21.07.2011

Як подолати катування у відділках міліції і СІЗО?

Чи є катування у відділках міліції і СІЗО явищем, яке можна подолати? «Радіо ЕРА» продовжує досліджувати проблему жорстокого поводження з людьми в місцях несвободи. Нагадаємо, нещодавно урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини в ефірі радіо Свобода заявила, що в Україні створять спеціальний орган – громадську комісію при Президенті із запобігання катуванням. Правозахисники кажуть: і те добре. Але справжній превентивний механізм мав би бути не президентським, а незалежним.

14.07.2011

У Дніпропетровську ув’язнені оголосили голодування на знак протесту проти знущань

У Дніпропетровській виправній колонії № 89 ув’язнені оголосили голодування. За інформацією правозахисників, сталося це після того, як 4 липня вони звернулись до керівництва колонії з вимогою покращити умови їхнього утримання. Ув’язнені стверджують, що їх майже не годували і не давали їм води. У відповідь на таку вимогу керівництво колонії викликало спеціальні війська.

08.07.2011

Бійці спец.підрозділу Державної пенітенціарної служби знову масово калічать в’язнів? (ОНОВЛЕНО)

Як стало відомо з неперевірених, але різних джерел, - 5 липня 2011 року в після обідішній час, бійці спеціального підрозділу Державної пенітенціарної служби вчинили чергове масове побиття засуджених 89-колонії міста Дніпропетровська.

06.07.2011

За півроку в міліції загинуло 26 осіб

За перше півріччя 2011 року в установах Міністерства внутрішніх справ України загинуло 26 людей. Про це повідомив у вівторок співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, передає "Інтерфакс-Україна".

30.06.2011

Чого варте для держави життя людини?

До всеукраїнського свята Дня Конституції нагадаємо одне із фундаментальних конституційних положень визначених в статті 3 Основного Закону України: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю», а також: «Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави».

24.06.2011

За останні півтора роки ситуація із катуваннями в Україні загострилася - правозахисники

Правозахисники констатують, що в Україні за останні півтора роки ситуація із катуваннями та поганим поводженням у міліції та пенітенціарній системі загострилася.

23.06.2011

Акція з нагоди Міжнародного дня проти катувань (відео)

Сьогодні біля приміщення Генеральної прокуратури України правозахисники провели акцію, присвячену Міжнародному дню проти катувань. Організатори ознайомили численних журналістів із сучасними знаряддями катувань, які застосовують представники правоохоронних органів України.

22.06.2011

В українській кімнаті допитів

Судочинство в Україні, як і в інших пострадянських республіках, часто ґрунтується не на доказах, як в демократичних державах, а на зізнаннях підозрюваних.

20.06.2011

У міліцейських застінках. Вийти живим…

Степан Корнило із переламаними носом, ребром, увесь у синцях і саднах вийшов з Гусятинського райвідділу міліції. Йому дали на дорогу півпляшки пива, три сигарети і випустили у глуху ніч. Він прошкандибав п’ятнадцять кілометрів до рідного села…

06.06.2011

Харків-свавільний: міліцейська школа Лашина

«Тут повний хаос, тут беззаконня, тут не міліція, а бандити», - стверджує мати однієї з жертв міліцейського свавілля, яке чинять на Харківщині. За неповні пів-року - п'ять трупів у міліцейських стінах: троє затриманих викинулися (були викинуті?) З вікон міліцейських установ; один, зневірившись під тортурами, перерізав собі горло сам; ще одного «служиві» забили до смерті і викинули помирати на вулиці, під управлінням міліції.

23.05.2011

Зрадницька тиша

50 років тому в лісабонському ресторані двоє португальських студентів підняли тост «за свободу». Банальний жест? Вони поплатились за нього свободою. Обох було засуджено до семи років ув'язнення. Таких кричущих випадків безліч, а про двох цих студентів ми знаємо завдяки реакції одної людини. Та справа спонукала його обдумати спосіб надати гніву голос та прорвати стіну мовчання. 50-річчя того способу, тобто, Міжнародної амністії, ми саме в цьому місяці відзначаємо.

20.05.2011

«Награждение непричастных, наказание невиновных!!!»

Справа про вбитого, через численні публікації, тепер вже занадто відомого полтавського кінорежисера й екс-музиканта гурту «The Вйо» Сергія Звенигородського (творчий псевдонім Маріо ) набула неабиякого розголосу. Та найбільше сколихнуло всю Полтавщину те, що оперативники безпідставно, але доволі вдало, навішують це вбивство на 16-ти річну напівсироту Вікторію Санжарівець.

18.05.2011

Правозахисники: побиття у відділках міліції перетворили на бізнес

За даними правозахисиків, в Україні в 2011 році у відділках міліції померло 20 осіб, а у 2010 році - 51 людина, а катування у відділках перетворили на бізнес.

17.05.2011

Правозахисники заявляють про тортури щодо криворізького ректора

Літній професор багато місяців перебуває за гратами, попри те, що, як кажуть родичі, його здоров’я у критичному стані. У справу втрутився Європейський суд з прав людини.

12.05.2011

Українців стали частіше катувати у міліції й тюрмах – правозахисники

Випадки катування у тюрмах, міліції та СІЗО дедалі частішають, кількість смертей у цих закладах за рік подвоїлася, заявляють правозахисники та родичі потерпілих. Причинами цього вони називають відсутність громадського контролю, вимоги керівництва розкривати злочини за будь-яку ціну, а також хиби судової системи. Факти тортур підтверджують і представники МВС, для подолання цього явища вони обіцяють змінити принципи роботи слідства в Україні.

C