13.12.2010

Харків - місто поліцейське (журналістське розслідування)

Ця справа про катування в міліції зовсім нещодавно прогриміла в багатьох ЗМІ. Зараз ті, хто наважився озвучити сам факт тортур, отримали позови з астрономічними сумами від міліціонерів, що стояли на чолі райвідділу. Бажаючи розібратися в суті питання, я вирішив на деякий час покинути засніжений Київ і з'їздив в колишню «1-у столицю». Свідомо не спілкувався з фігурантами, щоб мої враження не вийшли дуже суб'єктивними. Інформацію збирав у ЗМІ та спілкуючись із місцевими «акулами пера».

12.12.2010

Чи існує межа свавіллю і безкарності деяких харківських правоохоронців, прокурорів і суддів ?

Дуже показова історія Якова Строгана, яка вже тривалий час не сходить зі шпальт харківських друкованих і інтернет видань, місцевого телебачення, обурила і схвилювала суспільство своїми жахливими подробицями і вражаючими деталями http://glavnoe.ua/news/n62973, http://mignews.com.ua/ru/articles/51593.html , http://kharkov-online.com/news/n69460.html.

11.12.2010

Жахлива історія Якова Строгана (відео)

Яків Строган, жертва катувань в міліції, його життя зараз під загрозою.

11.12.2010

До дня прав людини

Людина в нашій державі не може почуватися вільною та захищеною від злочинних зазіхань з боку представників влади. Влада декларує загальні пріорітети про дотримання прав людини та наближення в цьому напрямку до світових стандартів, але насправді все відбувається зовсім інакше.

10.12.2010

Яків Строган скоріше за все знову зазнав катувань

Сьогодні в суді, за свідченнями очевидців, Яків ледве пересувався.На його шиї виднілася червона смужка, наче його душили, на обличчі - гематоми. Весь час він задихався. Є імовірність, що у нього черепно-мозкова травма. Чи буде Яків живий до понеділка - невідомо. Адже навіть увага громадськості та ЗМІ не врятувала його від чергових тортур з боку міліціонерів

09.12.2010

Для термінового розповсюдження! Жертву катувань Якова Строгана просто зараз знову затримує міліція

За словами адвоката Юрія Пуля жодних підстав для затримання немає. Дії міліції він вважає пресингом з метою, аби Яків відмовився давати покази в суді про тортури «правоохоронцями».

22.11.2010

Український ГУЛАГ, або Сім кіл «Бублика»

Різати власне тіло боляче. Навіть якщо це єдиний шанс позбутися ще більшого болю. Наприкінці серпня 14 ув’язнених розрізали собі вени, виходячи з автозаку, щоб не вирушати етапом у знамените СІЗО Кривого Рогу Дніпропетровської області. Криваве жертвопринесення було прийняте, — вони залишилися в лікарнях Херсона. Тимчасово.

19.11.2010

Майстер-клас катувань від харківської міліції

Яків Строган –43-х річний харків’янин, одружений, має стабільну роботу. Декілька місяців тому став батьком. До 15 серпня 2010 року він навіть не підозрював, що його життя перетвориться на пекло.

15.11.2010

Правоохоронці, які затримали білоруського опозиціонера, застосували насильство

Як повідомили УНІАН у прес-службі Генеральної прокуратури України, кримінальну справу порушено за фактами перевищення службових повноважень та порушення недоторканності житла працівниками відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України в області, за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 162 та ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України.

10.11.2010

Скарги на жорстоке поводження з членами Amnesty International повинні бути розслідувані

Amnesty International занепокоєна тим, що шість осіб, включаючи активістів Amnesty International та колишніх в’язнів сумління, протягом трьох діб утримувалися під вартою в повній ізоляції в Україні. Двоє з них повідомляють про те, що піддавалися побиттю, а затримання всіх відбувалося за дуже поганих умов без доступу до адвоката чи будь-якої можливості зв’язку із зовнішнім світом в період з ночі в четвер до вечора суботи, коли їх було звільнено.

10.11.2010

Жорстоке поводження і катування: проблема є, а довести складно

У Раді Європи занепокоєні практикою жорстокого поводження з людьми з боку правоохоронців та катуванням затриманих. До Європейського суду з прав людини надходить багато таких скарг від українців.

29.10.2010

Свавілля у львівському СІЗО: Підполковник бив мене об стінку

За перевищення службових повноважень, зловживання владою, фальсифікацію і халатність 51-річний колишній начальник львівського слідчого ізолятора N19 Василь Романишин засуджений до трьох з половиною років позбавлення волі з відстрочкою в один рік. Дуже гуманний вирок для людини в погонах, яка від разючої безкарності втратила почуття реальності.

25.10.2010

Мінюст пообіцяв найближчим часом оприлюднити законопроект про попередження катувань

Міністерство юстиції України почуло заклик громадських організацій стосовно оприлюднення та обговорення законопроекту який передбачає створення національного превентивного механізму щодо недопущення катувань.

22.10.2010

Тетяна Монтян: Про бєспрєдєл в Подільському РУ ГУ

В заяві про злочин на ім'я прокурора міста Києва адвокат Тетяна Монтян виклала перебіг подій в Подільському РУ ГУ. Такош до вашої уваги відеозапис з місця події.

21.10.2010

Адвоката Тетяну Монтян на 2 години закрили у Подільському райвідділі міліції за спробу потрапити до клієнтки, яку катували

Тетяну Монтян близько 16:00 закрили в Подільському "обізяннику". За словами Тетяни вона поїхала до Подільського РВВС рятувати свою клієнтку, яку перед тим неправомірно затримали та до якої міліціонерами було застосовано фізічне насильство. До клієнтки її не пустили. Після цього адвокат зателефонувала речнику МВС Костянтину Стогнію - проте той відповів, що у справу втручатися не буде.

C