24.01.2013

Як правозахисники захищали державний бюджет України

Донецька правозахисна організація «Донецький Меморіал» давно вболіває за тяжку долю державного бюджету України. Аби не залишатись стороннім спостерігачем організація вирішила долучитись до його, так би мовити, збереження.

28.12.2012

Заява Конґресу національних громад України у зв’язку з виступом сталіністів у Сімферополі

Спроба провокаторів, що «надихаються» російським неосталіністом Сергієм Кургіняном, представити злодія як найзначнішого керівника держави «в історії російської цивілізації» ображає пам’ять народів, які зазнали жахливих за своїми масштабами і наслідками трагедій - Голокосту, Голодомору, депортацій за національною ознакою, репресій – українців, євреїв, кримських татар, вірмен, поляків, німців, греків, представників багатьох народів країни.

27.12.2012

Громадські організації: Закон України «Про громадські об’єднання» відповідає європейським стандартам

З 1 січня 2013 р. вступає в дію новий Закон "Про громадські об’єднання", до розробки та ухвалення якого активно долучались ряд відомих громадських організацій. Однак, з ініціативи окремих організацій розгорнулася активна кампанія з його дискредитації. У ЗМІ поширюється недостовірна інформація про основні норми закону та його призначення.

25.12.2012

Євген Захаров: Як опиратися терору з боку держави

Жертвою держави може стати кожен. Сьогодні в Україні ніхто не застрахований від того, що його права будуть порушуватись. Проте ситуація не є безнадійною – існують механізми, щоб захистити людину, стверджує голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, керівник Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

24.12.2012

Новий КПК: не такий страшний чорт, як його малюють

Новий КПК України зазнав чимало критики. Проте, найбільше зауважень до його норм та новел висловлювали не правоохоронці чи судді, а адвокати. Та чи були вони об’єктивними? Відповідь на це запитання намагалися надати учасники прес-клубу – відомі юристи з США, Канади, Англії, Грузії, Росії та України.

24.12.2012

Якщо внаслідок служби інвалідність настала, виплатити гроші повинна держава

Ця історія є досить типовою для сучасної України, в якій держава намагається «оптимізувати» свої розходи не шляхом скорочення асигнувань на можновладців, а за рахунок скасування, під різними приводами, встановлених законодавством виплат вразливим категоріям суспільства. Нетиповим є те, що людина таки домоглася в судовому порядку справедливості. І допомогли їй в цьому правозахисники.

18.12.2012

УГСПЛ навчала адвокатів та юристів ефективніше захищати права людини

Адвокати та юристи з 11 міст України взяли участь у семінарі «Стандарти Конвенції з прав людини щодо справедливого судового розгляду та права власності», що проводився в м. Чернігів Українською Гельсінською спілкою з прав людини для учасників міжнародного проекту «Дистанційне навчання адвокатів правам людини».

10.12.2012

Депутат-регіонал Василь Грицак став найбільшим порушником прав людини

10 грудня, в Міжнародний день прав людини, стали відомі імена найбільших порушників прав людини в Україні за 2012 рік. Лідером правозахисного антирейтингу став народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак.

12.11.2012

Євгену Захарову - 60!

Здогадуюся, що Євген Юхимович при його хронічній сверхзайнятості громадськими справами проскочить цей житейський полустанок, не особливо переймаючись круглою цифрою. Швидше за все, він сприйме її, як рекламну вивіску, що промайнула за вікном вагона в поїзді Харків - Київ, у якому він практично живе

25.10.2012

Чи відбулося покращення з правами людини?- думка країн-членів Ради з прав людини ООН

24 жовтня 2012 року в Женеві відбувся розгляд доповіді України перед Радою з прав людини ООН в рамках Універсального періодичного огляду (УПО ). У 2008 році Україна проходила перший цикл, в рамках якого отримала 53 рекомендації щодо покращення ситуації з дотриманням прав людини. Цього разу, державі було потрібно відзвітувати про виконання отриманих рекомендацій, надати інформацію про прогрес у сфері прав людини та їх законодавчого забезпечення.

24.10.2012

Права людини в Україні: звіти уряду і правозахисників кардинально різняться

ООН заслухає національний звіт України про дотримання прав людини в країні. Правозахисники написали альтернативну доповідь і сподіваються, що міжнародна спільнота дослухається до їхніх зауважень.

22.10.2012

Українці поскаржаться в ООН на корупцію, дискримінацію та катування

Протягом вересня українці в рамках кампанії "Права людини в Україні: твій голос важливий" визначали, які ж права держава порушує найчастіше. Результати дослідження будуть передані країнам-учасницям ООН, які 24 жовтня в Женеві під час Універсального періодичного огляду* оцінюватимуть, як Україна дотримується прав людини. Участь в опитуванні взяли близько чотирьох тисяч осіб.

16.10.2012

Як простий міліціонер в суді переміг МВС та СБУ

Як живеться в Україні чесному міліціонеру? Скажете немає таких? А ми знайшли. Вірніше він нас знайшов, тому що його звільнили. Вже вдруге. Перший раз 26-річний Сергій Чубун виграє справу в 2010 , і тріумфально повернувся до відділку. Можна припустити, що такі дії підлеглого не викликали особливого захоплення керівництва Шевченківського райвідділу. Незабаром інспектора знов звільняють. Але про цю історію вже варто розказати детальніше.

15.10.2012

Юрист УГСПЛ вимагає від Укрзалізниці якісних послуг! Приєднуйтесь до петиції!

Шановні керівники Укрзалізниці, як людина, яка регулярно користується послугами цього державного підприємства, сплачує кошти в державний бюджет і цим сприяє регулярній виплаті вашої зарплати, звертаюсь з наступним листом

02.10.2012

Ефективні прийоми самозахисту від міліції

Агресія, хамство, свавілля, хабарництво, здирництво – приблизно таким ми уявляємо собі пересічного патрульного, коли збираємось на вечірню прогулянку. Тож докладаємо максимум зусиль, щоб оминути таке «приємне» знайомство. Та що робити, якщо вже довелося ближче, так би мовити, з середини подивитись на роботу правоохоронців? Як не стати жертвою?

C