18.12.2012
Європейський комітет надасть українському урядові рекомендації щодо поліпшення умов в українських СІЗО. Досі діалог з владою просувався "повільно", сказав DW один із членів делегації.
03.12.2012
В останній за часом заяві до Європейського суду з прав людини проти України щодо катування та нелюдяного поводження, яку готували юристи Харківської правозахисної групи (ХПГ), до держави позиваються 5-місячне немовля С. та його 22-річна мати К.
28.11.2012
Європейський суд з прав людини призначив компенсацію 35 тисяч євро постраждалим від катувань чернігівськими міліціонерами. Цього разу жертвами правоохоронців стала ціла родина Ковалів – батько, син та мати.
01.11.2012
У Харківському інституті соціальних досліджень порахували, що кількість жертв жорстокого поводження у відділках міліції сягає 980 випадків на рік. Але більшість людей, вважають правозахисники, приховують, що з ними таке сталося.
10.09.2012
Україна говорить про права людини, відомих політиків, які відбувають покарання, лікують іноземні лікарі. А звичайна людина, нехай навіть і засуджена, приречена на смерть від знущань і ненадання медичної допомоги.
10.08.2012
У Львові, не попереджаючи родичів, незаконно позбавили волі на кілька діб Юрія Литвака. Били і тримали прикутим до батареї, поки не звів наклепу сам на себе та не зізнався у злочині, до якого непричетний.
26.06.2012
26 червня 2012 року, в Міжнародний день в підтримку жертв катувань, правозахисники з Amnesty International в Україні, Української Гельсінської Спілки з прав людини, Харківської правозахисної групи, Фундації регіональних ініціатив та Центру інформації про права людини провели всеукраїнську акцію-виставу, в якій візуально продемонстрували необхідність створення системи належного розслідування численних випадків катувань в Україні.
17.04.2012
Ситуація, показана в фільмі Костянтина Усова "Тюрма №1", стосується не тільки Лук'янівського СІЗО, а й інших подібних закладів.
Про це пише на Gazeta.ua голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
06.03.2012
Більше восьми тисяч скарг подали у Генпрокуратуру громадяни України, які постраждали від жорстоких дій міліціонерів у райвідділах і слідчих ізоляторах. Про це заявив Радіо Свобода правозахисник Євген Захаров. Тим часом, у суди доходить лише невеликий відсоток справ. Днями дві справи проти тернопільських міліціонерів, які катували затриманих, прокуратура Тернопільської області таки передала до суду.
10.02.2012
Кожні 30 секунд від незаконного насильства в українській міліції страждає людина. Такими є результати дослідження Української гельсінської спілки з прав людини та Харківського інституту соціальних досліджень. У МВС відкидають більшість конкретних звинувачень правозахисників. Однак у міліції погоджуються, що проблема насильства існує та обіцяють її долати разом із громадськістю.
29.11.2011
Нещодавно став відомий факт катувань з боку Котовського міського відділу міліції по відношенню до молодої сироти Чебанюк Світлани, котра працює прибиральницею на ринку в м. Котовськ Одеської області.
16.11.2011
Дніпропетровськ – Правозахисники і родичі засуджених висловлюють підозри в застосуванні тортур у Дніпропетровському СІЗО. Про це вони заявили у вівторок під час спілкування з Радіо Свобода. Відтак поставлено під сумнів офіційну версію події, яка сталась у СІЗО цієї неділі: за даними пенітенціарної служби, 12 засуджених отримали травми, спровокувавши сутичку з конвоєм.
10.11.2011
Європейський суд з прав людини зобов’язав Словаччину виплатити 31 тисячу євро компенсації циганці, яку було стерилізовано без її згоди. Практика стерилізації циганських жінок не обмежувалася поодинокими випадками.
09.11.2011
Дотримуючись концепції, відповідно до якої „рушійною силою” деструктивної поведінки є три духовних феномени–підстави: агресія, експансія та обман, що в реальному прояві (через мотивацію і дії) виступають як окремо, так і в сполученні один з одним, ми вважаємо за доцільне розділити весь масив мотивів актів незаконного насильства, що вчиняються працівниками ОВС, на три основні групи
28.10.2011
Українські слідчі ізолятори переповнені, у деяких СІЗО не вистачає навіть ліжок для ув’язнених. Про це заявив помічник голови Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко. Водночас омбудсман України Ніна Карпачова наголошує: держава не має морального права поміщати людину за ґрати, якщо там не створено елементарних умов життя.