20.06.2013

Біженцям в Україні доводиться зіштовхнутися з корупцією, неможливістю працювати, вступати в шлюб та лікувати дітей

Біженцям в Україні доводиться зіштовхнутися з корупцією, неможливістю працювати, вступати в шлюб та лікувати дітей. Про це розповіли експерти Коаліції з протидії дискримінації в Україні під час прес-клубу, присвяченому Міжнародному дню біженців, який проходив за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

07.08.2012

В Україні черговий раз побили біженця

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців залишається глибоко занепокоєним долею двох біженців, визнаних у відповідності з мандатом УВКБ ООН. Обидві особи були затримані з метою екстрадиції і перебувають в Київському і Харківському СІЗО.

19.01.2012

Відкрите звернення щодо ситуації шукачів притулку з Сомалі в Україні

Українська Рада з питань біженців закликає українську владу невідкладно застосувати всі необхідні заходи задля врегулювання становища шукачів притулку з Сомалі, які перебувають на території України і оголосили голодування у пункті тимчасового перебування іноземців „Журавичі”.

11.01.2012

Правозахисники - 90 відсотків шукачів притулку та біженців в Україні одержують відмову

За десять років з часу приєднання України до Конвенції ООН про статус біженців в Україні не розбудована система ефективного надання допомоги шукачам притулку. Про це заявили на прес-конференції в Києві представники Української ради у справах біженців коаліції громадських організацій.

29.09.2011

Імміграція могла б допомогти економіці України

Науковці й чиновники радяться, як використати іммігрантський потенціал в Україні для розвитку економіки. Це відбувається на тлі підйому українських ультраправих, заявляють дослідники.

16.08.2011

Чи полегшить новий закон життя біженців в Україні?

В Україні набрав чинності новий закон щодо захисту прав біженців, покликаний доповнити і поліпшити попередні законодавчі норми. Експерти загалом схвально оцінюють зміни, але сумніваються у їхньому практичному втіленні.

04.08.2011

Чого очікувати від нового закону про біженців?

Суттєвим кроком являються норми Закону щодо збереження і возз'єднання сімей іммігрантів. Так, відтепер, члени сім'ї особи, яку визнано біженцем в Україні, або особи, яка потребує додаткового захисту, або якій надано тимчасовий захист в Україні, мають право в'їхати на територію України з метою возз'єднання сім'ї і бути визнаними біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, або отримати тимчасовий захист.

20.07.2011

Україна заплатить біженцю з Росії 6 тис. євро моральної шкоди

5 липня 2011 року Європейський суд з прав людини виніс рішення, яким затвердив мирову угоду Льоми Сусарова з Україною. Нагадаємо, Сусаров втік з Росії через реальну загрозу життю, проте Україна старанно намагалась повернути його до країни, де чоловіка могли вбити. Завадили цьому правозахисники і Карпачова. Справа підтримувалась Фондом стратегічних справ УГСПЛ.

21.06.2011

У Міжнародний день біженців в Києві вимагали звільнити росіянина

Активісти, правозахисники й митці пікетували у Міжнародний день біженців, 20 червня, генеральну прокуратуру. Вони вимагали звільнити московського художника і громадського активіста Дениса Солопова.

07.04.2011

Зміни до міграційного законодавства — покарати та заборонити в’їзд чи вирішити проблеми міграції в Україні?

Проект "Без кордонів" вважає, що зміни до міграційного законодавства України створюють ризик більших зловживань та порушень прав людини, і дають надію на позитивний розвиток одного важливого конституційного поняття.

06.04.2011

Закони гостинності

Верховна рада вчора посилила міграційне законодавство, затвердивши зміни до законів, що регулюють статус іноземців, які знаходяться на території Україні. Зокрема, збільшилася кількість підстав, які дозволяють вислати іноземця з країни, а також підвищені штрафи за порушення термінів реєстрації. На думку експертів, зміни не відповідають міжнародним стандартам.

16.03.2011

Термінова акція! Невідворотній ризик депортації

Одинадцять громадян Афганістану перебувають під ризиком невідворотної депортації з України в Афганістан, не маючи можливості оскаржити рішення про їх видворення, в тому числі на підставі потреби в притулку та альтернативних формах захисту. Три з них в знак протесту нанесли собі тілесні ушкодження.

15.02.2011

П’ята річниця примусового видворення 11 узбецьких біженців — чи повториться їх історія знову?

В ніч з 14 на 15 лютого 2006 року владні органи України вислали до Узбекистану 11 біженців. Всі вони прибули в Україну з наміром просити статусу біженця, переховуючись від переслідувань з боку влади Узбекистану та в страху за своє життя. Замість того, щоб надати їм притулок і захист, українська влада віддала їх до рук катів.

16.12.2010

ЄС ігнорує порушення прав осіб, повернених з його території, та відсутність захисту для біженців та дітей

Країни ЄС повертають людей до України, де їхні права порушуються. Незважаючи на угоду про реадмісію та гроші, які витрачає ЄС, Україна, очевидно, не справляється із завданням забезпечення поваги до прав мігрантів та захисту біженців.

24.09.2010

В Чернігові мігрантів захистять від жорстокого поводження

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини розпочав активну фазу реалізації проекту «Проведення адвокасі-кампаній на захист прав нелегальних мігрантів та осіб, що знаходяться в процедурі реадмісії, в пунктах тримання мігрантів в Україні».

C