24.10.2013

Звернення УГСПЛ до Верховної Ради України з приводу можливості запровадження "заочних вироків"

Українській Гельсінській спілці з прав людини (УГСПЛ) з публікацій у ЗМІ стало відомо про намір ініціювати несподівано швидке внесення Верховною Радою України змін до законодавства, які нададуть можливість виносити вироки у кримінальних справах в заочному порядку.

16.10.2013

Моє стажування в УГСПЛ. Літо," Нірвана", Європейський суд

Розповідає Наталія Манскова, студентка юридичного факультету в Університеті Бірмінгема, Англія. "Я отримала можливість досліджувати політичні події, писати статті, перекладати ключові елементи заяв і, нарешті, написати скарги до Європейського суду з прав людини. Завжди було відчуття того, що я роблю щось добре, і це я несла з собою додому щовечора".

14.10.2013

Тиждень: За 13 років Україна сплатила майже 200 млн грн за рішеннями Євросуду

У 2001-2013 роках Україна сплатила 199 млн 320 тис 316,83 грн. на виконання рішень Європейського суду. Таку інформацію станом на 26 вересня цього року у відповідь на запит Тиждень.ua надала прес-служба Міністерства юстиції.

08.10.2013

В Киргизії адвокатів хотіли покарати за відвід судді

Керівник приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Левицький став на захист киргизьких колег. В складі групи Міжнародної комісії юристів* він взяв участь в спостережній місії, метою якої був нагляд за судовим оскарженням окремої ухвали місцевого суду про притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності. Фактично їх звинуватили в тому, що вони занадто ревно захищали клієнта – малолітню жертву сексуального насильства, що мало місце в релігійному навчальному закладі..

01.10.2013

Правозахисники обурені нападом на активіста і звертаються до Захарченка із вимогою провести ефективне розслідування

24 вересня у Києві у підземному переході під Майданом Незалежності невідомий у цивільному одязі в присутності працівників спеціального підрозділу “Беркут” здійснив напад на активіста громадської кампанії “Міліція під контролем, члена Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Євгена Крапивіна (http://www.youtube.com/watch?v=kICR2kAzS58). Нападник дружньо й жваво спілкувався з правоохоронцями в той момент, коли Євген підійшов до працівників “Беркуту”, а отже, є підстави припускати, що він також є працівником міліції.

26.09.2013

Укрзалізниця програла суд жертві Хюндаю

Вперше в Україні суд став на сторону пасажира. Апеляційний суд м. Києва захистив людей, які постраждали від поламок поїздів «Хюндай», а також тих, хто може зіштовхнутися з цим у майбутньому. Це рішення може стати прецедентним, адже до цього часу пасажири не могли довести навіть своєї присутності в несправному потязі.

20.09.2013

Увага! Розшукуються найбільші порушники прав людини в країні!

Українська Гельсінська спілка з прав людини розшукує зухвалих порушників прав людини аби вручити їм Головну Антипремію Країни «Будяк 2013». Особливі прикмети: пишуть закони, які порушують права людини, обмежують права людини, несправедливо засуджують чи притягають до відповідальності.

19.09.2013

В Україні презентували відеоролики "Користуйся своїм правом на захист!"

Метою відео є поінформувати осіб, які зазнали чи можуть зазнати кримінального переслідування, про їх конституційне право на допомогу за рахунок держави.

11.09.2013

Заява Української Гельсінської спілки з прав людини з нагоди 70-х роковин Волинської Трагедії

Ми переконані, що заслуговують на моральний осуд злочини проти людяності та геноциду – і не має значення, наскільки високою метою їх було продиктовано та хто їх вчинив. Втрата у 40-і роки багатьох десятків тисяч життів невинних людей для нас однаково трагічна – незалежно від того, вважали себе ці люди українцями чи поляками.

21.08.2013

Конкурс на право стати регіональним партнером Міжнародного фестивалю Docudays UA

Організаційний комітет Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA оголошує конкурс для громадських організацій України на право стати регіональним партнером Міжнародного фестивалю Docudays UA, долучитися до мережі партнерів фестивалю та створити кіноклуб Docudays UA у своєму місті.

28.08.2013

Увага! Конкурс на координатора проекту «Підтримка стратегічного судового захисту в Україні» продовжено до 30 серпня

Метою проекту є підвищення впливу ССЗ на зміну ситуації у правовій системі України

12.08.2013

Правозахисника Гройсмана посмертно виправдали у "порнографічній справі"

Сьогодні Вінницький міський суд ухвалив рішення про виправдання правозахисника Дмитра Гройсмана, який помер 5 серпня.

08.08.2013

Заява на дебатах Дмитра Гройсмана

"Вважаю за належне заявити, що я не вважаю себе винуватим, не відчуваю суму, жалю чи каяття щодо діянь, у вчиненні яких мене можуть визнати винуватим. Відтак моє виправлення не можливе у принципі, а підстав для застосування щодо мене будь-якої міри покарання, крім найжорстокішої, передбаченої відповідною санкцією статей КК України не існує".

06.08.2013

5 серпня від серцевого нападу пішов з життя наш колега Дмитро Гройсман

Правозахисна спільнота втратила одну із яскравих особистостей, людину, для якої не існували регалії і авторитети, якщо справа йшла про несправедливість.

04.08.2013

Вакансія координатора проекту «Підтримка стратегічного судового захисту в Україні»

УГСПЛ шукає координатора проекту «Підтримка стратегічного судового захисту в Україні». Подробиці нижче

C