08.06.2006

Права людини в школах -інтернатах України . Свобода від жорстокого поводження та приниження людської гідності . Звіт за результатами моніторингу .

Доповідь опубліковано в рамках проекту Громадської організації М ’АРТ «Моніторинг дотримання прав людини в Чернігівській області та свободи від жорстокого поводження і приниження людської гідності в школах -інтернатах України»,

24.05.2006

Діюча система виплати допомоги при народженні дитини потребує удосконалення

Законодавчо закріплена система призначення та виплати допомоги при народженні дитини страхувальниками - роботодавцями фактично малоспроможна забезпечити повноцінний контроль за її призначенням, своєчасною виплатою та подальшим цільовим використанням, що, в кінцевому результаті, ускладнює реалізацію громадянами гарантованого державою права на отримання допомоги, - такий висновок зробила Колегія Рахункової палати, розглянувши "Звіт про результати перевірки використання у 2005 році коштів на виплату допомоги при народженні дитини".

16.05.2006

Правові аспекти дитячої безпритульності: український та міжнародний досвід

Розбудова України, як демократичної правової держави, потребує ретельного аналізу законодавства як важливої умови забезпечення прав і свобод людини. Особливо це стосується найбільш вразливої категорії нашого населення - дітей. Найсерйознішою проблемою у сфері прав дитини в Україні на сьогодні є дитяча бездоглядність, безпритульність.

15.05.2006

Кому потрібні діти і їх права?

Розповіді про те, що діти – «наше все» втомили… В той час, коли великі дяді роблять політику – страждають маленькі люди, які теж мають права та потребують захисту… Під час Днів документального кіно з прав людини, які відкриваються 20 травня в Домі кіно, глядачі зможуть переглянути кіно про права дітей, зробити свої висновки та прийняти участь у спеціальному семінарі.

24.05.2005

Секс-послуги неповнолітніх користуються неабияким попитом в Україні

Незважаючи на зусилля органів державної влади, неурядових та міжнародних громадських організацій, торгівля дітьми та їх сексуальна експлуатація залишаються на сьогоднішній день гострою соціальною проблемою для України. За словами Тетяни Дорошок, координатора програми захисту прав дітей Центру „ Ла Страда – Україна” кожен сьомий підліток потерпає від сексуальних зловживань з боку дорослих. А за даними МВС України з початку року виявлено більше трьохсот злочинів, що стосуються торгівлі дітьми або їх сексуальної експлуатації.

18.05.2005

Мер Чернігова став батьком всім дітям міста одразу

Як повідомляє газета „Високий Вал” в Чернігові розпочали боротьбу з дитячою любов’ю до комп’ютерів. Розпорядження про посилення контролю за відвідуванням дітьми комп’ютерних клубів, відеотек, дискотек та інших розважальних закладів підписав міський голова Олександр Соколов

03.02.2005

Права людини в дитячих будинках сімейного типу України: доповідь за результатами моніторингу

Харківська міська організація міжнародної організації „Жіноча громада” разом з іншими правозахисними організаціями провела у 2004 році моніторинг дотримання прав дитини у дитячих будинках сімейного типу України. Результатом моніторингу стало видання відповідного звіту. Частина цього звіту потрапила до відповідного розділу Доповіді правозахисних організацій про права людини в Україні за 2004 рік.

30.12.2004

Моніторинг дотримання прав людини в дитячих медичних закладах та дитячих психіатричних лікарнях

Звіт створено в рамках проекту „Моніторинг дотримання прав людини в дитячих медичних закладах та дитячих психіатричних лікарнях”, що був реалізований у 2004 році громадською організацією М’АРТ („Молодіжна АльтеРнаТива”) у партнерстві з чотирнадцятьма іншими неурядовими організаціями України за фінансової підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”.

16.12.2004

Права людини в дитячих медичних закладах та психіатричних лікарнях - звіт по моніторингу

16 грудня відбулась прес-конференція, на якій були оприлюднені результати моніторингу „Права людини в дитячих медичних закладах та дитячих психіатричних лікарнях України”.

25.10.2004

Стартувала програма захисту прав молоді на Полтавщині

У Полтаві стартувала цікава програма „Молодіжне право”. Цікавість цієї програми полягає, насамперед, в тому, що впроваджує її не одна організація, а кілька. Кожна з них працює над своєю часткою роботи, а загальна мета програми – підвищення правової освіти молоді, а також широке інформування громадськості на предмет прав молоді, їх дотримання та можливостей захисту.

21.08.2004

У Сумах стартував проект „Моніторинг дотримання прав неповносправних осіб на власність та попередження зловживань”

Благодійна організація “Агенція сприяння соціальним послугам” у м. Суми за підтримки Міжнародного фонду „Відродження” розпочала реалізацію проекту “Моніторинг дотримання прав неповносправних осіб на власність та попередження зловживань.”

14.07.2004

Проблеми неповнолітніх віддзеркалюються у проекті „Створення системи ювенальної юстиції України”

У червні у Верховному Суді України відбулася перша зустріч робочої групи проекту “Створення системи ювенальної юстиції України”.

30.12.2003

Права людини в школах України

Проект “Моніторинг дотримання прав людини у загальноосвітніх школах України” було реалізовано Севастопольською правозахисною групою за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та експертної допомоги Польського Хельсинського фонду прав людини.

23.11.2003

Міжнародний день прав дитини

20 листопада пройшов міжнародний день прав дитини. Кожного року його відзначають у річницю прийняття Конвенції про права дитини. Цього року відзначали вже 14 річницю.

C