24.10.2011

Райвідділи міліції є територією скоєння злочину – експерти

Уряд повернув громадські ради при управліннях правоохоронних органів, які були ліквідовані з приходом міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова. Громадський контроль за діяльністю міліції частково захищає громадян від свавілля правоохоронців, стверджують експерти «Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів».

19.10.2011

Українці вчаться протидіяти катуванням

Україна потребує створення власного національного превентивного механізму – системи попередження катувань у місцях позбавлення волі та у правоохоронних органах. Учасники круглого столу у Києві (а це іноземні та українські правозахисники) пропонували моделі захисту в’язнів від тортур та нелюдського поводження, поширені в Європі.

13.10.2011

Amnesty International вимагає припинити катування українців у міліції

Amnesty International вимагають створення в Україні незалежного органу з розслідування скарг громадян на дії міліції. У новому звіті організації зафіксовано численні випадки порушень прав людини.

07.10.2011

Правозахисники вимагають перевести тюремних лікарів у підпорядкування МОЗ

За останній рік кількість померлих в українських СІЗО збільшилась удвічі, заявляють правозахисники. Проблему вони бачать у майже повній відсутності медичної допомоги в місцях тимчасового позбавлення волі. Урядовці запевнюють, що без лікарської уваги ніхто не залишається, а певне зростання смертності пов’язують із незалежними від влади причинами.

06.10.2011

Організація медичної допомоги в СІЗО потребує змін

Кількість ув’язнених в Україні постійно зростає. За даними Державної пенітенціарної служби України (ДПтС) у першому півріччі 2011 року чисельність осіб, позбавлених волі, в Україні зросла на 2,49%, або на 3 839 осіб. На 100 тис. населення в Україні за ґратами тримається 345 осіб (в 2009 році було 314 осіб), що відповідає росту на 10% та майже вчетверо перевищує показник у країнах Західної Європи.

08.09.2011

У чинному Кримінально-процесуальному кодексі немає Європи – Олійник

Сьогодні у Києві та ще 10 містах України студенти проводять акцію «Жовта картка українській міліції: друге попередження». Її підготували активісти правозахисного руху за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

07.09.2011

Ненадання належної медичної допомоги Юрію Луценку – нелюдське поводження. Документ №4

Ненадання належної медичної допомоги Юрію Луценку можна кваліфікувати як нелюдське поводження, що порушує статтю 3 Європейської конвенції з прав людини. Відтак, ми вимагаємо негайно забезпечити Луценку стаціонарне лікування в профільному медичному закладі.

31.08.2011

Правозахисники: правоохоронці в Україні й надалі катують підозрюваних

Українські правоохоронці катують підозрюваних. Для того, щоб вибити зізнання, запорізька міліція знущалась із підозрюваних у підриві Свято-Покровського храму у Запоріжжі, запевняє мати ув’язнених. Насильство під час досудового слідства зустрічається часто, це одна з найбільших проблем українського судочинства, зазначає суддя Європейського суду з прав людини Ганна Юдківська. Українські правозахисники стверджують: в Україні фактично неможливо довести, що людину катували під час досудового слідства.

31.08.2011

Відсутність медичної допомоги як бар’єр у ефективному розслідуванні заяв про жорстоке поводження

Чому зібрати докази незаконного насильства в міліції в Україні перетворюється на надскладне завдання?

26.08.2011

В Черкаській області працівники ДАІ жорстоко побили водія. Журналістське розслідування

Майор міліції Петров В.М. несподівано вдарив його рукою по голові, після чого обидва працівники ДАІ взялися наносити Близнюку В.В. удари руками й ногами по тулубу і збили з ніг. Близнюк В.В. почав звати на допомогу, але міліціонери затулили йому рота, перевернули на спину і, викручуючи руки, наділи наручники. Наступних подій Близнюк В.В. не пам’ятає, оскільки від болю втратив свідомість і прийшов до тями вже у лікарні.

18.08.2011

Стрибнув з 9-го поверху, бо злякався чергового допиту міліції

Під вечір переляканий натовп з жахом і… неприхованою цікавістю спостерігав, як правоохоронці, пожежники і медики злагоджено надавали невідкладну допомогу підлітку біля будинку № 84, що по вулиці Келецькій.

11.08.2011

Радянський спадок - «дідівщина» в українській армії

Нестатутні стосунки або просто «дідівщина» були типовими рисами радянської армії. Ця проблема лишається й в українському війську, хоча, можливо, й у менших масштабах.

10.08.2011

Історія одного арештанта Лук’янівського СІЗО (відео)

Зламана щелепа і два роки в очікуванні операції. Арештант Лук'янівського СІЗО Олексій Кочержук стверджує - щелепу йому зламали в Шевченківському райвідділу міліції Києва, коли вибивали зізнання у крадіжці. Відтоді хлопець не отримав жодної медичної допомоги.

02.08.2011

Ціна життя по етапу

Може, хтось пам’ятає жахливі розповіді про етапування в’язнів в Російській імперії, коли етаповані до місця відбування покарання люди були приречені на жахливі страждання: декілька місяців закуті в кайдани, виснажені і безправні, вони йшли по етапу пішки. За часів радянських етапування засуджених відбувалося з використанням спеціальних вагонів, що в народі охрестили назвою «столипін».

25.07.2011

Для дотримання прав людини міліціонерам не вистачає грошей

Міністерство внутрішніх справ визнає проблему катування у відділках міліції і обіцяє, що реагуватиме на кожну скаргу з цього приводу. У цьому міністерські чини запевняли під час засідання громадської ради при МВС. Водночас, з оцінками масштабу самої проблеми, які дають громадські організації, в МВС не погоджуються.

C