17.06.2010

Міліція з народом: чотири смерті і одна в лікарні

Не встигли відшуміти протести після загибелі 19-річного юнака Ігоря Індила в Шевченківському райвідділі міліції Києва 17 травня, як посипалися свідоцтва про нові сумні випадки зіткнення міліції і народу.

27.05.2010

У Києві студент загинув у райвідділі міліції. Хлопцю проломили голову (оновлено)

В одному із гуртожитків Києва дільничний міліціонер забрав студента у районний відділ міліції Шевченківського району, а на ранок батькам запропонували забрати тіло хлопця із моргу, повідомляє «ТСН» Як зазначає служба, розтин провели, поки батьки не дізналися про загибель сина, у морзі тіло навіть не дали оглянути.

13.05.2010

Система українських СІЗО: лікувати неможливо?

В українських слідчих ізоляторах люди хворіють та гинуть через недостатню медичну допомогу – б’ють тривогу українські правозахисники. Для прикладу, в Київському СІЗО важкохворих не відправляють до профільної лікарні, всупереч закону та рішенням Європейського суду з прав людини. Керівництво цього закладу від коментарів відмовляється. Тим часом Держдепартамент виконання покарань розпочав перевірку того, як дотримуються права хворих в українських слідчих ізоляторах.

26.04.2010

«Я вище закону, я є закон!». Свавілля інспекторів ДАІ

Під таким девізом інспектори Державної автоінспекції побили члена МГО «Українська Громада» та ГОТП «Край» Андрія Савицького. Потерпілий рішуче налаштований довести справу до кінця та притягнути до відповідальності правоохоронців, які перевищили свої посадові повноваження і мають бути покарані.

14.04.2010

Кати в міліцейській формі повертаються

Усе частіше з'являються повідомлення про те, що в тому, чи іншому краї наша доблесна міліція, перевищила свої повноваження та побила, покалічила людей. Від затриманого вимагали "взяти" на себе чиїсь гріхи. Чи то на п'яну міліцейську голову, чи просто тому, що їм, людям у лампасах, хтось не сподобався. Приміром, "не так" поглянув на стражів порядку, чи якусь там недоречну репліку спроквола кинув. І це, запевняю вас, лише дещиця з того, що шилом із мішка вилазить на публіку, стає відомим громадськості.

13.04.2010

Помер Томаз Кардаві. Винних немає?

Українська Гельсінська спілка в статті «Обережно, міліція!» описала історію звичайної людини, яка опинилася не в той час і не в тому місці. Томаз був заарештований та підданий катуванням у відділку міліції. Після пережитих знущань та побоїв Томаз потрапив до лікарні швидкої допомоги. Там лікарі, що здійснювали його огляд, встановили безліч тілесних ушкоджень. Висновки лікарів були зафіксовані та направлені до прокуратури як підтвердження фактів катувань. Прокуратура в таких діях жодних порушень не побачила.

12.04.2010

Вмерти, щоб відстояти честь

Четверта частина українських в’язнів перебуває у слідчих ізоляторах. Такі дані наводить правозахисна організація «Донецький меморіал». І, оскільки кількість злочинів постійно зростає, умови перебування людей у СІЗО не покращуються: підсудні страждають від браку спальних місць, антисанітарії, поширення хвороб. Багато з них буквально в перші дні після арешту підхоплюють туберкульоз. Тим часом слідство може тривати до 10 років. Щоб захиститись, люди, чия вина ще не доведена, звертаються до вищих посадовців.

07.04.2010

У райвідділах Львова б’ють потерпілих у кримінальних справах, – розповідь постраждалого

У райвідділах міліції міста Львова практикують вибивання показів. При цьому жертвами побиття з боку працівників міліції стають не лише підозрювані у вчиненні злочинів, а й потерпілі! Такий безпрецедентний випадок трапився днями у Залізничному райвідділі міліції. Принаймні, це стверджує 28-річний мешканець Городоцького району Львівщини, який звернувся за допомогою до ЗІКу.

22.03.2010

Обережно, міліція! Історія Томаза Кардаві, який опинився не в той час і не в тому місці

Хтось боїться хуліганів. Хтось – нетверезих людей чи наркоманів. Є люди, які бояться бездомних собак. Але прочитавши цю статтю ви зрозумієте, насправді треба боятися міліцію.

05.03.2010

Як запобігти катуванням в міліції. Підсумки харківського експерименту

Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розробив електронний реєстраційний термінал для осіб, які відвідують районні відділи міліції. Саме на реєстрацію осіб, які відвідують або перебувають в органі міліції, спрямована запропонована ініціатива. Головна ідея полягає в тому, що особа, яка з будь-яких причин перетинає поріг органу міліції, отримує за допомогою реєстраційного терміналу листок обліку, що фіксує дату та час приходу/виходу цієї особи.

01.03.2010

П’ятеро міліціонерів довели до смерті Віру Козловську. Їх звільняють з органів

«Права людини - головне для міліціонера». Такий плакат зустрічає відвідувачів кіровського міськвідділу міліції. А маленьке містечко вже тиждень обговорює загадкову смерть Віри Миколаївни Козловської, яку 14 лютого знайшли мертвою на дорозі ( «Сегодня» повідомляла про цю історію в номері за 19 лютого. - Авт.). І хоча в медичній експертизі причина смерті - ішемічна хвороба серця, родичі та знайомі у всьому звинувачують тих міліціонерів, для яких «права людини» виявилися порожнім звуком.

22.12.2009

При реформуванні кримінальної юстиції суспільство має виробити запит на істину, – адвокат Олег Мицик

Численні приклади того, як у одних випадках бездіяльність, а в інших – протиправні дії можуть призвести до трагічних наслідків, оприлюднили нині у Львові учасники прес-конференції у рамках проекту «Усунення перешкод реалізації права на захист як спосіб реформування системи кримінальної юстиції», що його реалізує ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

02.12.2009

Міліція катує затриманих, вибиваючи свідчення, а адвокати стоять перед зачиненими дверима

Презумпція невинуватості в Україні залишається ілюзією, на практиці домінує винятково обвинувальний ухил з боку органів досудового слідства, прокуратури, нерідко без врахування дійсних фактів, - у цьому мав нещастя переконатися молодий мешканець Червонограда, якого у місцевій міліції катуваннями примусили написати зізнання у важкому злочині. Його свідчення від першої особи ставлять чимало запитань до системи кримінальної юстиції.

26.11.2009

У Луцькому СІЗО катують людей? (прес-реліз)

10 листопада 2009р. до громадської приймальні Центру правових та політичних досліджень «СІМ» звернулися родичі засудженого Віталія Возняка, з проханням про надання юридичної допомоги В. Возняку, оскільки, їм стало відомо, що під час етапування до місця відбування покарання, його було побито (імовірно жорстоко) у Луцькому СІЗО. Родичі стверджують про значну кількість ушкоджень, отриманих Віталієм, зокрема, йдеться про численні синці та переломи пальців обох рук. Також вони повідомили, що на цей час В. Возняк перебуває у Львівському СІЗО № 19.

16.11.2009

Близько 600 тисяч чоловік побили міліціонери при затриманні у 2009 році

Порівняння даних показує, що в період з 2003 року відбулося зниження кількості осіб, що постраждали від побоїв та заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості в ході затримання приблизно на 400 тис. чоловік. Однак, кількість людей, які зазнали побоїв під час затримання, все ще становить близько 600 тис. осіб на рік.

C