18.08.2004

В’язні сумління в Придністров’ї

Міжнародна Амністія розповсюдила публічне звернення щодо ситуації з затриманими протестуючими проти закриття молдовських шкіл з викладанням латинецею в Придністров'ї.

16.08.2004

Про серйозні порушення прав людини придністровському регіоні Молдови заявляє Міжнародна Гельсінська федерація з прав людини та Молдовський Гельсінський комітет.

Міжнародна Гельсінська федерація з прав людини та Молдовський Гельсінський комітет виражають свою стурбованість недостатнім захистом прав людини в самопроголошеній „Придністровський Молдавській Республіці (ПМР)”. Придністровський конфлікт знову загострився в липні, коли влада ПМР вирішили закрили вісім приватних шкіл з Молдовською/румунською мовою викладання, які використовують латиницю. Державні школи в регіоні повинні навчати використовуючи кирилицю. Право на використання латиниці не тільки сприймається як важлива ознака права на самоідентифікацію, але також як важливу передумову для успішного навчання в закладах вищої освіти з Молдовською/румунською мовою.

14.08.2004

Премія в галузі прав людини Французької Республіки 2004 року

Посольство Франції в Україні оголосило про відкриття прийому кандидатур на здобуття Премії в галузі прав людини Французької Республіки “Свобода – Рівність – Братерство” 2004 року, що вручається Прем'єр-міністром французького Уряду.

31.07.2004

Заява неурядових організацій з приводу „Заяви країн-учасниць СНД стосовно стану справ у ОБСЄ”

8 липня у Відні Російська Федерація від імені дев’яти країн СНД оприлюднила “Заяву країн-учасниць СНД стосовно стану справ у ОБСЄ”, підписану у Москві 3 липня цього року. Цим документом країни СНД виступили проти надання пріоритетності фундаментальним цінностям євроатлантичного простору, якими є демократія та права людини. Ініціатори документу виступають проти “перекосу” в бік гуманітарного виміру діяльності ОБСЄ за рахунок військово-політичного та економічного вимірів.

14.07.2004

Перше розслідування Міжнародного Кримінального Суду та Боротьба США проти Міжнародного Кримінального Суду

16 липня 2004 року о 12:00 відбудеться прес-конференція, присвячена Міжнародному Дню справедливості, який відзначається у всьому свiтi 17 липня. На прес-конференції буде оприлюднено інформацію про перше розслідування Міжнародного Кримінального Суду, про ситуацію в Україні, яка склалася навколо ратифікації Римського Статуту та про протистояння, яке чинить уряд США Міжнародному Кримінальному Суду.

12.07.2004

Росія має відповідати за порушення прав людини у Придністров’ї

Європейський Суд з прав людини у Страсбурзі визнав владу Молдови та Росії винними у порушенні прав громадянина Ілашку та інших на території Придністров’я, чим визнав, що Росія фактично захопила цей регіон у Молдови.

23.06.2004

Міжнародна Гельсінська Федерація випустила звіт про права людини в Європі у 2003 році

У центрі уваги міжнародної організації стали свобода вираження поглядів, свобода асоціацій та мирних зібрань, незалежність судової системи та право на справедливий суд, катування та нелюдське поводження та інші права та свободи в Україні та інших країнах Європи. Звіт щодо України ґрунтується на інформації, що була надана українським комітетом „Гельсінкі-90”.

13.05.2004

Відкритий лист Міжнародної Амністії Президенту США Джорджу Бушу

Як Вам відомо, Міжнародна Амністія неодноразово засуджувала та закликала покласти край порушенням прав людини, які здійснюються Ізраїльськими та Палестинськими службами безпеки та Палестинськими озброєними угрупуваннями. Сьогодні, я пишу Вам щоб засвідчити нашу глибоку стурбованість щодо кількості випадків, пов’язаних із порушенням прав людини, про які йде мова у Вашому недавньому листі до пана Аріеля Шарона, Прем’єр Міністра Ізраїлю, та у Вашій заяві до преси від 14 квітня 2004 року з приводу зустрічі з паном Шароном.

11.05.2004

Освіта з прав людини залишається пріоритетом для ООН

Комісія з прав людини прийняла резолюцію про подальші кроки після Десятиріччя освіти в сфері прав людини Організації Об’єднаних Націй.

30.04.2004

Білорусь: зупинити травлю незалежних профспілок та їхніх активістів

Влада Білорусії переслідує, цькує та залякує незалежні профспілки та їхніх лідерів, намагаючись змусити профспілки замовчати, заявила сьогодні Міжнародна Амністія.

20.04.2004

Відкритий лист Міжнародної Амністії „Відозва Сана’а”

В’язні Гуантанамо Бей – виклик системі правозахисту та зрада фундаментальних принципів прав людини.

15.04.2004

Скасування ембарго ЄС на продаж зброї Китаю: не зраджуйте китайських правозахисників, заявила Міжнародна Амністія в ЄС

Міжнародна Амністія (МА) попередила ЄС щодо того, як буде виглядати скасування ембарго на продаж зброї Китаю для китайських правозахисників, які протягом 15 років залишаються в ув‘язненні після подій на площі Тяньаньмень.

14.04.2004

Спільна заява Міжнародної Амністії та Human Rights Watch з приводу заборони дискримінації

Дві міжнародні правозахисні організації звернулися зі спільною заявою до Комісії ООН з прав людини під час триваючої 60-тої сесії (Комісія працює 15 березня - 23 квітня 2004).

09.03.2004

Сербія та Монтенегро ратифікували низку європейських документів з прав людини

Міністр закордонних справ Сербії та Монтенегро повідомив на початку березня, що ця країна ратифікувала низку основних міжнародних документів з прав людини.

03.03.2004

Правозахисники Росії за бойкот виборів Президента

Найвідоміші правозахисники Росії агітують за бойкот виборів. Про це вони зазначили у своєму відкритому зверненні до виборців.

C