13.06.2005

Переслідування організації Товариство Російсько-Чеченської Дружби триває

У Російській Федерації тривають погрози й переслідування на адресу правозахисних НПО, що займаються чеченською проблематикою. 3 червня 2005 року Міністерство Юстиції РФ виписало ордер на припинення діяльності Нижегородського товариства захисту прав людини (НОПЧ), що разом із Товариством Російсько-Чеченської Дружби (ОРЧД) видає газету "Правозащита".

25.02.2005

Продовжувати війну в Чечні Росії стає не вигідно

Уперше Європа всерйоз виступила проти війни в Чечні. Європейський Суд з прав людини задовольнив позови шести громадян Росії, що проживають у Чечні, проти Росії. Повідомлення про прийняття трьох окремих постанов по скаргах Хашієва й Акаєва проти Росії (№№ 57942/00 й 57945/00), Ісаєва, Юсупова й Базаєва проти Росії (№№ 57947/00, 57948/00 й 57949/00) і Зара Ісаєва проти Росії (№ 57950/00) було поширено 24 лютого прес-службою Європейського Суду.

24.02.2005

Безправні приречені на жебракування

За 14 років тут була створена подоба тоталітарного кримінально-бюрократичного, диктаторського режиму, де населення стрімко деградує, а влада повністю належить одній людині і не підконтрольна ні місцевій, ні міжнародній громадськості. Ні, це не про сталінську Росію і не про гітлерівську Німеччину. Це про сучасну Придністровську Молдавську республіку.

17.02.2005

Російська влада на межі вибуху

Так вважає відома російська правозахисник Людмила Алєксєєва, голова Московської Гельсінської групи, - про це вона розповіла в інтерв'ю кореспонденту РУПОРа під час свого візиту в Київ.

08.02.2005

У Чечні знову зникають люди

Міжнародна Гельсінська Федерація (МГФ), занепокоєна черговим незаконним затриманням та зникненням громадян Росії у Чечні, звернулася у відкритому листі до Прокурора Республіки Чечня В. Кравченка, Генпрокурора РФ В. Устинова, Уповноваженого з прав людини РФ В. Лукіна та Голови комісії з прав людини при Президентові РФ Е. Памфілової. МГФ просить сприяти цих людей у поведенні ретельного розслідування цієї „вочевидь несанкціонованої операції”.

25.01.2005

У Росії за викрадення людей не карають

„Нещодавно з Правозахисного Центру „Меморіал” та інших достовірних російських джерел до нас поступила інформація про те, що співробітники служби безпеки Президента Чеченської Республіки під командуванням Рамзана Кадирова викрали не менше восьми родичів Аслана Масхадова і, за деякими свідченнями, доставили їх у нелегальну тюрму, що в селі Центерой Гудермеського району Чеченської Республіки, щоб таким чином примусити Масхадова відмовитися від збройного спротиву федеральному центру”.

02.12.2004

У Росії дозволили проституцію

Депутати Держдуми відхилили закон, що передбачає кримінальну відповідальність за заняття проституцією. Законопроект підтримали 78 депутатів, і він не пройшов, тому що для прийняття потрібно 226.

04.11.2004

Міжнародна Гельсінська Федерація закликала Європейський союз вимагати від Росії дотримання положень резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи по Чечні

Європейська правозахисна організація направила своє звернення в Брюссель напередодні самміту Росія - ЄС, який пройде 11 листопада, - передає Бі-Бі-Сі.

03.11.2004

Про Конституційний переворот в Росії

У зв’язку з різкою зміною політико-правової ситуації в Росії ініціативна група „Общее действие” зробила заяву, у якій наголошується на порушенні Президентом Російської Федерації конституційних прав та свобод громадян. Автори заяви називають це конституційним переворотом.

02.11.2004

Росія прагне узаконити державний тероризм

Держдума невдовзі розгляне пропозицію Генерального Прокурора Росії затримувати родичів терористів, фактично, для здійснення шантажу терористів. Таким чином, Росія бере на озброєння методи терористів.

10.10.2004

Російська Дума виступила проти зняття заборони смертної кари

Російська Державна Дума на минулому тижні відмовила в пропозиції ліберального демократа Олексія Островського, що передбачала скасування заборони смертної кари, незважаючи на однозначну позицію з цього питання Ради Європи.

08.10.2004

Відголоси чеченської війни докотилися до України

Сьогодні в Києві відбулася презентація відомої книги російської журналістки Анни Політковської „Друга чеченська”, що вийшла українською мовою.

31.08.2004

Громадські організації Росії мають право оскаржити в суді рішення і дії (бездіяльність) органів державної влади

Орловська правозахисна організація Інститут громадських проблем „Єдина Європа” домоглась розгляду в Конституційному суді Росії скарги на порушення конституційних прав і свобод статтями 255 і 258 Цивільного процесуального кодексу Російської Федерації і статтями 2 і 5 Закону Російської Федерації „Про оскарження в суді дій і рішень, що порушують права і свободи людини”.

28.08.2004

Страта дівчини-підлітка в Ірані

15 серпня була страчена 16-ти річна дівчина в місті Нека, Іран за дії „несумісні з невинністю”. Новина вирвалася з Іранського сайту, Міжнародна Амністія поширила свою відкриту заяву повну обурення, а потім лише деякі англомовні ЗМІ (наприклад, Вашингтон Таймс) процитували факти за заявою.

26.08.2004

Повчитися захищати права людини в Сербії та Швеції

Інститут Рауля Валленберга з прав людини та гуманітарного права організовує в 2005 році навчальну програму для правозахисників. Тренувальна програма буде зосереджена на розгляді міжнародної системи захисту прав людини, моніторинг дотримання прав людини та ролі міжнародних та регіональних організацій в захисті прав людини.

C