19.11.2015

Три погляди на головні причини катувань, які досі відбуваються в Україні

Відсутність ефективного розслідування катувань та суворої відповідальності за вчинення катувань призводить до того, що ця проблема лишається актуальною в українському суспільстві. Більше того, не зважаючи на фактичне зменшення випадків катувань в міліції/поліції (з 980 тис. у 2001 році до 409 тис. у 2015 р.), стати жертвою тортур боїться кожен третій українець.

13.09.2015

Українська Гельсінська спілка з прав людини готує заяву до Європейського Суду в інтересах активістки Донецького Євромайдану

Дівчина була затримана в червні 2015 року у м. Донецьк. В полоні її утримували 41 добу. Били, катували голодом, спрагою. Навмисно ускладнювали умови утримання. Погрожували смертю, катуванням матері та бабусі. Мали місто антисемітські висловлювання. Обманом змусили дати кілька неправдивих інтерв’ю ЗМІ ДНР та Росії за підготовленим сценарієм в обмін на свободу.

21.08.2014

Харківський апеляційний суд: катування, вчинені міліціонерами, не є небезпечними для життя та здоров’я людей

Харківських міліціонерів, які створили злочинне угрупування та займалися катуванням апеляційний суд амністував як таких що «вчиняли злочини, не пов’язані з насильством, небезпечним для життя та здоров’я».

29.07.2014

Аксенов ради «крымской самообороны» пошел против законов РФ?

Крымская власть внесла законопроект, который предусматривает амнистию так называемой «крымской самообороны», людей, которые принимали участие в захвате Крыма, незаконно задерживали, пытали и держали в плену проукраинских активистов (в период с 25 февраля 2014 года до 11 апреля 2014 года). Автором законодательного опуса является господин Аксенов, считающий себя и.о. главы республики Крым. Что интересно - законопроект противоречит как международному так и российскому законодательству.

02.06.2014

За катування львівські міліціонери сядуть до в’язниці

Жертвою правоохоронців став чоловік, хворий на гепатит С та ВІЛ. Його забрали у відділок за справляння природних потреб в неналежному місці. Три доби міліціонери вибивали з нього зізнання у скоєнні низки злочинів, які він не вчиняв. Не давали ліків та нормального харчування.

28.03.2014

Людина з інвалідністю виграла у київського СІЗО 5 тисяч гривень

Чоловік потрапив до СІЗО інвалідом 3-ї групи, а вийшов інвалідом 2-ї. Як виявилось, він змушений був перебувати в одній камері з людиною, хворою на важку форму туберкульозу. На всі його прохання та звернення до адміністрації закладу змінити сусіда чи камеру, він отримував відмову.

30.01.2014

Євген Захаров: Таких зухвалих публічних катувань в нас ще не було (відео)

Євген Захаров, керівник Харківської правозахисної групи розповів про порушення прав людини в Україні та Харкові

28.01.2014

Казахстанський суд став на бік жертви катування. Українським суддям варто замислитись

Як повідомляє радіо Азаттик, поліція вже подала апеляційну скаргу, та за словами місцевих юристів якщо суд відмовиться її розглянути чи стане на бік постраждалого, це стане величезною перемогою жертв тортур в Казахстані і в Центральній Азії.

07.11.2013

Європейський суд не повірив міліціонерам, що чоловік сам себе побив

34-х річний харків’янин В’ячеслав Білоусов був визнаний Європейським судом з прав людини жертвою катувань. Чоловіка тортурами змусили зізнатися в сексуальному насильстві стосовно двох неповнолітніх дівчат.

31.10.2013

Україна програла в Європейському суді чергову справу про катування

Олексій Тарасов отримає 27 тисяч євро компенсації за катування, які застосували до нього макіївські міліціонери. Побиття, удушення, електрошокер до геніталій – такі засоби переконання застосовували правоохоронці, аби пан Тарасов зізнався у крадіжці авто. Також міліціонери схилили заявника відмовитись від послуг адвоката, який, скоріше за все, завадив би такому «ефективному» розслідуванню.

25.10.2013

Європейський суд: ув’язнених не можна примушувати доносити один на одного

Сергій Савенко став жертвою катувань через відмову доносити на інших ув’язнених. Про це йдеться у рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Савенко проти України».

21.10.2013

Європейський суд не дозволив полтавському колезі вбити ув’язнену

Жінка-ув’язнена з важким онкозахворюванням ледь не померла через байдужість українського судді. Вона потребувала термінової медичної допомоги, яку адміністрація СІЗО не здатна була забезпечити. Суддя призначити таку допомогу не схотів.

13.08.2013

Міліціонерів, підозрюваних в катуваннях, відсторонено після смерті жертви

В справі трагічно загиблого смілянина Василя Врадія відбулися зрушення. Міліціонерів, яких він звинувачував у катуваннях, за клопотанням прокуратури, взяли під домашній арешт та відсторонили від роботи. Про це повідомляє адвокат Олена Сапожнікова.

27.06.2013

Катуванням не місце в українській міліції

УГСПЛ долучилася до акції Amnesty International проти тортур та безкарності в українській міліції.

18.01.2013

За побиття ув’язнених Україна віддасть майже півмільйона Євро

Європейський суд з прав людини визнав Україну винною в побитті в’язнів, яке сталося в 2007 році в Ізяславській колонії. За це державі доведеться сплатити постраждалим 435 тисяч євро в якості компенсації за завдану шкоду. Слід зазначити, що Департамент з питань виконання покарань стверджував, що ніякого побиття не було.

C