02.12.2004

Конституційно-правовий аналіз п. 7 Постанови Верховної Ради України «Про стабілізацію політичної та соціально-економічної ситуації в Україні та запобігання антиконституційним діям і сепаратиським проявам, що загрожують суверенітету і територіальній цілісності України» від 1 грудня 2004 року

05.11.2004

Коментар Харківської правозахисної групи до політичної реформи в Україні, що планується провести у листопаді

Політична реформа за станом на 4 листопада 2004 р. репрезентована, в юридичному сенсі, законопроектом № 4180 про внесення змін до Конституції України в остаточній редакції Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України по опрацюванню проектів законів України про внесення змін до Конституції України від 21 червня 2004 року.

04.11.2004

Коментар Харківської правозахисної групи до політичної реформи в Україні (за станом на 4 листопада 2004р.)

Політична реформа за станом на 4 листопада 2004 р. репрезентована, в юридичному сенсі, законопроектом № 4180 про внесення змін до Конституції України в остаточній редакції Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України по опрацюванню проектів законів України про внесення змін до Конституції України від 21 червня 2004 року.

21.08.2004

Українська молодь вважає розділ про права, свободи та обов’язки громадян найкориснішим у Конституції

Сьогодні в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція на тему „Для кого писана Конституція України? Оцінка молоді”, на якій були оприлюднені результати бліц-опитування проведеного серед молоді в День Конституції України.

21.04.2004

Конституційна реформа і громадянське суспільство: реформа, як ідея фікс?

Зиновій Антонюк, правозахисник, колишній в'язень сумління

14.04.2004

Україна повинна за будь-яких обставин відновити процес ратифікації Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду

Українська Асоціація Міжнародної Амністії вітає призначення Спеціального Радника ООН щодо попередження геноциду. Це призначення набуло особливої ваги, оскільки відбулося напередодні 11 квітня 2004 року - історичної віхи у справі подолання безкарності. Українська Асоціація Міжнародної Амністії закликає до якнайшвидшої ратифікації Україною Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду

25.03.2004

Проблеми української моделі організації державної влади

Федір Веніславський, кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного права Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого

25.03.2004

Взаємодія органів державної влади з громадськістю в процесі обговорення конституційної реформи на папері і на практиці: втрачені можливості

Анастасія Леухіна, аспірантка кафедри політології Національного університету „Києво-Могилянська Академія”

25.03.2004

Конституція високосного року

Руслан Тополевський, викладач кафедри теорії та історії держави та права Національного університету внутрішніх справ

24.03.2004

Погляд правозахисників на конституційну реформу

У середу, 24 березня 2004 року, у місті Києві Харківська правозахисна група за підтримки Міжнародного фонду „Відродження„ провела науково-практичний семінар „Конституційна реформа в Україні: експертний аналіз”. Багато українських правників, народних депутатів, політиків обговорили правові аспекти конституційної реформи.

13.03.2004

Рятівний відсоток для інвалідів політреформи

П’ятничне голосування за перше читання закону про вибори народних депутатів (262 голоси „за”, „проти” – лише сім, частина мажоритарників-більшовиків, „Наша Україна” і БЮТ висловили протест, витягнувши картки) – це лише прелюдія. До великої і трагічної вистави під назвою „вибори по-українськи”. Дехто вважає рішення депутатів перемогою сил, які прагнуть прозорості політичних процесів і виборів зокрема. Інші радіють, що усунуто перший небезпечний камінчик з-під колеса політичної реформи ім. Кучми. Треті полізли рукою у слоїк із доларами і озираючись перераховують – чи вистачить їх, щоб потрапити до Верховної Ради за умови зниження виборчого „порогу” до 3 відсотків. Et cetera.

05.03.2004

Конституційна реформа як симптом політичної компроментації (Всеволод Речицький, к.ю.н., доцент, конституційний експерт ХПГ)

Конкретна, саме сьогодні насаджувана більшістю народних депутатів концепція реформи, суттєве звуження президентських повноважень стосовно уряду не поліпшує, а суттєво погіршує Основний Закон. Вона вочевидь звужує простір політичної керованості країною, інфікує хворобою парламентських чвар тепер уже й виконавчу гілку влади. В морально-політичному плані реформа є нещирою, бо на тлі гасел про демократизацію вона зменшує можливості повноцінного народного волеви-явлення. Заступати межу далі – значить інспірувати некеровані політичні процеси в країні. Саме в таких обставинах починалися національні оксамитні революції у Східній та Центральній Європі.

05.03.2004

Процесуально-процедурні аспекти проведення конституційної реформи (Віктор Колісник, канд. юрид. наук, доцент)

Проведений аналіз дає достатні підстави для висновку про те, що попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України відбулося в українському парламенті з порушенням окремих правових норм (передусім процесуально-процедурних), що визначають порядок внесення таких змін. Це ставить під сумнів ухвалені парламентом рішення, оформлені у вигляді відповідних постанов.

05.03.2004

Конституційна реформа в Україні та права людини (А.М.Лисенко, канд. юрид . наук, доц. )

Розглядаються питання конституційної реформи в Україні. Аналізуються рішення Конституційного Суду України щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України трьох проектів Закону України “Про внесення змін до Конституції України”, поданих на розгляд Суду різними політичними фракціями Верховної Ради.

05.03.2004

СЕМІНАР “КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: ЕКСПЕРТНИЙ АНАЛІЗ”

Харківська правозахисна група планує провести семінар в Києві та видати книгу з тою ж назвою в березні, дата проведення буде уточнена найближчими днями в залежності від подій в парламенті. Просимо надсилати заявки для участі в семінарі та тексти доповідей за адресою root@khpg.org

C