14.08.2014

Правозахисники закликають визначити правовий статус добровольчих батальйонів

Учасники добровольчих батальйонів після завершення бойових дій ризикують стати фігурантами кримінальних справ. Адже їх статус залежить виключно від того, яку позицію щодо них займає влада. Для уникнення такої небезпеки правозахисники пропонують розглянути питання легалізації батальйонів на законодавчому рівні.

14.08.2014

Заява українських правозахисних організацій щодо неприпустимості ухвалення законопроекту №4453а “про санкції” у запропонованій редакції

Ми розуміємо важливість прийняття даного закону в умовах “неоголошеної війни”, яку веде Росія на сході України, та необхідність оперативної реакції влади на щоденні виклики. Водночас, прийняття його у запропонованій редакції може становити загрозу реалізації прав і свобод громадян України не меншу, ніж сумнозвісні “диктаторські законопроекти 16 січня”.

13.08.2014

Крым. С такими друзьями и врагов не надо

12 августа 2014 года ВР Украины приняла в целом Закон «О создании свободной экономической зоны Крыма и об особенностях осуществления экономической деятельности на временно оккупированной территории Украины». Теперь крымчане не смогут обратиться даже в суд.

30.07.2014

Адвокаты предоставят крымчанам бесплатную юридическую поддержку

В Киеве открылась юридическая приемная, которая будет бесплатно предоставлять правовую помощь крымчанам. Работа приемной организована группой адвокатов Регионального центра прав человека. Сопровождение стратегически важных дел по фактам нарушений прав человека будет осуществляться в партнерстве с экспертами и адвокатами Украинского Хельсинского союза по правам человека.

24.07.2014

Крымская полевая миссия по правам человека подготовила отчет за июнь

Выводы данной работы построены на результатах сбора информации «из первых рук» (наблюдения за ситуацией и событиями в Крыму, интервьюирования представителей ключевых целевых групп), мониторинга СМИ, анализа событий и законодательной базы, а также на основе официальных статистических данных.

11.07.2014

Річний звіт Української Гельсінської спілки з прав людини за 2013 рік

Одними з головних принципів діяльності Української Гельсінської спілки з прав людини є прозорість та відкритість. Щороку ми публікуємо звіт в якому розповідаємо, чого нам вдалося досягти, з якими складнощами ми зіткнулися і що ми зробили для їх подолання, як ми допомагаємо людям та звісно, за які кошти існує організація. До вашої уваги звіт організації за минулий рік.

07.07.2014

Правозащитники проверили информацию о расстреле Нацгвардией участников вооруженных формирований так называемой ДНР

Главной целью визита была проверка сообщений о расстреле бойцами Национальной гвардии Украины раненых боевиков самопровозглашенной Донецкой народной республики, а также об артиллерийском обстреле больницы во время боев в г. Красный Лиман.

18.06.2014

Солом’янський районний суд Києва легалізував шлюб з небіжчиком

Як відбирають квартири у законних власників? Як небіжчик стає стороною у справі, навіть про це не підозрюючи? Як діють організовані злочинні угрупування, серед яких судді, нотаріуси та адвокати? Відповіді на ці запитання ви знайдете в цій статті. А також конкретні прізвища та факти. Всі збіги з реальними людьми і подіями не випадкові.

18.06.2014

Хто має право на амністію в 2014 році

Наводимо простий алгоритм для людей, які відбувають кримінальне покарання (або осіб, щодо яких суд встановить наявність підстав для амністії), зміг скористатися правом на амністію.

17.06.2014

Правозахисники: перед лицем Гаазького трибуналу Янукович повинен стояти разом з Путіним

Українська справа про побиття протестувальників з 21 листопада 2013 р. по 22 лютого 2014 р. має хороші перспективи в Міжнародному кримінальному суді (МКС). Про це зазначили представники організації-засновника МКС, Міжнародної федерації за права людини*.

11.06.2014

Краткий обзор ситуации по Крыму полевой миссии по правам человека (май 2014 года)

Обзор готовится ежемесячно и включает в себя разделы, посвященные ситуации с гражданскими и политическими, социально-экономическими правами в Крыму, а также касается положения уязвимых групп и проявлений ксенофобии на полуострове.

29.05.2014

Доповідь правозахисних організацій «Права людини в Україні» використовує ЄСПЛ

Українська Гельсінська спілка з прав людини провела моніторинг рішень Європейського суду з прав людини щодо України, та відзначила, що в своїх рішеннях суд посилається на матеріали щорічної доповіді правозахисних організацій*. Зокрема згадки про доповідь містяться щонайменше в 5 справах

29.05.2014

Фільм "20" про масові розстріли на Інститутській нарешті в мережі!

Стрічка "20. Двадцять свідчень про переломний день протистоянь на Майдані", про події ранку 20 лютого на вул. Інститутській, створена спільними зусиллями Євромайдан SOS, Ukrlife.tv, Української Гельсінської спілки з прав людини, а також численних свідків подій на Майдані, які зафіксували цей драматичний момент на мобільні пристрої, - нарешті в мережі!

28.05.2014

Обращение правозащитников к омбудсменам Украины и России с просьбой приложить усилия для прекращения нарушения прав человека в Донецкой и Луганской областях

Наиболее острые проблемы, решению которых может существенно помочь совместная миссия, - это освобождение насильственно удерживаемых гражданских лиц, не принимавших участия в вооруженном противостоянии, и обеспечение (мониторинг) соблюдения прав задержанных в регионе конфликта.

28.05.2014

Заявление УХСПЧ в связи с ситуацией, которая произошла с Александром Поповым

Мы призываем соответствующие органы правопорядка расследовать указанный скандальный инцидент и привлечь виновных в нарушении общественного порядка, в применении насилия в отношении Александра Попова к ответственности.

C