23.10.2008

Боротьби з наслідками екологічного лиха недостатньо, на часі - подолання першопричин!

В агенстві "УКРІНФОРМ" відбулася прес-конференція Робочої групи українських неурядових організацій з питань зміни клімату (РГ, Робоча група). Голова Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Ігор Сіренко та голова ЕГО "Зелений Світ" Олександр Степаненко представили на ній Позицію Робочої групи щодо причин та наслідків катастрофічного паводку у басейні Дністра та гірських приток Дунаю 23 - 27 липня.

11.06.2008

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо недотримання положень Оргуської конвенції в Україні

Учасникам третьої Зустрічі Сторін конвенції «Про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля» (Оргуська конвенція). Шановні представники Сторін Оргуської конвенції , шановні лідери недержавних організацій країн Європи, Кавказу та Центральної Азії, пані та панове !

28.01.2008

ГМ продукти усе-таки їмо

Готуючись посидіти з друзями за святковим столом чи приготувати звичний обід для сім'ї, прямуємо до супермаркету або на ринок по продукти. Там і там на на їхній вибір нині гріх скаржитися. А ось на якість продуктів доводиться пильніше звертати увагу. У гонитві за легкими прибутками виробники часто не зважають ні на що, навіть на людське здоров'я. Наші співвітчизники сьогодні зіткнулися із західним ноу-хау - генетично модифікованими організмами (ГМО).

27.08.2007

Ми породили - нам і вбивати

22 серпня в стінах Київської міської ради відбулась беспрецедентна подія. Рішенням сесії, народні обранці ліквідували найцінніший природно-заповідний об’єкт м.Києва – заказник «Острів Жуків». Формально рішення пройшло під виглядом уточнення меж заказника, натомість реально, заказник, існуючий на площі 1630 затвердили у нових межах – 196 га, урізавши його таким чином в 8 разів

13.06.2005

Європа лікує російський екологічний бандитизм

Відбувся важливий прецедент захисту екологічних прав громадян в Європейському суді з прав людини. Хоча прецедент стосується громадянки Росії, в багатьох населених пунктах України також часто не дотримуються санітарно-захисні нормативи біля підприємств металургічних, хімічних, коксохімічних, нафтопереробних, гірничо-рудних тощо. Отже справа лише у належно підготовлених скаргах.

10.06.2005

Україна в Європi - полiгон для видалення небезпечних вiдходiв?

Минулого тижня Генеральний прокурор України Святослав Пiскун заявив про розслiдування кримiнальної справи щодо виявлення в Закарпатті небезпечних токсичних вiдходiв з Угорщини. Як стверджує адвокат, співдиректор Асоцiацiї екологiчного права Центральної та Схiдноi Європи та СНД Дмитро Скрильнiков - це тiльки верхiвка айсбергу.

04.03.2005

Суспільство потребує ефективної екологічної політики

Активісти екологічного руху України оприлюднили своє Звернення до Президента Віктора Ющенка. В Зверненні екологи пропонують проголосити в одному з перших указів президента екологічну політику пріоритетним напрямком серед семи головних видів діяльності Президента.

C