06.11.2009

Адвокати заявляють про катування у Київському СІЗО

Адвокати ув'язненого Юрія Бекетова, який утримується в Київському СІЗО, заявляють про ненадання медичної допомоги їх підзахисному, що в практиці Європейського суду з прав людини прирівнюється до застосування катувань. Про це заявили адвокати Ілля Могила, Олег Веремієнко та Володимир Гречановський на прес-конференції в Києві.

03.11.2009

Били і робили фото на пам’ять

“Бий невинних, щоб винні боялися”. Напевно, такою варіацією на відоме прислів’я керувалися інспектори міської ДАІ у випадку з Дмитром Дектярем. Чим після них керувалися працівники Ленінського райвідділу міліції Кіровограда, сказати важко, але Діма стверджує, що їм було дуже весело, дивлячись на його запухле від побоїв обличчя. В декого навіть вистачало цинізму пропонувати йому самому вибирати спосіб катувань і при цьому усміхатися на камеру. Найголовніше ж, що пересічні кіровоградці не можуть почуватися захищеними навіть на власному подвір’ї завдяки тим, хто мав би забезпечувати їхнє конституційне право на недоторканність житла. “

31.08.2009

Torture with impunity?

Not one law enforcement officer was convicted of torture last year despite the fact that even the Prosecutor General is aware of cases of torture. The reason for such impunity is considered to be flaws in the entire judicial and law enforcement systems.

28.08.2009

В Україні не карають за тортури та катування?

Жодного правоохоронця не покарали в Україні минулого року за тортури, при тому, що факти катувань відомі навіть Генпрокурору. Причиною такої безкарності правозахисники вважають недосконалість усієї судової та правоохоронної системи.

12.08.2009

Без права на оскарження

Про систему виконання покарань ми зазвичай згадуємо, лише почувши про протести в’язнів або про те, що декілька з них пішли з життя. Доти особливого інтересу до подій по той бік ґрат немає. І, за мовчазної згоди людей, котрі в глибині душі впевнені, що ніколи не опиняться «по той бік» місця ув’язнення, продовжують залишатися територією суцільного безправ’я. Хоча їхні мешканці повинні бути покарані виключно самим фактом позбавлення волі,

12.08.2009

Зізнання продовжують вибивати?

Мабуть, ще не скоро українська міліція очиститься від садистів у законі, які в прямому значенні вибивають зізнання з людей. Ось вам свіжий приклад. 16 липня до неврологічного відділення Чернігівської міськлікарні №3 (на базі лікарні „ЧеЗаРи") звернувся 25-річний чернігівець Григорій Атрощенко. За останньою інформацією, 27 липня проти п’ятьох співробітників Деснянського райвідділу міліції м.Чернігова, які причетні до цього побиття, було порушено кримінальну справу за ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) та ст.366 (службове підроблення) КК України. Всі вони вже звільнені з роботи.

29.06.2009

Вперше біля будівлі Генеральної прокуратури України пройшла акція-вистава!

Можна припустити, що працівники генеральної прокуратури України не одразу зрозуміли, що відбувається. Під вікнами великої будівлі прокуратури зібрався натовп із плакатами, що тримали люди, які мали ознаки насилля та побиття. А саме: синці, кров’яні потіки та забинтовані частини тіла.

26.06.2009

Акція проти катувань!

Ініціативна група "Розуміємо права людини", за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини, провела акцію проти катувань. До заходу приєдналося понад 20 чоловік. Фоторепортаж з акції дивіться тут:

03.06.2009

Кіровоград: Смерть від рук правоохоронців?

У Кіровограді загинув хлопець після двомісячного перебування у місцевому СІЗО. 22-річного Анатолія Левчуна правоохоронці доставили до лікарні 3 дні тому у критичному стані зі слідами побоїв на тілі. Він помер минулої ночі, так і не прийшовши до тями.

28.05.2009

Reminding them of your rights breaks down their impunity

Every 14th person living in Ukraine has experienced torture from police officers, with almost 100 thousand of such cases just in the last year. Radio Svoboda reports these figures as being reflected by the joint estimates made by the Ukrainian Helsinki Human Rights Union and other human rights organizations.

27.05.2009

Міліціонерів, які побили до смерті харків`янина, засудили на 6 і 9 років

Безпрецедентний випадок: трьох міліціонерів суд визнав винними в тортурах, які привели до смерті людини (офіційне звинувачення звучало так: перевищення службових повноважень, яке супроводилося насильством).

26.05.2009

Кожен 14-ий в Україні стикався з насильством міліції

Кожен 14-тий мешканець України зазнавав катувань із боку представників міліції, лише за останній рік подібних випадків було майже 100 тисяч. Про це свідчать спільні підрахунки Української Гельсінської спілки та інших правозахисних організацій, передає Радіо "Свобода".

04.05.2009

Доповідь про дотримання прав ув’язнених - 2008 (підготовлена організацією «Донецький Меморіал»)

Четверта щорічна Доповідь „Дотримання прав ув’язнених в Україні-2008” підготовлена правозахисною організацією „Донецький Меморіал”. Доповідь містить факти та інформація щодо дотримання прав людини в установах кримінально-виконавчої системи України. Наведена також коротка інформація щодо тримання осіб в органах міліції. В цій Доповіді, як і в попередніх трьох, відображені зміни та події, які відбувалися у сфері дотримання прав ув’язнених протягом 2008 року.

24.04.2009

Дискримінація засуджених в Україні залишається нездоланою проблемою

В Києві відбулася прес-конференція правозахисної організації „Донецький Меморіал” на тему «Як дотримувалися права в’язнів у 2008 році», на якій були представлені головні тези та висновки четвертої щорічної Доповіді «Дотримання прав ув’язнених в Україні-2008», підготовленої за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.

05.03.2009

Смерть затриманого у Прилуках: до кримінальної відповідальності притягнуто 10 УБОЗівців

10 осіб це – шоста частина всього оперативного складу чернігівського УБОЗу. До речі, 4 дні тому Луценко провів в Чернігові нараду керівників спецпідрозділів БОЗ Північних та Центральних областей України. Тема цієї кримінальної справи навіть не підіймалась, і навпаки було позитивно відмічено результати діяльності місцевої міліції.

C