10.04.2013

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до Президента з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко

Представники УГСПЛ наголосили на необхідності зважити на європейські стандарти в галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, що утримуються в місцях позбавлення волі. А також підкреслили, що помилування Юлії Тимошенко відповідатиме позиції Президента щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання.

26.03.2013

В Києві відбулась презентація щоденника українського пікетувальника

Зазирнути в майбутнє? Це реально в рамках міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA! Уявіть, що активістам вдалося дістати щоденник українського пікетувальника з 2020 року. Там розповідається, що сталося зі свободою мирних зборів. Перша фраза щоденника "Через неузгодженість позицій громадських організацій Закон «Про свободу мирних зборів» так і не був прийнятий. Заборони мітингів, пікетів демонстрацій становлять близько 95%."

20.03.2013

Куди піди на Docudays UA? Правозахисники рекомендують

Майстер-класи та тренінги, обговорення та виставки - під час 10-го Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA правозахисники організовують безліч подій. Проте цього року є одна особливість. Всі вони матимуть практичний характер. Конкретні відповіді на конкретні запитання шукайте під час фестивалю зокрема на таких заходах

14.03.2013

Майбутні адвокати розслідуватимуть справи довічників

Українська Гельсінська Спілка з прав людини разом з Академією адвокатури України започаткували спільний освітній проект. Його метою є продемонструвати майбутнім адвокатом перешкоди, які можуть виникнути на шляху встановлення справедливості щодо їх клієнтів, як з боку судів, так і правоохоронних органів.

13.03.2013

У Києві відбудеться 10-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Від 22 до 28 березня у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) проходитиме Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

12.03.2013

Правозахисники готують адвокатський спецпідрозділ на захист прав людини

Незабаром в Україні розпочне діяльність експертна команда правозахисників та борців за права людини, яка складається з професійних адвокатів. 25 юристів, яким вдалося пройти величезний конкурс (понад 10 осіб на місце) беруть участь в унікальній освітній програмі для адвокатів «Міжнародне право в правозахисній діяльності».

11.03.2013

Україна проігнорувала низку важливих рекомендації ООН. Правозахисники обурені

Українська влада вважає, що в країні немає проблем з вибірковим правосуддям, дискримінацією, та утиском прав жінок. А також не вважає за потрібне ратифікувати міжнародні документи в сфері захисту прав людини. Правозахисники обурені та просять уряд переглянути свою позицію.

07.03.2013

Активісти провели акцію солідарності з китайським правозахисником Лю Сяобо

7 березня у місті Києві відбулась акція міжнародної солідарності з ув’язненим китайським правозахисником Лю Сяобо. Із десятка пазлів учасники зібрали під Посольством Китаю в Україні велике зображення Лю Сяобо.

04.03.2013

Хто відшкодує українцям програні в Європейському суді мільйони?

Українська Гельсінська спілка змусить Україну відповідати за невиконання рішень суду. Так, представники організації виграли в Європейському суді з прав людини три справи, завдяки яким люди, постраждалі від дій держави, отримають 9 тисяч євро.

27.02.2013

Правозахисники: дотримання прав людини в 2012 році – ложка меду в бочці дьогтю

27 лютого 2013 року Українська Гельсінська спілка з прав людини оприлюднила щорічну доповідь правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2012». Правозахисники відзначають з боку влади певні позитивні тенденції в сфері захисту прав людини. Проте всюди, де керівництво держави вбачало загрозу своїй владі або економічним інтересам, воно давало жорстку відсіч тим, хто, на її думку, заважав їй.

22.02.2013

Тернопільські міліціонери купували коноплю щоб покращити статистику

Як з’ясував суд, міліціонери натрапили на чоловіка, який знайшов посів коноплі, і не знищив його, а надійно приховав. Отримавши таку інформацію правоохоронці декілька разів посилали до нього покупців, для купівлі наркотиків. Двічі таким покупцем був працівник міліції.

15.02.2013

В Києві з’явиться Будинок прав людини

Незабаром в Києві з’явиться Будинок прав людини (БПЛ). Його засновниками стали 10 впливових правозахисних організацій України. Ініціатором виступила Українська Гельсінська спілка з прав людини.

12.02.2013

Ув’язненого правозахисника Алеся Бєляцького номінували на Нобелівську премію миру

Алесь Бєляцький був номінований на Нобелівську премію миру 2013 року разом з російською правозахисницею Людмилою Алексєєвою. Ініціаторами виступили двоє норвезьких правознавців. Білоруський правозахисник в даний час відбуває тюремний термін в зв’язку зі сфабрикованими політично мотивованими обвинуваченнями в ухиленні від сплати податків.

05.02.2013

Безоплатна правова допомога стане більш якісною

Юристів, які надають безоплатну правову допомогу населенню, взялися навчати адвокати та держслужбовці. Для цього протягом року Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) проведе ряд тренінгів та семінарів під час яких розглядатимуться актуальні юридичні питання та ефективні шляхи їх вирішення.

29.01.2013

Через знання про трагедію Голокосту – до повернення історичної пам’яті та людської єдності

Історичну конференцію під такою назвою проведено у місті Чорткові Тернопільської області. Конференцію приурочено до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та 70-х роковин тих трагічних подій на західному Поділлі.

C