21.05.2009

В Кіровограді з’ясовували, що знають діти про свої права?

Проблема порушення прав дитини на сьогодні є актуальною, як свідчать правозахисники та різноманітні дослідження. А ось, що про це думають діти, вирішила дізнатися Дитяча Екологічна Громадська Організація «Флора».

08.03.2009

Процес «Україна проти дітей»: На чийому боці Суд?

Українські закони не допомагають дитини розв’язати свої проблеми, використовуючи судову систему. Навпаки, система сьогодні тільки помножує ці проблеми, глибоко травмуючи дитину, яка й без того знаходиться у складній життєвій ситуації. Міжнародні договори, підписані нашою країною, гарантують українським дітям доволі великий обсяг прав. Але у національному законодавстві не передбачено механізмів їх реалізації.

09.02.2009

Чи дружні українські суди до дитини?

У грудні минулого року фундація «Громадська Альтернатива» провела цікаве дослідження у п'яти судах Харкова й Харківської області. Критерієм оцінки приміщень судів стала «дружність до дитини» - зручність та психологічний комфорт перебування там дітей, яким у тій чи іншій якості доводиться брати участь у судових засіданнях.

09.02.2009

Терміново: До уваги міністра Юрія Павленка! В Одесі влада намагається закрити унікальний дитячий центр

Унікальний центр творчого розвитку дітей «Радуга», створений силами ентузіастів з колективного підприємства «Кінотеатр імені Старостіна», працює в Одесі вже більше 7 років. Сотні дітей віком від 1,5 до 15, в тому числі таких, що мають вроджені хвороби, мають можливість розкрити тут свої здібності: навчаються малюванню, логіці, математиці, декоративно-прикладному мистецтву, проводять виставки і свята, ставлять вистави, на які традиційно збираються повні зали глядачів.

20.12.2008

Відчуваючи долю дитини

Харківським суддям нагадають про необхідність бути уважними та ввічливими до дітей. Це непросте завдання взяла на себе обласна фундація «Громадська альтернатива». "Суд, дружній до дитини" - таку назву має проект, якій розпочався у жовтні цього року і триватиме майже до кінця року наступного. Його автори хотіли б, щоб діти мали можливість скористатися правом на справедливий суд і почувалися в стінах судів захищено та впевнено. Для цього, на їхню думку, треба, щоб суди створили відповідні умови для приходу до них дітей.

18.11.2008

У Львові зросла кількість злочинів, вчинених неповнолітніми

На думку начальника служби у справах неповнолітніх ЛОДА Володимира Лиса, однією з причин цього явища є фінансова скрута. “Батьки не спроможні забезпечити забаганки своїх дітей, тож ті знаходять “спосіб”, як зробити це самотужки”, - говорить він кореспондентові “ВЗ”. “Окрім того, це наслідок засилля насильства, яке ми спостерігаємо останніми роками у медіа, кіно тощо”, - додає начальник відділу у справах дітей Львівського міського управління міліції Мар’яна Мавдрик.

05.06.2008

Верховний суд погодився з юристом УГСПЛ у питанні стягнення аліментів

Ваш чоловік живе на дивіденди, а на дитину сплачує близько ста гривень на місяць? Несправедливо! Юрист УГСПЛ Олексій Кінебас спробував змінити судову практику в цьому питанні, і йому це вдалося! Верховний суд виніс ухвалу, якою прямо вказав, що дивіденди є видом доходів з якого мають утримуватися аліменти. .

12.06.2007

Сьогодні - всесвітній День боротьби з використанням дитячої праці

Цей день започатковано Міжнародною організацією праці (спеціалізована агенція ООН) і відзначається у всьому світі з 2002 року для привернення уваги щодо проблеми використання дітей у найгірших формах праці.

31.05.2007

Депутати про дітей та родини напередодні Дня дитини

Напередодні Дня захисту дітей народні депутати Лілія Григорович, Ксенія Ляпіна та Ольга Герасим’юк організували прес-конференцію, на якій окреслили досягнення та недоліки України в сфері захисту дитини та родини за останні роки.

23.05.2007

Сестри

«Добрий день! Я пишу по проханню всіх сусідів, які не можуть спокійно спостерігати як нищаться дитячі долі». Це початок листа що надійшов до Української Гельсінської спілки з прав людини. Далі в ньому йшлося про родину в місті Калуш, де психічно хвора мати та батько, який веде бродячий спосіб життя, знущаються над своїми доньками, одна з яких – старша, інвалід I групи.

17.05.2007

Гетто по-українськи, або Як оздоровлюють школярів під час літніх канікул?

Можливо не у всіх,а тільки в Новоукраїнському районі, в мене немає можливості перевірити дане питання в інших районах, але якщо так оздоровлюють хоча б в одній школі, то це вже сором і позор для держави та її керівництва. Мені гидко дивитись, як в кінці літа на екрани телевізорів вилазять горе керівники різних рівнів і запевняють громадськість, що вони оздоровили тисячі дітей і при цьому витратили десятки тисяч гривень, а всі працівники шкіл мовчать, знаючи, що все це чистої води брехня.

05.04.2007

Україна повідомила про приєднання до двох міжнародних конвенцій у сфері прав дитини

Україна офіційно повідомила Гаазьку конференцію з міжнародного приватного права про приєднання до Конвенції про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей 1996 року, а також Конвенції про визнання і виконання рішень стосовно зобов’язань про утримання 1973 року.

26.02.2007

Гроші дітей обминають. Внаслідок нерозпорядливості чиновників

Демографічна ситуація в Україні продовжує залишатися складною. Якщо у 1991 році загальна чисельність дітей віком до 17 років становила в Україні 13,2 мільйона, то у 2005 році ця цифра зменшилася до 9 мільйонів. При цьому відбулося помітне збільшення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

16.08.2006

Соціальний захист бездомних громадян та безпритульних дітей

Бездомність – це соціальне становище людини, зумовлене відсутністю в неї жилого приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке б вона могла використовувати для проживання/перебування і в якому могла бути зареєстрованою. Тривожною тенденцією в даний чає є активне зростання чисельності бездомних громадян та безпритульних дітей, які займаються бродяжництвом.

10.06.2006

Звіт про дотримання прав самоорганізованих дітей в Україні

Звіт є підсумковим інформаційним матеріалом, сформованим за результатами Проекту „Підлітки на вулиці: моніторинг сучасного стану проблеми, аналіз державного забезпечення прав самоорганізованої дитини”.

C