27.05.2013

Правозахисники звернули увагу Євросоюзу на основні проблеми з правами людини в Україні

В Брюсселі відбулась зустріч посадовців з ЄС та представників українських правозахисних організацій, під час якої була озвучена ситуація з правами людини в Україні. Правозахисники, зокрема, відзначили проблемні питання в сфері свободи мирних зібрань, права на справедливий суд та свободі від катувань.

21.05.2013

Виконавчий директор УГСПЛ став фіналістом "Юридичної премії 2013"

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини став фіналістом юридичної премії, яка визначає кращих юристів України. Ініціатор проекту - газета "Юридична практика".

17.05.2013

Покинуті діти: що приховують зачинені двері інтернатів

Держава не здатна забезпечити якісну освіту, соціалізацію та реабілітацію для дітей, які знаходяться в інтернатах, тому багато випускників дитячих інтернатних закладів не можуть адаптуватися в суспільстві і нерідко стають потенційними клієнтами інтернатів для дорослих.

16.05.2013

Проблеми та перспективи розвитку Pro Bono в Україні

23 травня у Києві та інших містах України пройде «Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги–2013». В цей день адвокати надаватимуть кваліфіковану правову допомогу тим, хто її найбільше потребує — малозабезпеченим особам, громадським, благодійним та іншим неприбутковим організаціям, а також суб’єктам малого підприємництва.

14.05.2013

Комісія при Президенті не знайшла підстав для помилування Тимошенко

Про це УГСПЛ повідомив керівник Управління з питань помилування при адміністрації Президента І. Козлов. Аргументами, зокрема стали ступінь тяжкості вчиненого злочину, а також те, що вона відбула незначну частину призначеного судом строку покарання.

13.05.2013

Колишні білоруські адвокати виступили на підтримку українських колег

Враховуючи наявні у нас сумний досвід, попереджаємо вас: схожі події відбулися в Білорусі в 2011 році, що призвело до фактичної ліквідації незалежності адвокатури в нашій країні. Нескінченні перевірки адвокатів Міністерством юстиції, залучення в переслідування адвокатів органів адвокатського самоврядування, постійні претензії у зв’язку з критичними виступами адвокатів у пресі, масові переатестації адвокатів привели в кінцевому підсумку до позбавлення адвокатських ліцензій у одних і до вимушеного відходу з адвокатури інших адвокатів.

13.05.2013

Донецький Меморіал: нові Правила внутрішнього розпорядку СІЗО порушують міжнародні стандарти дотримання прав людини

Нові Правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - Правила) затверджено у березні Міністерством юстиції України. Аналіз положень нового нормативного документу свідчить про те, що він не відповідає багатьом стандартам у сфері дотримання прав людини, як національним, так і міжнародним.

29.04.2013

Прокуратура вирішила стягувати з адвокатів кошти за ознайомлення з обвинувальним висновком

Про таке намагання повідомила адвокат Олена Сапожнікова, якій прокурор Баришівської міжрайонної прокуратури (Київська область) надіслав обвинувальний акт "Новою поштою". За що вона мала сплатити з власної кишені 35 гривень.

26.04.2013

Громадські експерти оцінили відкритість омбудсмена

Спеціально розроблені письмові опитувальники були розіслані 110 експертам, представникам громадських організацій та інститутів, які мали довід співпраці з Секретарітом Уповноваженого.

24.04.2013

Найближчим часом Європейський суд з прав людини отримає від України більше якісних звернень

Щодня сотні українців, серед яких немало юристів, звертаються до міжнародних інстанцій за захистом своїх прав чи прав своїх клієнтів. Проте статистика свідчить, що в 2012 році 70% скарг наших співвітчизників були визнані Європейським судом з прав людини неприйнятними. Це свідчить про брак адвокатів, які мають досвід в сфері міжнародного права.

23.04.2013

УГСПЛ заявляє про вихід свого представника з громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України

Зі звітів представника Української Гельсінської спілки з прав людини у Раді ми змушені зробити висновок, що у громадської ради відсутня зацікавленість у вирішенні проблем, що стосуються прав людини.

22.04.2013

До уваги засобів масової інформації: щодо публічних заяв Інституту економіко-соціальних досліджень "Республіка"

У зв’язку з тим, що останнім часом один із членів Української Гельсінкської спілки з прав людини (УГСПЛ) - Інститут економіко-соціальних досліджень "Республіка", або його правопреємник ВГО "Інститут Республіка", публікує заяви, з яких може скластися враження, ніби вони виражають позицію УГСПЛ, повідомляємо наступне.

22.04.2013

Держдепартамент США представив доповідь про стан з правами людини в Україні 2012

В звіті зазначається, що найбільш серйозною проблемою в галузі прав людини у цьому році залишалося політично вмотивоване ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Другою найбільш важливою проблемою була невідповідність парламентських виборів 28 жовтня міжнародним стандартам чесності та прозорості. Третьою основною проблемою у сфері прав людини було посилене втручання у діяльність засобів масової інформації та тиск на них з боку влади, у тому числі й терпиме ставлення влади до зростання рівня насильства щодо журналістів.

19.04.2013

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо ситуації в українській адвокатурі

Як асоціація правозахисних організацій, діяльність якої спрямована на утвердження верховенства права і захист прав людини, ми стурбовані небезпечними спробами подавити будь-яке інакодумство всередині адвокатури. Ми вважали адвокатуру саме тією спільнотою, де плюралізм думок є основоположним принципом діяльності, спільнотою, яка має плекати здатність адвокатів висловлювати незгоду і відстоювати свою позицію, без чого ми не можемо уявити адвокатську діяльність.

12.04.2013

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо звільнення Ю.В.Тимошенко

9 квітня УГСПЛ звернулася до Президента України з клопотанням про помилування Ю.В. Тимошенко. 11 квітня Президент сказав журналістам в Миколаєві, що «Доки не завершаться судові розгляди у справах Тимошенко, розглядати питання помилування неможливо». Проте УГСПЛ клопотала про помилування тільки у «газовій» справі.

C