04.11.2015

Принятие законопроекта №2166 – большая победа правозащитников

Семь месяцев борьбы за закон о вынужденных переселенцах, затем еще год борьбы за принятие этого закона в совершенном виде и – победа! 3 ноября 2015 года парламент Украины принял наш законопроект №2166. Закон, который создавался все это время правозащитными организациями совместно с УВКБ ООН и народными депутатами. На сегодня компромиссы отброшены и у нас есть образцовый закон, который полностью соответствует международным стандартам.

03.11.2015

Моніторинговий звіт “Проблеми насильства за ознакою статі в зоні конфлікту” за результатами моніторингового візиту правозахисників в зону АТО

Ми пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт за тематикою “Проблеми насильства за ознакою статі в зоні конфлікту”.

28.10.2015

Європейський суд взявся за Євромайдан

Європейський суд з прав людини оприлюднив 26 жовтня на своєму сайті повідомлення про Комунікацію українському уряду щодо 33 скарг, які стосуються трагічних подій, що сталися під час Революції Гідності на Євромайдані.

26.10.2015

Як помилка у прізвищі померлого військовослужбовця ледь не позбавила пільг його родину

Родичці померлого, військовослужбовця у минулому, відмовляли в компенсації витрат на церемонію поховання через помилку в паспорті покійного. З такою дивною ситуацією зіштовхнулась пані Олена, мешканка міста Рівного.

26.10.2015

Правозахисники вимагають у влади обов’язкової участі в розробці Плану дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини

У зв’язку з наведеним вище та з метою врахування позицій всіх сторін, просимо забезпечити обов’язкову участь в подальшому опрацюванні тексту Плану дій представників громадянського суспільства, в тому числі просимо проводити відповідні консультації та узгодження перед затвердженням остаточного варіанту документу.

06.10.2015

Найцікавіша інформація про права людини за вересень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги дванадцятий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини за вересень 2015 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

06.10.2015

Моніторинговий звіт «Свобода слова в зоні АТО» за результатами візиту до м. Краматорськ та м. Маріуполь Донецької області

15-19 вересня Програма USAID «Права людини в дії» здійснила моніторинговий візит «Свобода слова в зоні АТО» до м. Краматорськ та м. Маріуполь Донецької області. Основні завдання візиту: здійснити моніторинг ЗМІ та встановити попередній контакт з потенційними клієнтами; опитати журналістів та редакторів місцевих видань; розшукати інших свідків подій; встановити контакт з колишніми працівниками, що виїхали як ВПО; опитати родини загиблих, зниклих безвісти.

05.10.2015

Голова ради адвокатів Київщини п. Бойко прагне доказів суспільного інтересу до її фінансової діяльності

Враховуючи суспільний інтерес до напрямів використання бюджетних коштів, виділених для організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, з боку окремих органів Національної асоціації адвокатів України, Українська фундація правової допомоги як всеукраїнська благодійна організація, що працює у правозахисній сфері, вирішила також долучитись до громадського моніторингу використання публічних коштів як установами системи БВПД, так і органами адвокатського самоврядування.

05.10.2015

Антипремія «Будяк року» повертається!

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) розпочинає збір інформації про найбільших порушників прав людини в країні. Ваші права порушують – розкажіть про це УГСПЛ.

02.10.2015

Відкритий лист Української Гельсінської спілки з прав людини до Ради колегій адвокатів і юридичних співтовариств Європи

Від імені Української Гельсінської спілки з прав людини – недержавної асоціації яка складається з 30 правозахисних організацій – дозвольте проінформувати вас про нещодавній прикрий розвиток подій у галузі адвокатської професії в Україні.

28.09.2015

День Автономної Республики Крим в Парламентській Асамблеї Ради Європи. АНОНС

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Українська Гельсінкська спілка з прав людини, Міжнародний фонд «Відродження», Меджліс кримськотатарського народу напередодні святкування 20-ї річниці вступу України до Ради Європи мають честь повідомити про проведення 30 вересня 2015 року в стінах Парламентської асамблеї Ради Європи міжнаціонального заходу «День Автономної Республіки Крим».

28.09.2015

Найцікавіші аспекти зустрічі «Документування порушень прав людини та воєнних злочинів у зв’язку із військовим конфліктом на Сході України»

На зустріч були запрошені документатори громадських приймалень УГСПЛ з 19 міст України, в тому числі – з Артемівська, Краматорська, Кривого Рогу, Маріуполя, Сєверодонецька, Слов’янська, Червоноармійська.

26.09.2015

Рада Європи скасувала форум Національної асоціації адвокатів України 28-29 вересня

Як йдеться на офіційному сайті Ради Європи, Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Ради Європи (СПГС) відзначив що: «відмова від участі у Форумі важливих національних інституцій та організацій спричиняє ризик неможливості забезпечити всебічну та інклюзивну дискусію».

21.09.2015

Українська Гельсінська спілка з прав людини припиняє співпрацю з органами Національної асоціації адвокатів України

Враховуючи системний і цілеспрямований характер дій керівництва НААУ впродовж більш ніж двох років, несумісних з демократичними принципами та основними принципами прав людини, УГСПЛ заявляє про неприйнятність для Спілки будь-якої співпраці з органами Національної асоціації адвокатів України. УГСПЛ також заявляє про свою підтримку потерпілим від таких свавільних дій адвокатам і висловлює готовність надати юридичну допомогу тим адвокатам, права яких були порушені діями або рішеннями органів Національної асоціації адвокатів України.

21.09.2015

Публічна заява Аркадія Бущенка щодо відмови від участі у форумі Національної асоціації адвокатів України

Хоча на порядок денний форуму поставлені важливі питання, які я вважаю вартими професійного обговорення, нещодавні події в адвокатурі змушують мене публічно відмовитися від участі у цьому заході.

C