08.10.2010

Чи збирається Україна боротися з тортурами?

З 21 липня 2006 року до серпня 2010 року державою Україною не було зроблено жодного суттєвого кроку в напрямку виконання Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань. Виконання Протоколу мало бути включено до кола повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. На жаль, після чотирьох років з моменту ратифікації Протоколу, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини не виконує ці функції.

23.09.2010

З широко заплющеними очима: Україна безсила проти перевертнів у погонах

Україна потребує закону, який би створив механізм запобігання тортурам у правоохоронних органах. Правозахисники вкотре нагадують урядовцям: таке зобов’язання перед ООН держава взяла на себе ще у 2006 році, втім, влада змінюється, змінюються посадовці в чиновницьких кріслах, а такого механізму й досі немає. А тим часом щороку більше півмільйона українців піддаються різним формам катувань, побиття та інших знущань.

21.09.2010

Діденко: жертвою катувань може стати кожен

Правозахисники заликають уряд розробити законопроект, який би поклав початок створення механізму запобігання тортурам в українських правоохоронних органах. Представник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко каже, що в Україні жертвою катувань, так само, як і несправедливого суду, може стати кожен. У цьому спвірозмовник Бі-Бі-Сі переконався на власному досвіді.

21.09.2010

Свобода від катувань. Ілюзії й реальність

"Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню..." Конституція України Де-юре, ця норма імплементована в українському законодавстві. Де-факто, і сьогодні, через 14 років після прийняття Конституції, жоден громадянин України не має жодної гарантії захисту від принижень, жорстокості, нелюдського поводження й навіть катувань.

16.09.2010

Держава має виховати нетерпимість до катувань

Слово «катування» зустрічається доволі часто в лексиконі пересічних громадян, чиновників різних рангів, прокурорів з великими зірками на пагонах, суддів з розумними обличчями, президента - гаранта Конституції і омбудсмана. Катування - це знущання над людьми, тортури і приниження. Статистика свідчить, що майже в кожній четвертій українській сім’ї є жертви «катів у формі».Але навіть не зважаючи на вражаючі і жахливі цифри, в нашому суспільстві досі не існує духу нетерпимості до порушень прав людини.

13.09.2010

”У нього було тільки два цілих ребра”

Уночі 11 серпня у Новосавицькому психоневрологічному будинку-інтернаті загинув пацієнт 43-річний Юрій Вовченко. За наказом санітарів до ранку його поховали. Згодом відкопали. — Його закатували, — говорить 36-річний Олексій Косарєв, голова громадської організації ”Комітет боротьби з організованою злочинністю і корупцією”. — У нього було тільки два цілих ребра, решта всі поламані. Тіло все в гематомах, щелепа зламана, очей узагалі не видно.

31.08.2010

Кримські даїшники побили водія мопеда ВІДЕО

У Сімферополі співробітники ДАІ збили мопед під управлінням 18-річного парубка, після чого побили хлопця. Подія сталася 29 серпня близько 16:40. Мешканці Сімферополя стали свідками гонитви даїшників на службовій машині за мопедом. Користуючись явною перевагою в швидкості, даїшники наздогнали і збили мопед, після чого зігнали злість на парубку, побивши його руками і ногами.

26.08.2010

У психоневрологічних інтернатах порушують права людини

Підопічні українських психіатричних установ систематично зазнають порушень своїх прав, зазначають представники громадської організації «Комітет з боротьби з організованою злочинністю і корупцією». Йдеться про побиття, примусову працю, застосування заборонених медичних препаратів. Нещодавно правоохоронні органи порушили кримінальну справу за фактом побиття, що призвело до смерті одного з підопічних психоневрологічного інтернату на Одещині. І це не перший випадок жорстокого поводження з психічнохворими, кажуть правозахисники. Чи можна змінити умови утримання в психіатричних закладах? Що необхідно для цього зробити?

25.08.2010

Міліція хоче пояснити загибель Ігоря Індила дитячими травмами

Записи із медичної карти загиблого у міліцейському відділку Ігоря Індила можуть зіграти на користь версії правоохоронників. Про це заявили власні джерела українського видання. Із власних джерел у МВС стало відомо, що слідчі опитували докторів в декількох лікарнях Чернігівської області і забрали медичні карти Ігоря Індило. Там були записи, які в майбутньому можуть зіграти на користь міліцейської версії про ненасильницьку смерть студента. Керівництву столичної прокуратури вже доповіли, що загиблий хлопець неодноразово травмувався в дитинстві і батьки нібито ці факти від правоохоронців приховали.

18.08.2010

Після спілкування з міліцією чоловік повісився. МВС каже що катувань не було

34-річний чоловік повісився після “спілкування” з міліцією селища Сосниця Чернігівської області. За два місяці після випадку обласне управління МВС відкидає будь-які підозри в катуваннях. Однак у правозахисників є інша точка зору.

05.07.2010

Гуантанамо в Хмельниціькій області

Нарешті світу стали відомі страшні факти, які Україна протягом довгого часу намагалася замовчувати. Європейський суд з прав людини визнав, що в Ізяславській колонії на українських в’язнях тренувалися бійці спецпідрозділу Департаменту виконання покарань. Тренування полягали в тому, що ув’язнених жорстоко били, примушували роздягатися та принижували в різний спосіб. Вони отримали тяжкі травми, але їм не надавали медичну допомогу.

29.06.2010

І знову про катування...

Євген Прийма потрапив на особистий прийом до прокурора району. Він наполягає на наданні копії постанови щодо його заяви про злочин у зв’язку з вичерпанням всіх передбачених законом строків її розгляду. Розгніваний прокурор викликає міліцію і Є. Прийму доставляють до міліцейського відділку. Від невідкладного засудження його врятувало призначення відповідного амбулаторного, а згодом стаціонарного лікування. Про подальший розвиток подій розповів сам наполегливий шукач правди.

24.06.2010

Родичів померлих у міліції позбавляють права на правду?

Дедалі частіше з’являється інформація про те, що в стінах відділень міліції в Україні гинуть затримані. Родичі загиблих не можуть реалізувати своє право на об’єктивне та незалежне слідство, кажуть українські правозахисники.

22.06.2010

В Київському СІЗО знов помре людина? (відео)

Вже два тижні в стінах Київському СІЗО ув’язнений Андрій Бєкєтов просить про надання належної медичної допомоги. Підвищений артеріальний тиск, сильний головний біль, причини якого не відомі – все це робить життя ув’язненого нестерпним.

19.06.2010

Засудження міліціонера

Апеляційний суд Харківської області визнав колишнього міліціонера Вовчанського РВ Харківської області пана Тимофєєва винним у перевищенні службових повноважень, яке супроводжувалося насильством та ображало особисту гідність Олександра Скрипника (ч. 2 статті 365 Кримінального Кодексу України).

C