13.02.2006

Головне завдання євроінтеграції – дотримання прав людини

Українська Гельсінська спілка з прав людини 10 лютого в Харкові спільно з Харківською правозахисною групою провела черговий, уже другий тренінг з питань євроінтеграції для державних службовців, що працюють у відділах внутрішньої політики обласної та районних державних адміністрацій.

27.01.2006

Держслужбовці вчились євро-інтеграційним процесам

26 січня Українська Гельсінська спілка з прав людини разом з ГО „Центр досліджень регіональної політики” (м. Суми) за фінансової підтримки Міжнародного фонду „Відродження” провела тренінговий курс з питань головних пріоритетів євро-інтеграційних процесів України у розрізі Плану дій Україна - ЄС в сфері прав людини для державних службовців відділів внутрішньої політики районних адміністрацій Сумської області.

07.04.2005

Євроінтергація в електронному форматі

Сьогодні в інформаційному агенстві УНІАН відбулася презентація першого номера інформаційно-анатітичного тижневика „УНІАН-Євроінтеграція”, випуск якого здійснюється за фінансової та експертної підтримкм Міжнародного фонду „Відродження”.

30.08.2004

Європейські правові стандарти - в українську практику

У серпні 2004 року регіональним благодійним фондом „Резонанс” (м. Львів) за підтримки Міжнародного фонду „Відродження” розпочато реалізацію проекту „Впровадження європейських стандартів права на безперешкодне володіння своїм майном в судову практику України”.

21.08.2004

Відкрито новий конкурс грантів „Впровадження європейських норм з прав людини в українську судову практику”

Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) спільно з Правовою Ініціативою Інституту Відкритого Суспільства (ІВС) за програмою “Верховенство права” оголошує конкурс за напрямом “Сприяння судовій реформі”.

09.08.2004

Освіта з прав людини для молоді

Європейська молодіжна мережа меншостей організовує навчальний курс „Освіта в галузі прав людини між культурне навчання”. Курс пройде у Латвії з 11 по 17 жовтня 2004 року російською мовою.

14.05.2004

Парламентський Комітет у закордонних справах рекомендує парламенту ратифікувати Європейську угоду про осіб, які беруть участь у процесі Європейського суду з прав людини

Відповідно до зазначеної Угоди Сторони зобов‘язуються забезпечити, щоб особи, які беруть участь у процесі порушеному, згідно з положеннями Конвенції про захист прав і основних свобод людини, користувалися імунітетом від судового переслідування стосовно їхніх дій в Суді. А також мали свободу спілкування із Судом та свободу подорожування з метою участі в його процесі.

28.04.2004

Духовна криза суспільства і шляхи її подолання в контексті забезпечення прав людини

Минулого тижня Верховна Рада України врешті прийняла рекомендації парламентських слухань “Духовна криза суспільства і шляхи її подолання”, що відбулися 5 листопада 2003 року. Не зрозуміло чому тільки криза того чи іншого явища перетворюється в обмеження прав людини та основних свобод або просто нехтування основами громадянського суспільства.

23.04.2004

Дотримання прав людини є одним з головних критеріїв приєднання нових членів до Євросоюзу

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко взяв участь у Міжнародному семінарі голів та членів парламентських органів з питань прав людини, який відбувся у м. Женеві (Швейцарія).

14.04.2004

Україна повинна за будь-яких обставин відновити процес ратифікації Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду

Українська Асоціація Міжнародної Амністії вітає призначення Спеціального Радника ООН щодо попередження геноциду. Це призначення набуло особливої ваги, оскільки відбулося напередодні 11 квітня 2004 року - історичної віхи у справі подолання безкарності. Українська Асоціація Міжнародної Амністії закликає до якнайшвидшої ратифікації Україною Римського Статуту Міжнародного Кримінального Суду

12.03.2004

Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує парламенту ратифікувати Європейську угоду про осіб, які беруть участь у процесі Європейського суду з прав людини.

Голова Комітету Геннадій Удовенко зазначив, що ратифікація Угоди сприятиме виконанню Україною зобов‘язань Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року та Протоколу № 11 до неї, а також засвідчить готовність нашої держави до конструктивного співробітництва в рамках Ради Європи.

24.11.2003

Парламент не прийме закону щодо виконання рішень Європейського Суду з прав людини

В минулий четвер парламент відхилив проект закону „Про виконання рішень Європейського суду з прав людини” з пропозиціями Президента України від 5.02.2003 року.

24.11.2003

Правоохоронні органи здійснюють чисельні порушення Європейської Конвенції

Богунським районним судом м. Житомира узагальнено практику розгляду судом справ про притягнення громадян до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство (стаття 173 Кодексу про адміністративні правопорушення).

21.10.2003

Відбувся семінар в рамках проекту впровадження міжнародних норм в судочинство України

Нещодавно в Чернігові відбувся черговий семінар для суддів Чернігівської області на тему «Право на працю. Міжнародні положення про захист прав працюючих. Вирішення трудових спорів з використанням конвенцій та рекомендацій Міжнародної організації праці (МОП)»

C