18.12.2012

Територія тортур: в українських СІЗО досі знущаються над в’язнями

Європейський комітет надасть українському урядові рекомендації щодо поліпшення умов в українських СІЗО. Досі діалог з владою просувався "повільно", сказав DW один із членів делегації.

03.12.2012

Немовля – жертва нелюдяного поводження

В останній за часом заяві до Європейського суду з прав людини проти України щодо катування та нелюдяного поводження, яку готували юристи Харківської правозахисної групи (ХПГ), до держави позиваються 5-місячне немовля С. та його 22-річна мати К.

28.11.2012

Жертви катувань чернігівської міліції отримають 35 тисяч євро компенсації

Європейський суд з прав людини призначив компенсацію 35 тисяч євро постраждалим від катувань чернігівськими міліціонерами. Цього разу жертвами правоохоронців стала ціла родина Ковалів – батько, син та мати.

01.11.2012

Люди бояться скаржитися на тортури, бо міліціонери безкарні

У Харківському інституті соціальних досліджень порахували, що кількість жертв жорстокого поводження у відділках міліції сягає 980 випадків на рік. Але більшість людей, вважають правозахисники, приховують, що з ними таке сталося.

10.09.2012

Закатувати до смерті, прикриваючи помилки СБУ

Україна говорить про права людини, відомих політиків, які відбувають покарання, лікують іноземні лікарі. А звичайна людина, нехай навіть і засуджена, приречена на смерть від знущань і ненадання медичної допомоги.

10.08.2012

Раптом пропала рідна людина? Про всяк випадок, пошукайте в міліції

У Львові, не попереджаючи родичів, незаконно позбавили волі на кілька діб Юрія Литвака. Били і тримали прикутим до батареї, поки не звів наклепу сам на себе та не зізнався у злочині, до якого непричетний.

26.06.2012

В Києві пройшла акція в підтримку жертв катувань

26 червня 2012 року, в Міжнародний день в підтримку жертв катувань, правозахисники з Amnesty International в Україні, Української Гельсінської Спілки з прав людини, Харківської правозахисної групи, Фундації регіональних ініціатив та Центру інформації про права людини провели всеукраїнську акцію-виставу, в якій візуально продемонстрували необхідність створення системи належного розслідування численних випадків катувань в Україні.

17.04.2012

Правозахисник Захаров: у фільмі Усова ще не всі жахіття показані

Ситуація, показана в фільмі Костянтина Усова "Тюрма №1", стосується не тільки Лук'янівського СІЗО, а й інших подібних закладів. Про це пише на Gazeta.ua голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

06.03.2012

Правоохоронці продовжують вибивати зізнання

Більше восьми тисяч скарг подали у Генпрокуратуру громадяни України, які постраждали від жорстоких дій міліціонерів у райвідділах і слідчих ізоляторах. Про це заявив Радіо Свобода правозахисник Євген Захаров. Тим часом, у суди доходить лише невеликий відсоток справ. Днями дві справи проти тернопільських міліціонерів, які катували затриманих, прокуратура Тернопільської області таки передала до суду.

10.02.2012

Кожні 30 секунд від насильства в міліції страждає один українець – правозахисники

Кожні 30 секунд від незаконного насильства в українській міліції страждає людина. Такими є результати дослідження Української гельсінської спілки з прав людини та Харківського інституту соціальних досліджень. У МВС відкидають більшість конкретних звинувачень правозахисників. Однак у міліції погоджуються, що проблема насильства існує та обіцяють її долати разом із громадськістю.

29.11.2011

Як допитували сироту в Котовському відділі міліції на Одещині. Відео

Нещодавно став відомий факт катувань з боку Котовського міського відділу міліції по відношенню до молодої сироти Чебанюк Світлани, котра працює прибиральницею на ринку в м. Котовськ Одеської області.

16.11.2011

Що трапилось насправді у Дніпропетровському СІЗО?

Дніпропетровськ – Правозахисники і родичі засуджених висловлюють підозри в застосуванні тортур у Дніпропетровському СІЗО. Про це вони заявили у вівторок під час спілкування з Радіо Свобода. Відтак поставлено під сумнів офіційну версію події, яка сталась у СІЗО цієї неділі: за даними пенітенціарної служби, 12 засуджених отримали травми, спровокувавши сутичку з конвоєм.

10.11.2011

Страсбурзький суд: поведінка словацьких лікарів – антилюдська

Європейський суд з прав людини зобов’язав Словаччину виплатити 31 тисячу євро компенсації циганці, яку було стерилізовано без її згоди. Практика стерилізації циганських жінок не обмежувалася поодинокими випадками.

09.11.2011

Чому і як застосовують насильство до людей міліціонери

Дотримуючись концепції, відповідно до якої „рушійною силою” деструктивної поведінки є три духовних феномени–підстави: агресія, експансія та обман, що в реальному прояві (через мотивацію і дії) виступають як окремо, так і в сполученні один з одним, ми вважаємо за доцільне розділити весь масив мотивів актів незаконного насильства, що вчиняються працівниками ОВС, на три основні групи

28.10.2011

У СІЗО гірше, ніж у в’язниці?

Українські слідчі ізолятори переповнені, у деяких СІЗО не вистачає навіть ліжок для ув’язнених. Про це заявив помічник голови Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко. Водночас омбудсман України Ніна Карпачова наголошує: держава не має морального права поміщати людину за ґрати, якщо там не створено елементарних умов життя.

C