28.04.2011

Лікування... в наручниках!

21 квітня 2011 року в приміщенні Дзержинського районного суду міста Кривий Ріг мала слухатися справа по обвинуваченню Анатолія Темченка колишнього ректора Криворізького технічного університету. Але слухання справи не відбулося у зв’язку з погіршенням стану здоров’я підсудного.

22.04.2011

Країна психів ?

Якщо ви думаєте, що в'язниця - найгірше і найстрашніше місце, куди може потрапити людина, ви помиляєтесь, бо не були в інтернаті. Психоневрологічному. Тамтешніх вихованців мордують, заліковують психотропними препаратами, карають одиночними карцерами на півроку, забивають до смерті.

22.04.2011

Тортури людини в міліції обійшлися Україні в 49 000 євро

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 48 600 євро громадянину Івану Нечипоруку, якого катували в міліції. З цієї суми державі доведеться виплатити 35 тисяч євро компенсації за моральний збиток і 13,6 тисяч євро компенсації судових витрат. Представляв постраждалого Аркадій Бущенко, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини.

19.04.2011

Українців катують за пошкодження Сталіна

Звільнені на поруки депутатів члени організації «Тризуб», яких звинувачують у знищенні пам’ятника Сталінові у Запоріжжі, розповіли, як їх катували та ізолювали від адвокатів та близьких. У прокуратурі запевняють, що на сьогодні ці факти не підтвердилися, але перевірки триватимуть. Правозахисники та представники опозиції відзначають, що політичне кримінальне переслідування стає в Україні масовим.

15.04.2011

Коли слідство стає тортурою

Україна не дотримується регламенту Європейського суду з прав людини щодо забезпечення прав громадян під час судових засідань. Про це заявив правозахисник Андрій Діденко. За його словами, підтвердженням цього є ситуація із підсудним, колишнім ректором Криворізького технічного університету Анатолієм Темченком, чий стан здоров’я є важким, а перебування його під слідством «інакше як тортурами не назвеш».

24.03.2011

Факти насильства в міліції розслідує сама міліція

Правозахисники закликають створити незалежний орган з розслідування фактів насильства стосовно затриманих в органах міліції. Про це вони повідомили на прес-конференції у УНІАН. Координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко навів дані, згідно з якими за минулий рік у закладах МВС України померло більше 50 українців, у 2009 році смертельних випадків у міліції було 23.

03.03.2011

Украдене життя - судова помилка

За добу до національного телемосту сайт президента опублікував всі отримані запитання до Януковича - «крім матірних і тих що ображають гідність». Однак у семитисячного списку чомусь не виявилося питання від Галини Попович. Жінка хотіла дізнатися у лідера нації, хто відповість за загублену молодість її сина. «Правоохоронці знали, що мій Яша невинуватий. Чому Верховний Суд рік за роком не випускав його з колонії?»

02.02.2011

Харківська правозахисна група: На сьогодні МВС стає чинником державної небезпеки

Ми хочемо донести до Вас ще одну кричущу проблему в діяльності МВС – смерть людей в підрозділах. За 2010 – початок 2011 років у райвідділах міліції загинуло більше 50 громадян, що є своєрідним сумним рекордом за останні роки. Саме в Харківській області, в Лозівському РВВС відбулися події, які повинні отримати відповідну оцінку на національному рівні. Але нічого такого не відбувається!

31.01.2011

Навіщо потрібна прокуратура, яка не хоче нас захищати від катів?

Чисельні гематоми, опік шлунку нашатирним спиртом, покази очевидців, лікарів – все це не стало приводом для прокуратури порушувати кримінальну справу за фактом катування Якова Строгана. Які ж докази ще потрібні? Можливо смерть людини? Наприклад, щоб вона випала з вікна відділку. Хоча, і в цьому випадку завжди можна сказати про самогубство.

25.01.2011

Європейський суд з прав людини: «Людина в поліції завжди знаходиться в ситуації виняткової незахищеності..»

Страшно жити в країні, де тільки за 2010 рік у міліцейських застінках, як днями повідомила у своїй щорічній доповіді у парламенті Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Ніна Карпачова, загинуло 8 осіб, а скаліченим «несть числа». Страшно жити в країні, де дільничні - з явними психічними відхиленнями, адже адекватна людина не знущатиметься без причини зі свого невинного ровесника, знаючи, що він годувальник у сім’ї і що в нього двоє малолітніх дітей.

13.01.2011

Дії катів у мундирах «мали характер особливого мучення»

Минуло три роки з того дня, коли до жительки смт Жвирки (передмістя Сокаля, Львівська область) Ганни Стасюк прийшов міліціонер і повідомив, що її син помер, його тіло у морзі.

23.12.2010

Європейський Суд зобов’язав Україну відшкодувати 10 тис. євро людині, яка зазнала катувань від міліції

Європейський Суд з прав людини 4 листопада 2010 року прийняв рішення у справі «Самардак проти України» (заява № 43109/05). Даним рішенням суду було встановлено порушення Україною статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (Європейської конвенції) у зв‘язку з жорстоким та нелюдським поводженням працівників міліції відносно заявника.

23.12.2010

Катування в Україні: чому це відбувається і що робити, якщо ви зазнали тортур? (відео)

Адвокат Аркадій Бущенко (Харківська правозахисна група) та адвокат Геннадій Токарєв (експерт-офіс безоплатної правової допомоги) в програмі «Віддзеркалення» (Агенство Телевидения Новости – Харків) 17 грудня 2010 року.

20.12.2010

Чи знайдеться управа на ката?

У поліцейській державі, на яку де-факто перетворилася Україна, важко говорити про дотримання прав громадянина — незалежно від його національності. Та чи не найгірше, мабуть, ромам (циганам). Серед тисяч повідомлень кримінальної хроніки про злочини (без зазначення того, що вони скоєні українцями чи росіянами) ви завжди побачите кілька, в яких обов’язково підреслено етнічну належність правопорушників — «циганської зовнішності», що кидає тінь на всіх представників ромського народу і є одним з виявів ксенофобії.

16.12.2010

Чи може посадова особа називати громадянина злочинцем ще до рішення суду?

Може, якщо влада плює на Конституцію України, то й чиновники ведуть себе відповідно.

C