04.02.2016

Найцікавіші новини про права людини за за грудень 2015 р. – січень 2016 р.

Пропонуємо до Вашої уваги дайджест №3(15) Української Гельсінської спілки з прав людини за грудень 2015 р. – січень 2016 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

02.02.2016

Моніторинговий звіт «Насильницька втрата приватної власності внаслідок воєнних дій на сході України»

У грудні 2015 року Програма USAID «Права людини в дії» здійснила моніторинговий візит до cмт. Станиця Луганська, Луганської області з метою опитування постраждалих від насильницької втрати приватної власності внаслідок воєнних дій на сході України.

30.01.2016

Збірка «Precedent UA - 2015» (онлайн-версія)

Пропонуємо найкращі практики застосування українськими судами рішень Європейського суду з прав людини. Дослідження провела Українська Гельсінська спілка з прав людини.

24.01.2016

Юристи УГСПЛ допомогли бійцю АТО розірвати контракт з військовою частиною, який було укладено з порушеннями

Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини допомогли військовослужбовцю розірвати контракт з військовою частиною. Незважаючи на те що контракт було укладено строком на один місяць, бійця АТО більше року не відпускали додому — керівництво військової частини безпідставно відмовляло у демобілізації.

18.01.2016

Спільне звернення Омбудсмана та УГСПЛ щодо будівництва та перенесення установ виконання покарань та слідчих ізоляторів

Підтримуючи саму ідею будівництва нових установ, умови тримання в яких мають відповідати сучасним стандартам забезпечення прав та свобод людини, хотіли б звернути вашу увагу на два основні аспекти.

14.01.2016

В Україні визначили переможців всеукраїнського конкурсу учнівських есе з питань прав людини

В Україні визначили переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини і сучасні виклики України». Лауреатів обрали серед 400 учасників з 22 областей України. В роботах учні розповідали , зокрема, про своє бачення прав людини в умовах воєнного конфлікту, прав дитини в школі, свободу слова та право на життя.

11.01.2016

Правозахисник: закон про внутрішньо переміщених осіб можна вважати зразковим

Набрав чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Таким чином, Україні знадобилося 8 місяців з моменту виникнення проблеми для прийняття компромісного закону і ще 13 місяців для ухвалення оптимального закону.

22.12.2015

Звернення Правозахисного Порядку Денного щодо встановлення монополії адвокатури на рівні Конституції України

Платформа «Правозахисний порядок денний» виступає проти встановлення монополії адвокатури на рівні Конституції України.

21.12.2015

Стали відомі результати Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини і сучасні виклики України»

На конкурс було надіслано близько 500 робіт практично з усіх регіонів України. Найактивнішими виявилися учні зі шкіл Дніпропетровська, Києва та Кривого Рогу.

16.12.2015

Обзор правозащитников: Крым без правил. Право собственности

Периодический обзор «Крым без правил», подготовлен усилиями нашей команды и независимых экспертов и призван помочь мировому сообществу, правозащитным организациям, международным и национальным органам и структурам, а также всем, кто хочет разобраться в ситуации с правами человека в Крыму.

16.12.2015

Юристи УГСПЛ допомогли жінці, яка народила в окупованому Криму, зареєструвати дитину в Україні

Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини допомогли жінці, яка народила в окупованому Криму, зареєструвати дитину в Україні. Правозахисникам довелось добряче попрацювати, перш ніж Апеляційний суд Львівської області ухвалив рішення щодо реєстрації дитини у Львові та видачі матері свідоцтва про народження дитини українського зразка.

16.12.2015

УГСПЛ презентувала дослідження "Тотальна безкарність в зоні АТО: розслідування вбивств та зникнень"

Правозахисники назвали низку проблем, що заважають державним органам проводити ефективне розслідування загибелі та зникнення безвісти військовослужбовців. Та запропонували способи виходу з цієї ситуації.

10.12.2015

Україна дізналася про найбрутальніших порушників прав людини в 2015 році

10 грудня в Міжнародний день прав людини Українська Гельсінська спілка з прав людини нагороджує справжніми будяками найбільших порушників прав людини в країні. Вони стають лауреатами Антипремії «Будяк року».

09.12.2015

«Права людини в Україні: міжнародний та національний виміри 2015 року»

Правозахисні організації презентували доповідь «Права людини в Україні: міжнародний та національний виміри 2015 року». В ході обговорення були представлені результати проміжних альтернативних звітів, підготовлених правозахисниками у 2015 році до Комітету ООН з прав людини та Комітету ООН проти катувань, а також тематичних звітів за результатами моніторингових місій в Донбасі та АР Крим.

09.12.2015

Найцікавіша інформація про права людини за листопад 2015 року

Пропонуємо вашій увазі дайджест №2(14) Української Гельсінської спілки з прав людини за листопад 2015 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

Cпеціальні проекти