04.03.2009

На Рівненщині міліціонерів навчають рахуватися із правами затриманих…

Упродовж півроку Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» допомагала Благодійній організації «Твоє право» (м. Львів) впроваджувати проект щодо усунення випадків застосування катувань та жорстокого поводження працівників міліції із затриманими. Проект втілювали у життя за підтримки Ради Європи. В перебігу його реалізації з’ясувалося, що іноді працівники міліції порушують права людини, навіть не усвідомлюючи того.

13.02.2009

Як Україна забезпечує захист громадян від катувань

Два роки тому Україна ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції ООН проти катувань, який сам набрав чинності 22 червня 2006 р. Президент підписав ратифікаційний закон, і всі очікували на імплементацію положень протоколу; тим більше, що проблема застосування катувань, особливо правоохоронними органами, як була, так і залишається дуже гострою. Але ця проблема не втратила своєї актуальності й зараз.

22.01.2009

Тортури голодом, холодом та побиття міліцією ув’язнених ІТТ міста Нікополя підтвердилися

На звернення Вінницької правозахисної групи щодо можливого масового побиття осіб, які утримуються в ІТТ Нікопольського міськвідділу ГУМВС України в Дніпропетровській області, Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова негайно відкрила провадження щодо з’ясування причин та обставин надзвичайної події. Згідно з інформацією правозахисників 12 січня 2009 року після прибуття ув’язнених етапом із Дніпропетровського СІЗО №3 для участі в судових засіданнях та слідчих діях людей кілька годин тримали в холодних автомобілях на вулиці, після чого відбулося масове їх побиття із застосуванням спецзасобів. Як наслідок, тілесні ушкодження отримали 18 осіб.

11.09.2008

Відкрите звернення до Міністра внутрішніх справ стосовно катувань в міліції

Не дивлячись на всі позитивні зрушення та ініціативи Міністра Внутрішніх Справ та його команди останнім часом намітилась негативна тенденція в роботі органів МВС на місцях. Хочу навести кілька красномовних приклади, що не все так добре в датському королівстві.

08.09.2008

Прокуратура звітує перед правозахисниками про розслідування випадків катувань

26 червня в рамках акції «Проти катувань» Українська Гельсінська спілка з прав людини направила до Генеральної прокуратури України інформацію про факти катувань в усіх регіонах України, отримані та перевірені правозахисниками.

01.09.2008

Страшно, аж жуть! (с) Висоцький

Справа, про яку піде мова в цій статті, не може не вражати абсурдністю обставин. Йдеться про те, як органи внутрішніх справ із звичайного громадянина України зробили злочинця і майже довели до самогубства. Навіть прокуратура обурилась і завела кримінальну справу на винних у знущанні над людиною міліціонерів. Проте, суд розглядає справу вже понад 4 роки..

06.08.2008

Порушення закону Генеральним прокурором ігнорують! Напишіть листа до Президента і голови Верховної Ради!

Минулого тижня за рішенням Генерального прокурора України біженець Олег Кузнєцов був виданий російській владі. Своїм рішенням Генеральний прокурор Олександр Медведько проігнорував рішення суду, порушив національне й міжнародне право й черговий раз зганьбив країну.

22.07.2008

Дослідження показали, що українці стали гуманнішими і катування категорично засуджують

Опитування населення країн світу, що були зроблені WorldPublicOpinion.org з’ясувало, що більшість категорично виступає проти застосування катувань, навіть у випадку, коли затримані є терористами, які мають інформацію, що могла б врятувати життя людей. Чотири країни схиляються до виключень, коли мова йде про терористів.

15.07.2008

Оцінка соціально-економічних витрат при застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

Обмежені розміри прямих витрат держави на утримання СІЗО та ІТТ свідчить про фактичну неспроможність держави забезпечити такі умови тримання під вартою, що не принижували б гідність людини та відповідали сучасним стандартам пенітенціарної системи.

03.07.2008

Посилки в’язням тепер уже не обмежують

Але досі збереглася в неволі практика карати забороною посилок (передач), бандеролей, купівлею продуктів.

27.06.2008

Українська Гельсінська спілка надсилає до Генеральної прокуратури список громадян, яких катували в ОВС

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) надсилає список осіб, що були піддані катуванням представниками органів внутрішніх справ, та щодо яких прокуратурою не було проведено належного розслідування. Інформація про факти катування в усіх регіонах України, отримана та перевірена правозахисниками.

26.06.2008

У Києві пройшли акції підтримки жертв катувань

26-го червня – Міжнародний день на підтримку жертв катувань. В Україні цей день відзначили низкою акцій, зокрема пікетами прокуратури. Правозахисники вимагають належного розслідування випадків катувань в українських тюрмах. Як стверджують вони, безкарність – причина того, що тортури далі залишаються системним явищем в Україні.

20.06.2008

Тортури за ґратами. Наскільки поширена практика катувань в місцях позбавлення волі?

В українських тюрмах масово і систематично знущаються над ув’язненими. Такі відомості з колоній отримують українські правозахисники мало не щодня. Одне з нещодавніх повідомлень прийшло з Харківщини, де близько сорока в’язнів покалічили себе, протестуючи в такий спосіб проти умов утримання та жорстокого поводження з боку адміністрації. Водночас у Державному департаменті з питань виконання покарань стверджують, що застосовують до в’язів законні методи і лише наводять лад в установах.

19.06.2008

Відкрите звернення правозахисників щодо чисельних порушень прав людини у діяльності Державного Департаменту України з питань виконання покарань

Вельмишановні Вікторе Андрійовичу, Юліє Володимирівно та Арсенію Петровичу! 22 лютого 2008 року ми звернулися до Вас з відкритим листом, в якому привертали Вашу увагу до чисельних порушень прав людини у діяльності Державного Департаменту України з питань виконання покарань. Ми відмічали, що попри бадьорі декларації його керівництва, діяльність відомства є надзвичайно закритою для громадського контролю, майже неконтрольованою та непідзвітною суспільству. В установах Департаменту брутально порушуються права людини, наростає напруга. Ми повідомляли про приклади грубих порушень прав в’язнів та персоналу установ Департаменту, застосування незаконного насильства щодо осіб, позбавлених волі, про чисельні фінансові зловживання.

21.03.2008

Катування допомагає розкриттю справ?

Катування в Україні – один з легальних способів отримати зізнання. Принаймні до такого висновку можна дійти, ознайомившись з рішенням Верховного суду по справі Моцного та Нечипорука.

C