27.09.2012

Заявление о создании Коалиции неправительственных организаций в связи с Председательством Украины в ОБСЕ

Мы, представители неправительственных организаций Украины и других государств-участников ОБСЕ, а также международных гражданских сетей, заявляем о создании Коалиции НПО по Председательству Украины в ОБСЕ в 2013 году.

26.09.2012

УГСПЛ: зміни до закону про прокуратуру не вирішують проблему існування не передбаченого Конституцією «загального нагляду»

Ми зауважуємо, що цей закон жодним чином не вирішує системну проблему існування так званого «загального нагляду» з боку прокуратури всупереч Конституції України, яка такий загальний нагляд не передбачає. Ми стурбовані тим, що держава, яка вважає себе правовою, цим законом в черговий раз фактично легітимізувала триваючу ситуацію порушення Конституції, хоча і дещо скоротивши межі і засоби загального нагляду.

25.09.2012

Українці розкажуть ООН про порушення прав людини

Наприкінці жовтня 2012 року Україна звітуватиме перед ООН про ситуацію з правами людини в рамках Універсального періодичного огляду (УПО). Уряд та правозахисники підготували власні версії подій. А що думають про ситуацію з правами людини жителі України? Щоб з’ясувати це, громадські організації за підтримки ПРООН проводять всеукраїнську кампанію "Права людини в Україні: твій голос важливий".

24.09.2012

Увага! Конкурс демотиваторів, присвячений Антипремії Будяк року 2012

Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує конкурс демотиваторів, присвячений Антипремії "Будяк року 2012". Участь може взяти кожен! Оцінюватиметься креативність та почуття гумору.

20.08.2012

Презумпція невинності

Для належного запровадження цього нового кодексу українські прокурори, правоохоронні відомства і суди повинні переглянути своє розуміння справжнього значення концепції презумпції невинності. Ще у Стародавній Греції і Римській імперії принцип презумпції невинності був визнаний основою для побудови системи кримінального судочинства.

14.08.2012

МЗС закликає громадські організації до участі в заходах, присвячених ОБСЄ. Щоправда конкретних дат не називає

Нагадаємо, що місяць тому 5 правозахисних організацій звернулись до Президента, Прем'єра та МЗС і запропонували ряд пріоритетів, які має розглянути Україна під час головування в ОБСЄ в 2013 році. Серед них зокрема правове регулювання діяльності громадських організацій, доступ до публічної інформації, реформа системи безоплатної правової допомоги

10.08.2012

Вражаючі рекорди Гаранта

Складається вперте враження, що для Президента та його оточення ще не вмерла тільки надія, що з допомогою чергової робочої групи чи комісії вони можуть начхати на демократію, на народ, на саму державу, а ніхто не помітить. Рекордна безглуздість чи рекордне нахабство? Це великою мірою залежить від реакції громадськості.

01.08.2012

Під Генпрокуратурою пройшла акція в підтримку побитого міліціонерами адвоката

Громадські активісти пікетували Генеральну прокуратуру України з вимогою вжити відповідних заходів стосовно працівників Дніпровського райвідділу міліції.

03.07.2012

Звіт про діяльність УГСПЛ у 2011 році

Пропонуємо до вашої уваги річний звіт Української Гельсінської спілки з прав людини за 2011 рік. Будемо вдячні за коментарі, пропозиції і просто за увагу до нашої роботи! З повагою, колектив УГСПЛ.

03.07.2012

Моніторинг перших місяців діяльності Валерії Лутковської на посаді Омбудсмена

Ключові кроки, здійснені Валерією Лутковською за перші 2 місяці

29.06.2012

Правозахисники висловили протест проти приїзду Лукашенка на фінал Євро 2012

В знак солідарності з народом Білорусі та відстоюючи цінності прав людини, які є універсальними для всіх людей незалежно від країни проживання, ми звертаємось до голів держав, дипломатів, керівників міжнародних організацій із закликом не допустити ганебного візиту Лукашенка в Україну.

26.06.2012

Жертви одного вибуху

Гучні справи в Україні відрізняються від резонансних скандалів у західних демократіях одним – галас здебільшого залишається галасом. Влада, якщо взагалі реагує, обмежується порожніми обіцянками про «перевірки» чи стверджує, що все законно.

18.06.2012

Українці не вірять в рівність перед законом

Про це повідомили соціологи фонду «Демократичні ініціативи» та Центру ім. Разумкова. Тільки 3 відсотки українців вважають, що закон однаковий для всіх і всі рівні перед законом.

15.06.2012

Право Засуджених на кореспонденцію. Чи гарантоване воно в Україні?

Загальновідомо, що листування засуджених відбувається без обмежень у кількості. Проте за адміністраціями колоній все ще зберігається право піддавати кореспонденцію засуджених перегляду. Водночас є адресати, кореспонденція яким «перегляду не підлягає і надсилається за адресою протягом доби з часу її подачі». До таких, серед інших, законодавець не так давно відніс і захисників.

15.06.2012

Боротьба з тероризмом чи з плюралізмом?

Судячи з недавнього рішення РНБО й указу президента, боротьбу з «тероризмом» підганятимуть під потреби влади так само, як з «екстремізмом» у Росії.

C