23.07.2010

Переслідування шукачів притулку з боку української влади — це порушення норм права і зобов’язань України

Від 15 червня 2010 року силовими структурами України провадяться дії, спрямовані на затримання та утримання під вартою шукачів притулку з Узбекистану. Людей, які, прибувши до України, попросили українську владу про захист, переслідують, намагаючись видати їх до рук тих, від кого вони намагаються врятуватися.

09.07.2010

Міліція Київської області звітується про свої “успіхи”, публічно ігноруючи Конституцію України і права людини

Переможні реляції про проведення міліцейської розшукової операції свідчать про зневагу до Конституції України та прав людини. Проект “Без кордонів” нагадує, що державні органи України зобов'язані захищати права шукачів притулку, а не порушувати презумпцію їхньої невинуватості.

07.07.2010

Українська Рада з питань біженців стурбована затриманнями шукачів притулку з Узбекистану

Українська Рада з питань біженців глибоко стурбована повідомленнями про низку затримань українськими правоохоронними органами шукачів притулку з Республіки Узбекистан. За наявною інформацією, причиною затримань є оголошення цих людей у розшук узбецькою владою, а метою — початок щодо них екстрадиційної процедури.

01.07.2010

Українська влада вирішила почати масове видання утікачів узбецьким “колегам”?

Протягом двох тижнів українські силові структури затримали двох шукачів притулку з Узбекистану. Їх ув'язнено, аби почати процедуру видання тим, від кого свого часу їм пощастило втекти — узбецьким каральним структурам. Інших узбеків-шукачів притулку неофіційно попередили, що на них чекає така сама доля.

23.06.2010

Україна в черговий раз порушує права біженців?

Українська влада відмовила Уміду Хамроєву у наданні статусу біженця через те, що його не переслідують і у той самий час затримала його на вимогу переслідувачів. Всесвітній день біженця – 20 червня – Умід Хамроєв зустрів в ув’язненні, під загрозою видання до рук тих, від кого тікав.

26.04.2010

Шукачі притулку, які працюють — не правопорушники. Це підтвердив суд.

Затримання та засудження шукачів притулку за здійснення трудової діяльності без спеціальних дозволів є звичними для діяльності міліції та українських судів. Однак суддя Святошинського районного суду м. Києва постановив, що шукачі притулку, які здійснюють трудову діяльність, не маючи спеціальних дозволів на працевлаштування, передбачених українським законодавством для іноземців — не є правопорушниками, і мають на це право.

08.02.2010

У Криму після двох з половиною років ув’язнення звільнили білоруського опозиціонера

Харківська правозахисна група святкує перемогу! У Криму після тривалого перебування в Сімферопольському слідчому ізоляторі звільнено білоруського опозиціонера, підопічного Центру правової допомоги при ХПГ. 29-літній молодіжний активіст і рок-музикант Ігор Коктиш, звинувачений на батьківщині у важкому кримінальному злочині, понад два з половиною роки в ув‘язненні чекав екстрадиції до Білорусі. Втім, його адвокатам, Олександру Лісовому та Айгуль Мукановій, вдалося переконати Європейський суд з прав людини у політичному підґрунті звинувачень на адресу опозиційної молодіжного діяча та у неправомірних діях української влади.

19.11.2009

Правозахисники зупинили депортацію восьми афганських шукачів притулку

Через 10 хвилин, коли ми вже думали, що запізнилися в черговий раз, була отримана інформація про те, що літак, яким депортує біженців, повертається до Борисполя...

14.09.2009

Міграційна служба України: четверта спроба. Чи остання?

В Україні з’явився новий центральний орган виконавчої влади — Державна міграційна служба. Її створено на базі державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України і департаменту у справах біженців Держкомітету у справах національностей та релігій. Відповідне положення закріплено в постанові уряду №750 від 17 липня 2009 р. Але немає впевненості, що це рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

08.09.2009

Життя шукачів притулку в Україні під загрозою?

Від 25 серпня 2009 року Державна прикордонна служба України запровадила у пунктах пропуску вибірковий контроль за наявністю в іноземців та осіб без громадянства з низки країн достатнього фінансового забезпечення для перебування в Україні. Відповідний наказ №519 виданий Держкордонслужбою 14 липня 2009 р. Вже 2 вересня цього року шістьох громадян Демократичної республіки Конго було вислано з України до країни походження.

07.09.2009

Чиновник — друг работоргівця

Не секрет, що серед тих, хто потрапляє в трудове рабство, наші співвітчизники, які шукають роботу по всьому світу, посідають одне з перших місць. Ми постійно довідуємося про нові історії, як українці стають дешевою робочою силою для махінаторів. От і нещодавно співробітники відділу зв’язків із громадськістю ГУ МВС України в Київській області поінформували, що 15 студентів кафедри турецької філології одного з престижних вузів країни перетворили на безоплатну робсилу в Туреччині. Молоді люди працювали по 14 годин на добу, і тільки завдяки арештові згодом були вислані з країни та змогли повернутися на батьківщину. Як на цю оборудку, об’єктом якої стали студенти, подивилися дорослі, обтяжені службовими посадами, має розібратися слідство. За фактом трудової експлуатації студентів співробітники міліції Київської області порушили кримінальну справу.

03.08.2009

Генеральна прокуратура не знає що таке конфіденційна інформація

В червні 2009 року Україна порушила один із основоположних принципів захисту прав біженців – принцип конфіденційності, передавши інформацію, що міститься у справах біженців, до країни їх походження. Внаслідок цього проти осіб, котрі давали свідчення про переслідування біженців у Казахстані, були порушені кримінальні справи. Українська Гельсінська спілка з прав людини з цього приводу надіслала відкрите звернення до голови держави та до Генеральної прокуратури України. На сьогодні до офісу організації надійшли відповіді як від Генпрокуратури так і від Президента.

29.07.2009

У Польщі заборонять українське слово?

В українських ЗМІ майже непоміченою залишилася подія, яка хоч і не має прямого відношення до України, зате безпосередньо стосується українців та журналістської солідарності. Як повідомив часопис "Наше Слово", керівництво Польського телебачення (TVP) поінформувало своїх глядачів, що припиняє випуск телевізійної програми українською мовою "Теленовини". Згадана програма транслювалася на польському громадському телебаченні з 1995 року та була єдиною загальнопольською програмою, яка розповідала про життя українців у Польщі.

27.05.2009

До українців у Європі ставляться як до третього сорту

Без чесно зароблених грошей, зі статусом депортованих, із боргом у кількасот євро за депортацію, з приниженою гідністю рівно рік тому повернулись на батьківщину з сезонних робіт в Іспанії 10 мешканців Львівщини. Коли заробітчани повертались в Україну, їх затримала прикордонна поліція Німеччини за порушення правил перетину кордону. Потерпілі громадяни України подали позов проти держави Німеччина за образу гідності.

19.02.2009

Нериторичні запитання до міністра внутрішніх справ

В умовах кризи та невпевненості люди хочуть знати, що хтось дбає про їх безпеку. Коли, в свою чергу, хтось є зацікавленим в отриманні нової провідної ролі, варто про себе нагадати, демонструючи рішучість та ініціативність. Якщо своїми візовими ініціативами, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко хотів переконати як громадян, так і не громадян України, що його відомство готово забезпечити правопорядок у країні й достойно виповнити покладену на нього роль, то, побоююсь, він прорахувався.

C