій годині ранку до місця вирубки дерев у центральному харківському парку імені Горького приїхало близько 50 молодиків міцної статури з бейджиками «муніціпальна охорона» і міліціонери. Молодики взялися за руки і ланцюгом стали відтісняти захисників дерев. Ті так само взялися за руки в коло і намагалися залишатися на місці. Тих, хто опирався найбільше, міліція по одному затримувала. Загалом затримали 9 молодих людей, в тому числі представника ХПГ.

28.05.2010

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу незаконного знищення багатовікових зелених насаджень у Харкові і насильства щодо їхніх захисників

УГСПЛ розцінює практику знищення дерев у Парку імені Горького як протизаконну, адже її проведення не санкціоновано органами Мінприроди, суперечить Генеральному плану Харкова, природоохоронним та містобудівним нормам. Згадані рішення Харківської міської ради стосовно планування та забудови рекреаційних зон загального користування прийняті без жодного громадського обговорення, до якого органи владних повноважень змушують положення Оргуської конвенції, норми законів „Про охорону навколишнього природного середовища України” та „Про планування та забудову територій”.

27.05.2010

Захистити природу харківські активісти готові ціною власного здоров’я (відео)

Захисники парку Горького у Харкові блокують в'їзд важкої техніки в зелену зону.

18.05.2010

Екологічні громадські організації України висловили занепокоєння процесом підготовки Стратегії національної екологічної політики

Уповноважені представники семи всеукраїнських екологічних громадських організацій звернулися з відкритим листом до Прем’єр-міністра України, Голови профільного комітету ВРУ та Голови Представництва ЄС в Україні з вимогою взяти під особливий контроль процес розробки та ухвалення Стратегії національної екологічної політики.

14.05.2010

Поміщення дітей до приймальника розподільника: вимушена необхідність чи порушення права на свободу?

Нажаль, на сьогодні, в Україні мають місце випадки, коли посадовими особами органів внутрішніх справ не забезпечується дотримання прав дітей, які направляються до спеціальних установ. Дітей позбавляють свободи за допущені порушення правил внутрішнього розпорядку, що виявилися у залишенні території місць навчання або перебування без відповідного дозволу адміністрації...

06.05.2010

Відкрите звернення національних природоохоронних організацій

Ми, представники національних природоохоронних організацій, звертаємося до Вас, шановний Миколо Яновичу, з проханням розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України ситуацію, що сталася під час проведення засідання Колегії Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, яке відбулося 29 квітня 2010 року.

C