19.11.2015

УГСПЛ запроваджує дослідження "Як дотримуються права дітей в зоні проведення АТО"

Запрошуємо всі партнерські, профільні громадські організації та об’єднання, волонтерів, небайдужих громадян долучитись до цієї діяльності та допомогти у розповсюдженні і заповненні підготовлених анкет.

13.06.2013

В Україні діти в конфлікті з законом стають жертвами насильства

Оприлюднено дані нових досліджень щодо попередження катувань та неналежного поводження з дітьми, які перебувають у конфлікті з законом в Україні

21.05.2012

У світ поламаних дітей з широко закритими очима

Чи готові ми до співчуття? Або ж наше суспільство настільки загартоване і здатне лише на «помірну» жалість? На щастя, ми ще журимося над долями покинутих у пологовому будинку немовлят, жаліємо сиріт, співпереживаємо дітям з неблагонадійних сімей. Але є діти, яких прийнято не бачити, діти, яких не існує.

26.04.2012

Про чиї «найкращі інтереси» дбаємо більше: свої чи дитини?

Невизнання дітей повноцінними членами суспільства, невизнання того, що дитина – це, в першу чергу, суб’єкт певних прав, а не лише об’єкт соціального захисту з боку держави, приводить до порушення її прав представниками влади у тих ситуаціях, коли те, що стосується життя дитини, робиться зі святою вірою, що це відповідає її найкращим інтересам.

19.04.2012

Порада батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

23.01.2012

Чи все оk з правами дитини в Луганську?

Гасла про «дострокову» й повну реалізацію прав людини в одній із доповідей пана Януковича, який «чує кожного», про особистий контроль за втіленням прав у життя дітей панів Азарова та Павленка створюють картину, що в Україні з правами людини все оk! І навіть на місцевому рівні луганські чиновники доповідають про викорінення дитячої безпритульності та поступове вдале виконання регіональних програм із захисту прав дітей. Якби не одне «але»…

19.12.2011

Школа на даху світу

Дме теплий вітер. Між скелею, що прямує вверх, і небезпечною кручею тече шумний кришталево чистий гірський струмок. Навколо нікого. Неподалік, серед листя дерев, розташувалося маленьке селище з одноповерхових будиночків. Це Корфе, Пакистан. Живуть тут чоловік тридцять, займаються в основному сільським господарством. Донедавна діти Корфе не мали школи, займалися з ентузіастом-учителем з місцевих селян, сидячи прямо на землі за будь-якої погоди.

18.10.2011

Розбещення неповнолітніх? Це дуже безпечно

20 тисяч доларів – відкуп від слідчих та судді за розбещення дитини. Про це свідчить приклад, що стався у Черкасах. Співмешканець матері 6-річної дівчинки розбещував дитину. За заявою матері справу порушили, чоловіка арештували… А потім звільнили.

23.05.2011

11 волинських сиріт опиняться на вулиці

Одинадцять сиріт з міста Ківерці на Волині вдруге можуть втратити родину. Першого червня, у день захисту дітей, їх виселять з будинку сімейного типу. Неповнолітні вихованці у розпачі, адже їх розкидають по інших притулках. А ті, кому виповнилося 18, тепер шукатимуть власне житло.

02.12.2010

Українську міліцію навчать правильно поводитися з дітьми груп ризику

Діти - не янголи. Вони теж можуть робити жахливі вчинки, і навіть злочини. І тоді виникає закономірне питання: хто винен? Хто повинен понести покарання за скоєну крадіжку, пограбування, вбивство? Діти чи їх батьки? Чи може дитина давати собі звіт у скоєному злочині, чи вся вина повинна лягти на плечі дорослого?

26.11.2010

Що реально робиться сьогодні державою для того, щоб забезпечити виконання всіх положень конвенції ООН про права дитини

Володимир Яворський, виконавчий директор української Гельсінської спілки з прав людини, Катерина Левченко, президент міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла страда - Україна» про реалізацію конвенції ООН.

25.11.2010

«Ла Страда – Україна»: за користування дитячою проституцією має бути введена кримінальна відповідальність

«Якщо дитина, яка не досягла 18 років надає сексуальні послуги, покарання мають понести особи, які їх втягнули до такої діяльності, або ті, які користуються такими послугами». Це міжнародний стандарт. В Україні ж закон передбачає покарання дитини. В «Ла Страда – Україна» впевнені, що цю норму необхідно змінити.

02.09.2010

Українська молодь показала міліції жовту картку!

Першого вересня, до Міжнародного дня знань, активісти-правозахисники підготували масштабну акцію «Захисти себе сам!». Ця вимушена міра - відповідь на систематичні порушення прав людини з боку співробітників української міліції. Основна мета акції - підвищити рівень знань молоді у сфері захисту своїх прав при контакті зі співробітниками МВС. Перед стінами тридцяти навчальних закладів студенти, представники творчої молоді, активісти НГО та випускники Національної освітньої програми «Розуміємо права людини» провели інформаційну акцію проти незаконних затримань, опитувань, оглядів, застосування сили по відношенню до молоді співробітниками МВС. Акцію підтримали понад тридцяти навчальних закладів Києва, Луганська, Харкова, Чернігова, Одеси, Миколаєва, Житомира, Сімферополя, Тернополя, Рівного, Севастополя, Ялти, Маріуполя, Кременчука, Комсомольська та Глобіна.

06.08.2010

Не закривати очі на проблему жорстокого поводження міліціянтів по відношенню до дітей груп ризику

Спектр застосування насильства широкий: від психологічного тиску і незаконного затримання до жорстокого поводження, яке, - на жаль - нерідко можна було б кваліфікувати як тортури. Але в тому-то й річ, що довести застосування до таких дітей протизаконного ставлення надзвичайно складно.

23.06.2010

Отримано відповіді на звернення громадських організацій з приводу закликів до порушення прав дітей львівським чиновником

10 лютого 2010 р. у Інтернет ЗМІ (http://www.osvita.org.ua/news/49519.html, http://obk.lviv.ua/news/10642.htm) з’явилися повідомлення про те, що перший заступник Львівського міського голови Олег Синютка закликає педагогічних працівників до тілесних покарань дітей. «Якщо якийсь учень колись дістане по задниці, а колись лінійкою по руках - у цьому немає нічого страшного. Ще нікому від того, що дістав по задниці гірше не стало", - пояснив він під час наради з директорами шкіл Франківського району міста Львова 10 лютого 2010 р.

C