19.02.2014

Нічні думки про президента

Коли в країні за день гине понад 20 осіб, в такій країні оголошують траур. А не цинічно закривають метро, брешучи про загрозу терактів, та зупиняючи уночі автобуси, поїзди та автівки, боячись власного народу.

17.02.2014

Соціально-економічні права українців будуть захищати на міжнародному рівні

Якщо ви запитаєте «які права в Україні порушуються найчастіше?» - експерти дають одностайний висновок – соціально-економічні. Щодня до правозахисних організацій звертаються люди, які потребують поради і допомоги у відновленні трудових прав, перерахунку пенсії, отримання пільг тощо.

14.02.2014

Міжнародна комісія юристів: українських адвокатів переслідують за опозицію керівництву адвокатури

Про це йдеться в звіті, який опублікований Міжнародною комісією юристів (МКЮ). Більше того, спільні дії керівництва адвокатури та судів по відношенню до колег МКЮ назвала «скоординованим планом свідомого нападу на певних адвокатів».

11.02.2014

УГСПЛ закликає уряд Французької республіки розслідувати напад на українського правозахисника

Українська Гельсінська спілка з прав людини зі стурбованістю відзначає, що ввечері 10 лютого було вчинено напад на українського правозахисника Андрія Фєдосова, який отримав політичний притулок і проживає наразі у Франції.

11.02.2014

Міжнародні експерти засудили розправу керівництва української адвокатури над колегами

Керівництво української адвокатури застосувало до «незручних колег» санкції, які не використовує жодна європейська країна. Це відзначили Експерти Ради адвокатур та юридичних асоціацій Європи – поважної організації, яка об’єднує понад мільйон європейських юристів.

10.02.2014

В Кривому Розі міліція розказала студентам про небезпеку мати активну позицію

Про це УГСПЛ повідомило Криворізьке міське правозахисне товариство. До них звернулися батьки студентів, з якими проректор та двоє працівників кримінальної міліції понад годину вели "довірливу розмову". Її суть зводилася до того, що "такі активні, кращі студенти повинні навчатися, а політика, то справа політиків; щоб їх ніхто не завербував, бо активна позиція може стати мішенню для провокаторів."

06.02.2014

УГСПЛ проведе тренінги з практики Європейського суду для адвокатів – захисників майданівців (оновлено)

Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає серію тренінгів для адвокатів, які надають допомогу учасникам подій під час Євромайдану.

03.02.2014

Заявление правозащитных организаций по поводу ситуации с антисемитизмом в Украине в контексте кампании гражданского протеста

Мы призываем граждан Украины и иностранных наблюдателей сохранять спокойствие и критически оценивать распространяемые в СМИ панические заявления о ситуации с антисемитизмом в стране

30.01.2014

Заява УГСПЛ щодо «закону про заручників»

Фактично, цим законом Верховна Рада ставить українську державу в один ряд із піратами та терористами, що використовують інститут заручників як інструмент впливу на ситуацію.

30.01.2014

Правозахисники збирають підписи на підтримку узбеків, яких затримали за акцію на підтримку українців

Керівництву Республіки Узбекистан! Ми вимагаємо негайно припинити репресії проти своїх громадян і негайного звільнення Уміди Ахмедової, Тимура Карпова, Олексія Улько, Ашота Даніеляна, Ільгара Гасимова і Гульсум Османової. Громадяни Узбекистану були затримані за участь в акції на підтримку прав людини в Україні і деякий час їх доля була невідома.

29.01.2014

Українська Гельсінська спілка з прав людини пропонує допомогу постраждалим від дій міліції та “тітушoк” в усіх регіонах України

Ми готові допомогти вам у відстоюванні ваших прав, зокрема у Європейському суді з прав людини. Не миріться з несправедливістю. Разом ми можемо змусити державу відповісти за варварське ставлення до власних громадян. Звертатися до нас можуть постраждалі у подіях, пов’язаних із Євромайданом у Києві та регіонах України.

27.01.2014

УГСПЛ надала висновки щодо низки законів від 16 січня 2014 року

Українська гельсінська спілка з прав людини зробила оцінку законів від 16 січня 2014 року та надала щодо них наступні висновки

26.01.2014

Слепота как путь к трагедии

В Киеве гибнут люди. На улицах пожары. Тысячи раненых. Донецк от Киева далеко. Тут сейчас относительно тихо. В Донецке кто-то солидарен с Майданом, кто-то с теми, кто стрелял в митингующих. Это естетсвенно. Очевидно, что власть – там, в Киеве – оказалась неспособной мирно разрешить конфликт. Но если кто-то считает, что все ужасы последних дней - это только там, в Киеве, далеко от спокойного сегодня Донецка, и дончан это не коснется, - тот сильно ошибается.

24.01.2014

Виконавчий директор УГСПЛ вимагає розслідувати тримання заручників органами влади

Єдиною підставою для позбавлення 71 особи свободи, за визнанням Генеральної прокуратури, є лише бажання використати їхнє становище для того, щоб спонукати невідомих «радикально налаштованих осіб припинити насильницькі дії, підпали, погроми, опір правоохоронним органам та звільнити вулицю Грушевського»

24.01.2014

Відкритий лист Руслани Лижичко до захисників прав людини

В Україні Закон не працює. Нам нема, в кого просити про допомогу, і ми звертаємося до світової спільноти.

C