25.02.2010

Діти-інваліди виграли суд у Кабінету міністрів

В суді представники Кабміну наполягали на тому, що інвалідне крісло з електроприводом по аналогії можна прирівняти до тролейбуса, електромобіля та іншого електротранспорту, а отже неповнолітні діти-інваліди можуть створювати небезпечні ситуації на автошляхах.

23.02.2010

Поза межами можливого

Довго не вірилося. Навіть, коли переглядав третій відеоматеріал не міг йняти віри, що таке можливо. Доросла жінка прийшла в дитячий садочок, щоб воювати з дітками, щоб вказати малюкам на їхнє неправильне походження і їхні «неправильні» імена. Всім Машам, Мішам і Лізам доросла пані порадила пакувати валізи і «їхати в Московію».

22.02.2010

Діти: «непристойні пропозиції» у цифрах

Першого лютого цього року в Інституті соціології НАН України відбулася презентація цікавого й водночас досить неоднозначного дослідження, присвяченого комплексній оцінці масштабів сексуального насильства над дітьми, дитячій проституції, порнографії та продажу дітей в Україні.

17.02.2010

Правозахисники обурені заохоченням заступника Львівського міського голови бити дітей і виступили з відкритим зверненням

Пан Синютко продемонстрував повне незнання та нехтування правами людини, дитини, що закріплені як в міжнародних документах, так і в нормах вітчизняного права, а також незнання своїх обов’язків за Законом України «Про державну службу».

24.11.2009

Майже половина українських дітей стверджує, що їхні права порушують у власній родині

20 років тому Україна ратифікувала Конвенцію ООН про захист прав дитини. Але й сьогодні майже половина українських дітей стверджує, що їхні права порушують у власній родині – про це заявив міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. Чи виконується цей документ? Яких саме утисків зазнають українські діти? Як можна запобігти психологічним і фізичним тортурам дітей із боку дорослих?

19.11.2009

Права дітей в Україні порушують. Скоро про це дізнається ООН

Діти в Україні зазнають насильства, їх право на приватне життя ігнорується, а держава навіть не намагається враховувати їх думку. До таких висновків дійшла низка громадських організацій після вивчення ситуації з правами дитини в Україні. Ця інформація найближчим часом буде надана до Комітету ООН з прав дитини в якості Альтернативного звіту до доповіді держави про дотримання Конвенції про права дитини в Україні.

28.10.2009

Інтернет Асоціація України виступає за впровадження в Україні європейських підходів у протидії розповсюдженню дитячої порнографії в Інтернеті

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) 27 жовтня 2009 р. провела прес-конференцію, присвячену ефективним механізмам протидії розповсюдженню дитячої порнографії в Інтернеті. В ній взяли участь голова Правління ІнАУ Тетяна Попова, заступник голови Правління ІнАУ Олександр Ольшанський, член Правління УСПП Іван Пєтухов, керівники компаній-членів ІнАУ Олександр Сорока та Костянтин Колєсов.

21.10.2009

Безпека скривджених дітей: від міжнародних стандартів до українських реалій

Сьогодні, мабуть, тільки лінивий не чув і не знає про скандал щодо сексуального насильства відносно дітей, залучення їх до виготовлення порнографічної продукції нібито в міжнародному оздоровчому таборі «Артек» та нібито депутатами, священиками та іншими особами. На жаль, ця справа стала настільки політизованою, що самі діти, які постраждали від сексуального насильства, а також дотримання і забезпечення їхніх прав та інтересів відійшли на другий план.

02.10.2009

Європа допомагає захистити українських дітей від сексуальних злочинів

Україна є одним із європейських лідерів за обсягами використання дітей у порноіндустрії, причини цього економічні, соціальні проблеми та корупція наголошують міжнародні експерти. Рада Європи розпочала проект допомоги Україні щодо подолання сексуальної експлуатації дітей та кібер-злочинності. Він передбачає зміни до законодавства, створення механізмів виявлення та припинення роботи закладів порноіндустрії, а також покращення системи захисту прав дітей.

10.09.2009

В Білорусі, Росії, Тунісі, Азербайджані комендантська година для дітей існує. Чи потрібно нам наслідувати таку демократію?

Чи треба обмежити рух юнаків та дівчат після 16-ої години? Тобто ввести в Україні комендантську годину?! Про це йшла мова на круглому столі «Комендантська година: за і проти», ініціатором якого виступила громадська організація «Ла Страда- Україна». Слід зазначити, що більшість запрошених організаторами експертів виступали за таке нововведення.

02.09.2009

Як держава піклується про дітей військових?

Перше вересня, пролунав шкільний дзвоник. Діти вмостилися за парти, і з увагою слухають вчительку. Звичайний сценарій, чи не так? Проте, майже 50 школярів із закритого військового містечка (Бровари 5) до школи потрапити не змогли. Адже керівництво військової частини відмовилось надавати автобуси для того, щоб їх відвезти.

03.08.2009

Піди туди, не знаю куди, та заборони усе

Йдеться про реальних дітей, дуже часто малолітніх, яких дорослі люди ґвалтують або інакше використовують у сексуальних цілях. Й знімають фільми чи фотографують, щоби у віртуальному режимі збуджуватися від фотографій скривджених в реальному часі та покалічених на все життя дітей Або щоб інші – часто, але не завжди, за гроші - отримували таке саме специфічне задоволення. Міністр юстиції даремно намагався заспокоїти громадян, що «зберігання порнографії … для власного використання … не становить складу злочину».

21.07.2009

Органи опіки й піклування: «Шкідливі поради»

Наскільки українські суди доступні для дітей, які звертаються до них за допомогою? Чи комфортно почуває себе дитина в приміщенні суду? Як вона сприймає спілкування з суддею? Чим є для дитини участь у судовому процесі – інструментом захисту своїх прав чи додатковою психологічною травмою? На всі ці запитання намагаються відповісти експерти Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива», які проводять дослідження в п’яти судах Харкова й Харківської області в рамках проекту «Суд дружній до дитини».

09.06.2009

Діти – на продаж?

За останній рік більш ніж на 20% зросла кількість зареєстрованих випадків торгівлі дітьми в Україні. Реальних випадків ймовірно ще більше. Найчастіше українських дітей продають у сексуальне рабство і для трудової експлуатації до Росії, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів, заявляють представники Міністерства внутрішніх справ. Європейський Союз спільно з українськими громадськими організаціями та правоохоронцями розпочав проект протидії торгівлі дітьми в Україні та реабілітації постраждалих. На яку допомогу можуть розраховувати жертви торгівлі дітьми в Україні?

01.06.2009

Педагоги та представники прокуратури погрожують сиротам

Поки держава декларує охорону прав дитини в Україні і приймає “гарні” закони, спрямовані на поліпшення становища дітей-сиріт, органи прокуратури спільно з працівниками освітніх закладів погрожують фізичною розправою над дітьми, які наважуються захищати свої права.

C