09.03.2010

Чи варто з виробництв влаштовувати катастрофи ?

Минулого тижня тернопільська громадська приймальня УГСПЛ провела прийом громадян та ознайомлення з ситуацією у зоні надзвичайної екологічної ситуації: місті Калуші, селах Кропивник та Сівка. Тутешня місцева влада й мешканці зони неабияк стривожені тим, що від моменту підписання Указу Президента спливає місять, тоді як передбачені ним кошти на здійснення першочергових кроків на ліквідацію екологічних загроз, моніторинг та прогнозування ситуації все ще не надійшли. Відповідно, жодні роботи у цьому напрямку не розпочаті...

03.02.2010

Прикарпатський Калуш: зона екологічного лиха

Сьогодні Рада національної безпеки й оборони може визнати місто Калуш та Калуський район зонами надзвичайної екологічної ситуації. За визнання цього статусу мешканці міста проголосували на референдумі. Вчора екологічно небезпечні об’єкти Калуша оглянув Президент України, після чого Віктор Ющенко обговорив з місцевою владою можливість мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище. Ситуація в Калуші може призвести до техногенної катастрофи.

28.01.2010

Природоохоронні організації стверджують: екологічна ситуація в Україні є кризовою

Екологічна ситуація в Україні є кризовою. Значна частина водних об'єктів втратила природну чистоту, порушена їх здатність до самоочищення. У державі накопичено понад 35 млрд. тонн відходів, 17% її території зазнає підтоплення, понад 18% – вражено інтенсивною ерозією. За роки незалежності площа земель природно-заповідного фонду збільшилася вдвічі, але займає тільки 4,95% території країни, що значно менше за середній показник для Європи (15%). В Україні найвищий в Європі рівень розораності земель, споживання енергетичних ресурсів і води, вирубування лісів. Цей список можна довго продовжувати.

13.01.2010

Україна звужує доступ до екологічної інформації на законодавчому рівні?

У 2005 році колегія міжнародно-визнаних юристів – членів Комітету із дотримання Оргуської конвенції прийшли до висновку, що Україна порушує вимоги Оргуської конвенції щодо доступу до екологічної інформації та участі громадськості у прийнятті рішень, що стосуються довкілля. З того часу за сприяння Комітету Україна розробляє нове законодавство, спрямоване виправити ситуацію та забезпечити виконання положень Конвенції. Проект Закону України «Про внесення змін до статті 25 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» стосовно визначення екологічної інформації спрямований на впровадження положення екологічної інформації, даного у Конвенції, у національне законодавство. Законопроект досягає своєї мети, але лише поверхнево.

14.12.2009

Об’єкти ПЗФ, що охороняються місцевою владою, тотально приречені на беззахисність

...Вітчизняна процедура організації територій та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) та підтримання їхнього статусу потерпають від невизначеності кола суб'єктів, що здійснюють заповідання, значної залежності остаточного рішення від інтересів місцевих органів влади та фактичної відсутності відповідальності за нанесення шкоди природним цінностям, що формально перебувають під охороною держави.

14.12.2009

Копенгаген: Україна у марші на підтримку клімату

Українські екологи та активісти взяли участь у Всесвітній кліматичній акції під час міжнародної конференції з питань зміни клімату у Копенгагені. У такій пішій ході-марші загалом взяли участь близько 100 тисяч осіб. Проявили цього суботнього дня 12 грудня 2009 року свою еко-солідарність не лише данці чи європейці, а гості Копенгагену чи учасники саміту з багатьох кран світу.

09.12.2009

Україну оголосили динозавром дня на кліматичному саміті в Копенгагені

На міжнародних переговорах у Копенгагені зі змін клімату Україну оголосили «динозавром дня». Цим званням нагороджують держави, які вносять, на думку екологів та науковців зі 192 країн, найбільший деструктив у перемовини. Лауреата жартівливої відзнаки обрали у вівторок в копенгагенському «Белла-центрі», де тривають міжнародні переговори зі зміни клімату під егідою ООН. Кожного дня представники впливового об’єднання «Міжнародна кліматична мережа екологічних організацій» голосують за те, які країни виявили себе під час переговорів найгірше.

03.12.2009

«Захистіть клімат! Не гальмуйте міжнародні переговори!»

Транспарант з такою вимогою 2 грудня перегороджував вхід до будинку Мінприроди України, демонструючи незгоду громадських природоохоронних організацій з офіційною позицією України на переговорах ООН зі зміни клімату, які розпочинаються 7 грудня.

28.11.2009

Після двохрічної боротьби заказник «Острів Жуків» відстояли у суді

25 листопада 2009 Господарський суд м Києва проголосив рішення яким визнав недійсним п.1.рішення Київради №162/1996 від 22.08.2007 «Про питання створення ландшафтного заказника «Жуків острів», яким раніше площа заказника була незаокнно скорочена в 9 разів.

11.11.2009

Cудові бої з Генпрокураторою за Побужжя

9 листопада 2009 року відбулося засідання апеляційної інстанції в суді по справі «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) проти Генеральної прокуратури. Суд підтвердив незаконність дій Генеральної прокуратури України при розгляді скарги ЕПЛ в кампанії щодо заповідного «Гранітно-Степового Побужжя».

29.10.2009

Одне з природних чудес України – під загрозою!

Представники громадських природоохоронних організацій, туристичних агенцій, наукових закладів, що підтримали всеукраїнську громадянську кампанію „Дністровська екологічна хвиля” 18 жовтня провели у Києві прес-конференцію для українських та іноземних ЗМІ.   

07.09.2009

В очікуванні Геракла – хто почистить „Авгієві стайні” у Тернополі ?

1 вересня виповнився місяць відтоді, як мешканці села Малашівці на Тернопільщині почали акцію безстрокового блокування території сміттєзвалища обласного центру. Протягом серпня проблема екологічної небезпеки від швидкого накопичення на вулицях Тернополя побутових відходів перебувала у фокусі уваги обласних органів влади і преси. Акція з блокування звалища не припинилася і після рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 7 серпня, котрий постановив заборонити ініціативній групі жителів села проводити масове зібрання з перекриття під’їзних доріг до Малашовецького сміттєзвалища”.

30.06.2009

На Дністрі здіймається хвиля...

ЕГО "Зелений Світ" повідомив про початок всеукраїнської громадянської кампанії "Дністровська екологічна хвиля". Станом на 28 червня про приєднання до неї заявили представники 29 громадських організацій з 11 областей України та м. Києва.

03.06.2009

Відбулася прес-конференція екологістів, журналістів та громадських активістів на тему Хто стоїть за вбивством захисника Жукового острова? .

Як вже повідомлялося, 26 травня було вбито Олександра Гончарова, мешканця района Корчувате, котрий раніше намагався припинити незаконний видобуток піску на території заказника "Жуків Острів". На прес-конференції природоохоронні організації та журналісти виклали власну версію причин трагедії.

05.11.2008

Трохи світла у каламутній воді паводку

До приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини звернувся з проханням про правову допомогу міський голова м. Галич п. Орест Трачик. Як відомо, Галич став одним з міст Прикарпаття, що постраждало під час катастрофічного паводку 23 – 28 липня. Але галицький мер постраждав від іншої стихії – надмірного службового ентузіазму місцевих правоохоронців. Ця друга – вже стовідсотково рукотворна стихія – нині набирає обертів у зоні надзвичайного стану. Лихої інтриги їй надає перманентне протистояння між політичними кланами, що лютує у центральній та місцевій владі. А найзручнішою жертвою у цій кампанії обирають зазвичай найслабшу ланку - сільське та містечкове самоврядування.

C