10.10.2014

400 кримських в’язнів звернулися до омбудсмана з проханням захистити право на українське громадянство

На жаль, росіяни не зважають на те, що за ґратами в окупованому ними Криму знаходяться українці, які раптово опинилися під юрисдикцією Російської Федерації (РФ). Її представники уже встигли відзвітувати, що ніхто з них не виступив проти автоматичного присвоєння їм російського громадянства. Що не відповідає дійсності...

06.10.2014

Створена міжвідомча комісія по наданню статусу учасника бойових дій військовим АТО

В Києві розпочинає роботу міжвідомча комісія по наданню статусу учасника бойових дій військовим АТО. На сьогодні це єдиний орган, куди можуть звертатися всі, хто має право на отримання статусу "учасник АТО".

06.10.2014

Понад 370 тисяч осіб очікують прийняття закону про переселенців

Правозахисники вимагають від депутатів термінового прийняття закону про переселенців. Лист з проханням розглянути проект закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підписали провідні правозахисні організації України.

03.10.2014

Правозахисники просять Турчинова поставити на голосування законопроект «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»

Зважаючи на те, що ухвалення Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» має високе соціальне значення, адже від нього залежить становище понад 200 тисяч осіб, а також те, що Закон відкриває шлях для міжнародної благодійної допомоги переселенцям і допомозі державі у вирішенні цієї проблеми, просимо Вас зробити все можливе, для того, щоб законопроект був позачергово поставлений на голосування 7 жовтня 2014 р. як пріоритетний та був прийнятий.

02.10.2014

До команди УГСПЛ приєдналися ще дві організації

Українська Гельсінська спілка з прав людини рада вітати в своїй команді дві потужні правозахисні організації з Хмельницького та Луганську.

22.09.2014

Загибель в’язнів у зоні АТО: хто винен?

Донецька область є густонаселеним регіоном, тому там знаходиться 25% усіх пенітенціарних закладів України. І більшість з них потрапила до зони, де ведуться бойові дії. Таким чином, великою є загроза життю та здоров’ю в’язнів. А з іншого боку – вони самі можуть становити небезпеку українському суспільству, якщо в результаті обстрілу виправних колоній масово почнуть тікати на волю.

17.09.2014

В МВС, за допомогою громадських організацій, з’явилася стратегія розвитку

Як стало відомо УГСПЛ, Міністр схвалив стратегію розвитку МВС, запропоновану громадськими організаціями. В додатку текст документа

12.09.2014

USAID розпочинає правозахисний проект «Права людини в дії»

В Україні стартував перший проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у сфері захисту прав людини - «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Основними завданнями проекту є: моніторинг стану прав людини та адвокація; стратегічні судові процеси в справах з прав людини; покращення обізнаності про права людини серед громадян; посилення Освітнього Дому з Прав Людини у Чернігові.

09.09.2014

Чому довічно ув’язнених в Україні більше, аніж в Росії?

Близько року тому чисельні вітчизняні ЗМІ оприлюднили абсолютно немислимі порівняльні цифри засуджених до довічного позбавлення волі в Україні та в Росії. Виявилось, що за кількістю довічно ув’язнених Україна (1845 осіб) обігнала свого північно-східного сусіда (1841 особа).

02.09.2014

Обращение Украинского Хельсинкского Союза по правам человека r Генеральному секретарю ООН Пан Ги Муну

Мы надеемся, что очередная сессия Генеральной Ассамблеи ООН, сознавая исходящую со стороны Российской Федерации опасность разрушения мирового порядка включит в повестку дня отдельным пунктом вопрос об ответственности Российской Федерации и ее руководителей за нарушение Устава ООН.

22.08.2014

Громадські організації закликають Президента накласти вето на закон про створення вільної економічної зони Криму

Звертаємося до Президента України П.О. Порошенка накласти вето на зазначений закон через його невідповідність міжнародним стандартам прав людини та посягання на міжнародний авторитет України.

18.08.2014

Украинский Хельсинский союз по правам человека готов предоставить бесплатную юридическую поддержку родственникам похищенных и пропавших без вести людей в зоне АТО

Внимание! Получение своевременной юридической помощи может помочь «вытащить» похищенных людей из плена. Прежде чем обратиться к нам в организацию, настоятельно рекомендуем предпринять следующие действия:

18.08.2014

«Задержание Интигама Алиева – это попытка расправы над правозащитным движением в Азербайджане» (сбор подписей)

Адвокаты и юристы Программы Сети Домов прав человека призывают всех неравнодушных присоединиться к широкой кампании поддержки и борьбы за освобождение Интигама Алиева и других заключенных по политическим мотивам.

18.08.2014

Гармонія пана Терьохіна. За рахунок прав кримчан-переселенців?

Пане Президент! Так само, як депутат Терьохін уклінно просив Раду проголосувати за цей закон, уклінно просимо Вас його не підписувати в такій редакції, бо тоді «безлад» з адміністративної території Криму переміститься на материкову частину України – безлад в сфері забезпечення прав і свобод громадян України, які вимушено переселились з Криму.

15.08.2014

Війна - не привід для диктатури: правозахисники попереджають про небезпеки у зв’язку із «законами 12 серпня»

Правозахисники стверджують: низка законів та законопроектів, які були прийняті 12 серпня, є потенційно небезпечними для громадян України та порушують національні та міжнародні норми законодавства.

C