24.09.2009

Не ходіть, діти, в Абхазію гулять

Літній відпочинок ледь не коштував молодому подружжю волі: їх засудили і оштрафували у грузинському місті Батумі за порушення правил входження на окуповані території. Українські туристи зазнали кримінального переслідування тільки через те, що перебували на території Абхазії. Українські правозахисники і вимагають від грузинської влади вибачитись перед потерпілими за принизливе ставлення і зробити законодавство щодо свободи пересування ліберальнішим.

24.07.2009

У Росії правозахисників прирівнюють до... терористів

Відому російську правозахисницю та журналістку Наталію Естемірову (на фото) викрали у Грозному (столиця Чечні) 15 липня, о 8 годині 30 хвилин. Схопили й кинули у білі “Жигулі”. Через кілька годин її тіло знайшли неподалік села Газі-Юрт, у сусідній Інгушетії. Жінку вбили двома пострілами (обидва – смертельні) у серце і третім, контрольним – у голову. Машина, якою нелюди везли ще живу Естемірову в Інгушетію, проїхала кілька блокпостів, у тому числі й найголовніший блокпост “Кавказ”. Люди, які викрали Естемірову, мали відповідні “корочки”, наявність яких забороняла військовим оглядати автомобіль.

12.05.2009

Amnesty International: за рік правління президента Мєдвєдєва ситуація з правами людини не покращилась

Заходи щодо покращання ситуації з правами людини у Російській Федерації практично не вживалися, а у деяких сферах стан навіть погіршився, повідомила Amnesty International через рік після прийняття присяги президентом Дмитром Мєдвєдєвим, у якій він присягнувся поважати та охороняти права людини й громадянина.

07.05.2009

Молдовським українцям загрожує асиміляція - дослідження

Пасивна позиція України у вирішенні Придністровської проблеми та стосунків з Молдовою сприяє асиміляції молдовських українців та призводить до зневаги їхніх прав.

08.12.2008

Заява Харківської правозахисної групи у зв’язку з нападом на Санкт-Петербурзький «Меморіал»

4 грудня за ухвалою міської прокуратури був проведений обшук в приміщенні науково-інформаційного Центру "Меморіал" в Санкт-Петербурзі. Під час обшуку, який провели люди в масках, що увірвалися в приміщення Центру, були вилучені комп'ютерні диски, на яких зберігалася унікальна база даних про десятки тисяч жертв сталінських репресій, по крупицях зібраних по всій території колишнього СРСР, унікальні фотоматеріали, копії документів з історії радянського терору, результати пошукових робіт по табірних кладовищах Гулага, інтерв'ю з колишніми в'язнями сталінських таборів, багато хто з яких вже пішов з життя.

05.11.2008

Як Фінляндія запрошує на допит біженця Сусарова, якого в Україні доставляли на допит з мішком на голові

Якщо Російська Федерація вимагає екстрадиції біженця, різні держави ставляться до цього по різному. Яскравим прикладом цього є справа Льоми Сусарова. Нагадаємо, наприкінці 2005 року громадянин Росії Л.Сусаров утік з Чеченської республіки, де проживав в селі Самашки, до Азербайджану. У 2006 році представництво Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Баку визнало його біженцем і зареєструвало під № 6030.

15.10.2008

Данія поважає права людини…

Скандинавська модель суспільного устрою — це, мабуть, і є той самий соціалізм, про який ми мріяли, але так і не змогли побудувати. Розповідати про неї можна нескінченно — особливо якщо подивишся на це дивовижне життя своїми очима.

12.08.2008

Зупинити військову агресію! Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини

Конфлікт між Грузією та Російською Федерацією навколо самопроголошеної республіки Південна Осетія вже призвів до масових порушень прав людини. Під загрозою опинилися фундаментальні принципи суверенітету і територіальної цілісності будь-якої держави в регіоні, стабільність у всьому світі.

28.02.2007

Білоруські жінки їдуть протестувати в Київ

Дійство, що відбудеться 2 березня о 12.00 біля білоруського посольства в Україні, не має політичного характеру. Однак ситуація дуже показова і в політичному плані и і в тому, яка політика в «стабільній» Білорусії по відношенню до звичайних громадян країни (про яких, по пропагандистським міфам, більш за все піклується лукашенківське керівництво), яке ставлення теперішньої влади до людей і якого рівня досягло чиновницьке свавілля .

16.06.2006

"Це не внутрішня проблема Білорусії..."

В Києві була презентована всесвітня кампанія «За свободу політв`язнів у Білорусі!» На прес-конференції, що відбулася 16 червня о 13-00 у прес-центрі УНІАН україські правозахисники та білоруські дисиденти розповіли про політичні переслідування у сучасній Білорусі та запропонували українській владі долучитися до кампанії на їх захист.

14.02.2006

Українські правозахисники стали на захист російських

Заява українських правозахисників стосовно останніх подій в Росії. Заяву підписало більше 30 відомих правозахисиника України.

16.12.2005

"Солідарність" з правозахисниками Білорусі

Сьогодні, 16 грудня о 19-00 на Майдані Незалежності в Києві відбудеться чергова акція, присвячена Дню солідарності з тими, хто бореться за свободу та права людини в Білорусі.

01.12.2005

Правозахист в Росії на межі знищення!

Допоможемо російським правозахисникам зберегти себе як вид - підпишіться під відкритим листом!

16.11.2005

Про права людини в Білорусі очима правозахисників

Цифра "16", свічка та джинсовий одяг - ось символи змін, які мають відбутися в Білорусі наступного року”. Такими словами розпочалась інтернет-акція солідарності з Білорусією, в якій всіх небайдужим пропонувалось запалтити свічку солідарності на своїй інтернет-сторінці або в Живому Журналі.

07.11.2005

Російські адвокати шукають допомоги у правозахисників

Російські адвокати шукають допомоги у правозахисників

C