26.05.2014

Інтернет-версія збірки "Стратегічні судові справи, які змінюють Україну"

До вашої уваги PDF-версія збірки "Стратегічні судові справи, які змінюють Україну". Звернуть увагу, в кожній справі є гіперпосилання на рішення суду.

21.05.2014

Звернення про недопущення прийняття законопроекту "Про амністію сепаратистів"

Щодо необхідності внесення змін до законопроекту «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час масових акцій громадянського протистояння, що розпочалися 22 лютого 2014 року»

16.05.2014

В Крыму начала работу полевая миссия по правам человека

Цель полевой правозащитной миссии – обеспечение мониторинга ситуации с соблюдением фундаментальных прав человека и отдельных элементов защиты прав человека в Крыму посредством присутствия в регионе.

15.05.2014

Експерти вважають, що складна ситуація в країні не є перешкодою для реформування міліції

Громадські експерти підготували для країни проект реформи міліції. Про це представники робочої групи з реформування органів правопорядку в рамках громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» розказали на прес-конференції 15 травня. Група експертів з різних організацій і установ розробила і представила для широкого обговорення концепцію реформування міліції, а також проект закону про поліцію і поліцейську діяльність в Україні, який має замінити застарілий закон про міліцію.

14.05.2014

Права осіб мобілізованих на військову службу

Українська Гельсінська спілка з прав людини підготувала посібник для осіб, мобілізованих на військову службу. Тут можна знайти відповіді на такі запитання: на який строк за мобілізованою особою зберігається місце роботи та заробіток? Чи припиняється на час мобілізації державна реєстрація підприємців-фізичних осіб? Хто не підлягає мобілізації тощо.

12.05.2014

Громадянське суспільство закликає пришвидшити реформу прокуратури

Представники громадських організацій та експерти Реанімаційного пакету реформ закликають українську владу пришвидшити реформу прокуратури. Відповідний проект закону номер 3541 уже був прийнятий Верховною Радою у першому читанні восени минулого року і отримав позитивний висновок Венеціанської комісії, однак профільний комітет ВР досі не підготував його до другого читання.

24.04.2014

Українські експерти увійшли в міжнародну команду з розробки стандартів поліцейської роботи

Правозахисники взялися за розробку універсальних стандартів поліцейської діяльності. Для цього була створена експертна платформа, до роботи якої долучилися 75 експертів неурядових організацій з Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Киргизстану, Молдови, Росії та України.

15.04.2014

Правозахисники назвали ключових порушників прав людини в 2013 році

Українська Гельсінська спілка з прав людини представила щорічну доповідь правозахисних організацій «Права людини в Україні 2013»*. Правозахисники назвали ключових порушників прав людини в минулому році, серед яких президент України, органи внутрішніх справ, СБУ та суди.

02.04.2014

Заключение на тему законопроека о превентивном задержании

Проект предусматривает введение новой меры, исключительной и временной – превентивного задержания. В соответствии с содержанием преамбулы, оно должно применяться к лицам, подозреваемым в том, что они могут совершать действия против безопасности украинского государства, авторитета его органов и другие действия, ставящие под сомнение суверенитет Украины.

02.04.2014

Проект закону «Про люстрацію в Україні» Харківської правозахисної групи

Цей закон визначає підстави та процедуру проведення люстрації в Україні з метою захисту демократії, прав людини та основоположних свобод.

31.03.2014

Луганські правозахисники вимагають від СБУ заборонити в’їзд в Україну усім підписантам листа на підтримку дій Путіна в АРК

Мова йде про висловлювання позиції, згідно якої заперечується незалежність та територіальна цілісність України.

26.03.2014

Правозахисники вимагають зупинити cпівпрацю силовиків із недемократичними державами

У ситуації, коли Росія у грубій формі порушує взяті на себе зобов’язання щодо безпеки України, а Казахстан у особі Нурсултана Назарбаєва підтримав вторгнення російських військ у Криму, Україна повинна заявити всьому світові про свої європейські наміри та відмову співпрацювати з недемократичними режимами.

21.03.2014

Открытое письмо депутату Бундестага Генриху Гизи

Вы сравнили ситуацию в Крыму с ситуацией в Косово. Однако забыли добавить, что в Косово были проведены полномасштабные этнические чистки, которые основывались на том, что «Косово - исконно Сербская земля», эту же идиому мы слышим и в оправдании аннексии Крыма Россией.

20.03.2014

Херсонська прокуратура «наїхала» на безоплатну правову допомогу

Із подання прокурора можна зробити припущення, що і скарги на дії державних органів мають готувати… державні органи, на які люди хочуть поскаржитись.

18.03.2014

"Беркут" и крымская "самооборона" угрожают открыть огонь, если до 10 вечера военные не сдадутся

Командир 5-й бригады надводных кораблей капитан второго ранга Звягинцев Виталий Петрович сообщает, что после обращения Путина к месту дислокации бригады стянуты вооруженные формирования в «форме самообороны» и в форме «Беркута» и российские войска в форме «зеленых человечков» с оружием. КПП бригады захвачен. Командир бригады вывел корабли в акваторию озера. Бригаде выдвинут ультиматум: сдаться до 10 часов вечера. В случае невыполнения условий будет открыт огонь.

C