21.03.2008

Поза зоною чесності. Лист до головного редактора газети „Україна молода”

Шановний пане редакторе! Як голова правозахисної організації «Донецький Меморіал» вдячний Вам за увагу до проблематики прав людини у діяльності кримінально-виконавчої системи країни. На жаль, цій темі приділяється вкрай мало уваги. Натомість сфера кримінально-виконавчої системи дуже важлива для суспільства, В її установах утримується чимало осіб, які складають загрозу безпеці громадян, які порушують норми життя і справедливості. Проте, майже ніколи не звертається увага на те, що всі ці особи, небезпечні для суспільства, рано чи пізно в суспільство повертаються.

17.03.2008

Апеляційний суд Тернопільської області вважає, що 5 явок з повинною – це нормально. Чи вважатиме так Верховний суд?

Українська Гельсінська спілка з прав людини звертає увагу журналістів та всіх небайдужих осіб до справи, яка є дійсно безпрецедентною. Історія, про яку йдеться, варта того, аби по ній писати сценарій голлівудських блокбастерів. Тут є вбивство і катування, виправдувальні та обвинувальний вироки судів, покази експертів, що кардинально різняться між собою тощо. Крапку у справі має поставити Верховний суд 20 березня цього року. А от якою буде ця крапка?

26.02.2008

Звернення Вінницької правозахисної групи до Олександра Турчинова з приводу ситуації в українській в’язничній системі

Закликаємо Кабінет Міністрів України і Вас особисто негайно звернути увагу на брутальні порушення прав людини, які відбуваються щодо засуджених, які відбувають покарання у вітчизняній пенітенціарній системі.

13.02.2008

Відкритий лист громадської правозахисної організації «Донецький Меморіал» до Державного департаменту з питань виконання покарань

Після подій в Ізяславській колонії № 31 у січні 2007 року до колонії були введені спец загони. Це сталося у відповідь на масову непокору засуджених, які відмовилися від прийому їжі, „Донецький Меморіал” протягом року намагався з’ясувати деталі то-го, що насправді відбувалося. Департамент або не відповідав на запити, або давав ду-же обмежену інформацію. Відразу після січневих подій майже 40 засуджених, які вважалися ініціаторами організації непокори, були переведені до інших колоній. Є чимало непідтверджених свідчень про те, що процедура переводу відбувалася з чис-ленними порушеннями прав засуджених.

05.02.2008

Дмитро Гройсман: «Больовий поріг» щодо порушень прав людини в українців дуже високий

Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман в інтерв`ю УНІАН розповів, чому в українських в`язницях знущаються над в`язнями і за що правозахисники хотіли вручити Президенту "чорну мітку".

24.10.2007

Тернопольські міліціонери побили журналіста. Як відреагує прокуратура?

До УГСПЛ надійшла інформація про побиття тернопільськими міліціонерами кореспондента газети «Точка опори» Ігора Сцібайла. "Правоохоронці" жорстоко побили журналіста, забрали у нього мобільний телефон та гроші. Наразі Ігор звернувся до прокуратури з наступною заявою:

27.09.2007

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулась з відкритим листом до Президента України

Відкритий лист щодо намірів „реформування” Державної кримінально-виконавчої служби

06.09.2007

Інтерв’ю з пані Мариною Пасічник, координатором гарячої лінії Тернопільського Центру консультування мігрантів

З початку своєї роботи у квітні 2007 р., на національний безкоштовний номер з протидії торгівлі людьми «527» надійшло більш ніж 1700 дзвінків. Сьогодні цей номер працює п’ять днів на тиждень за підтримки провідних національних мобільних операторів «Астеліт» (торгівельна марка life:), Київстар та MTC. Всі дзвінки автоматично спрямовуються до безкоштовної національної інформаційної служби МОМ, де надається інформація щодо запобігання торгівлі людьми та наслідків нелегального в’їзду і перебування в іноземних країнах. Служба також надає інформацію щодо легальних шляхів міграції.

14.08.2007

Доступ громадськості до місць позбавлення волі постійно обмежується

Сьогодні громадська організація „Донецький Меморіал” поширила відкритий лист до керівництва Державного Департаменту з питань виконання покарань з приводу постійного обмеження доступу громадськості до місць позбавлення волі. До сьогодні, керівництво цього департаменту ставиться до громадськості, як до „зайвих клопотів”. Тим часом, відсутність відкритого доступу громадськості сприяє росту порушень прав і свобод ув’язнених та персоналу місць позбавлення волі, що постійно утаємничується керівництвом.

01.08.2007

Ви ще не зізналися у вбивстві? Тоді ми йдемо до вас! (сценарій вбивства від шосткінської міліції)

Повернення з армії – не завжди приємна подія. Адже там ти знаходишся під пильним оком керівництва, за тебе несуть відповідальність. Можна бачитись з рідними, іноді виходити в місто і відпочивати з друзями. А хто знає, що може трапитись з тобою вдома?

30.07.2007

Жорстоке побиття засуджених в Ізяславській колонії №31 (попередній аналіз)

Вже сьомий місяць ця історія міцно тримає мене в полоні. Якщо дуже стисло, то сталося таке.

27.07.2007

Незаконне утримання під вартою останнім часом стає все популярнішим в органах внутрішніх справ

Сьогодні до УГСПЛ надійшло ще одне повідомлення стосовно порушення органами внутрішніх справ прав людини. Цього разу мова йдеться про Євгена Новицького, який знаходиться під вартою більше 5 місяців. Наша організація публікує звернення адвоката потерпілого. Водночас ми готові надати можливість представникам ОВС розмістити на нашому сайті відповіді та пояснення стосовно наведеної нижче ситуації.

27.07.2007

Правозахисники теж незахищені від свавілля "правоохоронців"

До Української Гельсінської спілки з прав людини поступило звернення від родини відомого в Кривому Розі правозахисника, в якому йдеться про кричуші порушення прав людини правоохоронними органами.

10.07.2007

Генеральна прокуратура знов проігнорувала факт побиття ув’язнених

Українська Гельсінська спілка з прав людини повідомляла про випадок масового побиття ув’язнених в Бучанській виправній колонії № 85 бійцями спецпідрозділу. Після «спецоперації» до лікарні, що знаходилась в колонії потрапили не менше 12 ув’язнених з тілесними ушкодженнями. За словами джерела УГСПЛ, спецпідрозділ ввели до колонії у відповідь на багаточисельні скарги ув’язнених на погані умови утримання в колонії За цим фактом УГСПЛ звернулась до Генеральної прокуратури України з вимогою негайного розслідування ситуації http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1181312849 Сьогодні Українська Гельсінська спілка отримала відповідь Генеральної прокуратури України. Її зміст:

25.05.2007

Як міліція любить бізнес. І бізнесменів

Ситуація, про яку піде мова в статті, стала відома УГСПЛ завдяки адвокату Олегу Левицькому. Йдеться про фантастичну історію, ознацйомившись з якою вам стане відомо: як бізнесмен у відділку міліції кинувся з кулаками відразу на шістьох міліціонерів; як міліціонери перевіряють паспорт на справжність шляхом відривання фотокартки та ще багато чого цікавого. Як все це могло трапитись, що стало причиною і які наслідки читайте тут. Розповідає Олег Левицький

C