13.02.2009

Українська влада зацікавлена в екстрадиції білоруського опозиціонера?

Невже в наші часи можна безпідставно посадити людину в тюрму на невизначений термін і при цьому залишатись абсолютно впевненим у тому, що не доведеться за це відповідати? Виявляється, можна.

08.12.2008

Правозахисники не допустили екстрадицію узбецького біженця

8 грудня Голосіївський районний суд м. Києва відмовився надати згоду на тимчасовий арешт строком на 40 діб громадянина Узбекистану Абдумаліка Бакаєва для забезпечення його видачі правоохоронним органам республіки Узбекистан.

08.09.2008

Президент відреагував на звернення УГСПЛ щодо Кузнєцова… І підтримав Генерального прокурора

Президент вважає нормальним ігнорування Генеральним прокурором України рішення суду. В справі незаконного вислання до Російської Федерації біженця Олега Кузнєцова Президент ніяких порушень не помітив.

18.08.2008

Прокурор чи прокуратор?

2 липня цього року окружний суд міста Києва виніс постанову про визнання протиправним рішення Генеральної прокуратури України стосовно видачі біженця Льоми Сусарова Російській Федерації. Пропонуємо вам текст цього рішення з нашим коментарем.

03.08.2008

Позиція Української Гельсінської спілки з прав людини у зв’язку з видачею біженця Генеральним прокурором України

30 липня 2008 року Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) оприлюднила відкрите звернення з приводу брутального порушення Генеральним прокурором України національного та міжнародного права під час видачі біженця у країну походження. Того ж дня прес-служба Генеральної прокуратури України опублікувала офіційну заяву з цього приводу, наводячи підстави для видачі Олега Кузнєцова, який був визнаний біженцем українськими органами влади. Офіційна заява ГПУ містить аргументи, які викликають стурбованість щодо стану правосвідомості Генерального прокурора. У зв'язку з цим УГСПЛ вважає за необхідне заявити таке.

03.08.2008

Генеральний прокурор має бути звільненим!

Правова демократія жодного відношення до утопії, на жаль, не має - ми мусимо розраховувати на людей, які захистять нас від тих, хто знехтує законодавством і нашими правами. Саме тому агенти держави мають нести особливу відповідальність за будь-яке зловживання владою й нашою довірою до них.

30.07.2008

Генеральний прокурор переміг національне і міжнародне право. Що далі? - Відкрите звернення Української Гельсінкської cпілки з прав людини

У ніч з 28 на 29 липня 2008 року за рішенням Генерального прокурора України російський громадянин Олег Кузнєцов, якому Україна надала 5 березня 2008 р. статус біженця, був переданий до країни, з якої він втік, маючи обґрунтовані побоювання щодо застосування до нього катувань і поганого поводження та інших порушень прав людини.

06.06.2008

Міжнародна Амністія заявляє, що в Україні немає гарантії безпеки для біженців

Льома Сусаров, етнічний чеченець та громадянин Російської Федерації, був затриманий і з липня 2007 року знаходиться під вартою у в'язниці м. Києва в очікуванні екстрадиції до Російської Федерації. Маючи серйозні проблеми зі здоров'ям, він, тим не менше, утримується у переповненій камері та перебуває під постійною загрозою повернення до Російської Федерації, де йому загрожують серйозні порушення прав людини. Amnesty International звертається до уряду України з проханням гарантувати Льомі Сусарову негайне звільнення для його переселення до Фінляндії. Прес-реліз

22.05.2008

НІНА КАРПАЧОВА: Установа, яка займається затриманням нелегальних мігрантів, не може одночасно надавати їм статус біженців

21 травня 2008 року на засіданні Кабінету Міністрів України за наполяганням Уповноваженого з прав людини було знято з розгляду проект постанови уряду "Деякі питання державного управління у сфері міграційної політики", представлений міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком.

12.03.2008

Болісні уроки

«Ніколи не навчаться!» Навряд чи тільки я так відреагувала в п’ятницю, коли стало відомо, що українська влада видала 11 шукачів притулку з Шрі-Ланки. Занадто знайоме все було, адже влада так само зганьбила себе та всіх нас два роки тому, коли передала 11 узбеків своїм катам в Узбекистан. Спробую тут описати ключові моменти чергової ганьби та деякі міркування щодо способів зробити її останньою. «

21.02.2008

Хресна дорога нелегала в Італії

За офіційними даними, в Італії проживає понад 240 тисяч українців. Можна стверджувати, що ця цифра не враховує навіть половини наших співвітчизників, які, через відсутність перспектив у власній, обрали сонячну країну своєю «землею обітованою». Число нелегальних українських іммігрантів значно перевищує те, що фігурує в офіційних соціологічних звітах як Італії так і України. Більшість – це люди-привиди, без права на соціальний захист та можливості повернення на батьківщину. Великою і часто недосяжною мрією кожного з них є отримання дозволу на проживання у країні.

05.01.2008

Український суд санкціонував затримання російського опозиційного політичного активіста Гангана

02 січня 2008 року суддя Замостянського райсуду м.Вінниці А.В.Прокопчук задовольнила подання УБОЗ МВС України про надання згоди на тимчасовий арешт строком на 40 діб щодо відомого російського опозиційного політичного активіста, одного з організаторів руху «Маршів Незгодних» («Маршей несогласных»), члена забороненої в Росії Націонал-більшовицької партії (НБП) Михайла Гангана (рос. «Михаил Ганган»), затриманого напередодні співробітниками УБОЗ МВС України у Вінницькій області на зал.вокзалі ст.Вінниця в ході спільної операції із російськими спецслужбами.

19.06.2007

Україна в майбутньому може стати Батьківщиною китайців, індіанців та пакистанців

Кожного року мільйони людей в усьому світі подорожують в пошуках кращого життя. Хтось залишає дім в пошуках високооплачуваної роботи. Інші шукають можливості отримання освіти або просто хочуть змінити клімат. Однак, багато з них залишили свої домівки і рідні країни примусово. Біженці – це люди, які обрали переїзд не по своїй волі. Вигнанці зі своїх селищ та міст, роз’єднуються зі своїми сім’ями через збройні конфлікти або переслідування, біженці рухаються лише в пошуках безпеки. (Витяг із звернення Верховного Комісара ООН у справах біженців Антоніу Гутерріша)

08.06.2007

В Україні різко зростає кількість нападів на іноземців

Цей висновок було виголошено речником УВКБ ООН сьогодні в Палаці Націй на прес брифінгу в Женеві: "Ми дуже стурбовані зростанням того, що можна вважати тенденцією, по кількості та серйозності расистських нападів на шукачів притулку, біженців та інших іноземців в Україні. В той же час є повідомлення про деякі випадки насилля з боку міліції по відношенню до людей, які шукають захисту в Україні".

28.10.2005

Практична діяльність по захисту прав біженців та мігрантів

Практична діяльність по захисту прав біженців та мігрантів

C