18.09.2015

Вступив в силу новий закон України про управління житловими будинками. Що чекає на господарів квартир найближчим часом?

Вступив в силу новий закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках». Незважаючи на те, що закон містить у собі серйозні зміни у системі управління житловими будинками, влада не поспішає інформувати населення про нововведення. Що ж чекає на власників квартир багатоповерхових будинків у найближчій перспективі?

08.09.2015

Українська Гельсінська спілка з прав людини представляє звіт про права людини в Україні (перше півріччя 2015 року)

Динамічні соціально-політичні зміни, що відбуваються у країні, безпосередньо впливають на стан дотримання державою прав людини в різних сферах нашого життя. Саме тому Українська Гельсінська спілка з прав людини вирішила підготовити огляд за перше півріччя 2015 року, аби зацікавлені читачі змогли разом із нами відстежити основні тенденції суспільного життя.

07.09.2015

Найцікавіші новини про права людини за серпень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги одинадцятий випуск дайджесту (українською мовою) в рамках програми USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Української Гельсінської спілкою з прав людини.

01.09.2015

Кримчани знову резиденти (постанова суду)

Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляцію правозахисників. Пункт 1 Постанови НБУ № 699, яким НБУ визнав кримчан нерезидентами, з сьогоднішнього дня не діє. Справу виграв адвокат Регіонального центру прав людини за підтримки Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

01.09.2015

Правозахисники звернулися до кримських школярів: "Часи Мордору обов’язково скінчаться" (укр. та рос. мовами)

Кримські громадські організації вітають вас з Першим вересня! Ми розуміємо, як вам важко, зберігаючи у серці відданість Вітчизні, продовжувати навчання на анексованій території. Але пам’ятайте: Українська держава з Вами і гарантує кожному з Вас право на освіту!

31.08.2015

УГСПЛ пропронує жертвам насильства біля ВРУ безкоштовну юридичну допомогу

Українська Гельсинська Спілка з прав людини (УГСПЛ) пропонує безкоштовний юридичний захист всім постраждалим від злочинів радикалів на мітингу біля Верховної Ради України 31 серпня.

31.08.2015

Портал «Правовий простір» запрошує скористатися безкоштовною онлайн консультацією юриста

Особливість он-лайн консультування – це живе спілкування з фахівцями різних галузей права. Надійшло запитання, і в режимі реального часу громадянин отримує відповідь. Оперативно та фахово.

30.08.2015

Недобросовісний сусід намагався відсудити у літньої жінки земельну ділянку

Правозахисники допомогли літній жінці захистити її право на володіння земельною ділянкою, яку вона отримала у спадок від своєї матері. Непорядний сусід намагався через суд позбавити жінку спадку.

20.08.2015

Верховний Суд визнав, що Нацбанк перевищив повноваження дискримінуючи кримчан

Понад 10 місяців правозахисники з Регіонального центру прав людини (РЦПЛ) за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини, намагаються довести в суді, що Нацбанк дискримінує кримчан. Їх визнали нерезидентами та обмежили доступ до банківських послуг. І нарешті пленум Верховного Суду України підтвердив очевидні речі: Національний банк не мав повноважень цього робити.

14.08.2015

Правоохоронці зухвало ігнорують злочини на ґрунті ненависті

На чоловіка напали та жорстоко знущалися над ним тільки тому, що вважали його гомосексуалом. Заяви постраждалого правоохоронці проігнорували. Кримінальне провадження було відкрито тільки після втручання правозахисників.

13.08.2015

Українська Гельсінська спілка з прав людини надає консультації вихідцям з окупованого Криму та зони АТО

Юристам приймальні вдалося допомогти близько тисячі особам. Найбільш розповсюдженою проблемою, з якою звертаються переселенці зі Сходу України останнім часом, є компенсація шкоди, завданої майну та здоров’ю в зоні проведення АТО. Ця проблема поки що в стадії пошуку її ефективного рішення.

10.08.2015

Проблеми дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій

Видання присвячене комплексному аналізу дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій. Досліджено право на свободу асоціацій у документах міжнародних організацій. Здійснено аналіз практики Європейського суду з прав людини стосовно дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій. Розкрита специфіка відображення міжнародних стандартів щодо захисту права об’єднуватися у професійні спілки у законодавстві та судовій практиці України. Розглянуті проблемні питання реалізації прав професійних спілок в Україні.

10.08.2015

Дослідження Української Гельсінської спілки з прав людини "Війна і права людини"

Ми сподіваємося, що наданий аналіз проблем та розроблені рекомендації допоможуть органам влади у вирішенні суто практичних питань, які стосуються життя та безпеки сотень тисяч людей.

06.08.2015

Найцікавіші новини про права людини за липень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги десятий випуск дайджесту програми USAID «Права людини в дії» за липень 2015 р., яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

07.08.2015

68% справ проти України виграли юристи, що проходили практику в правозахисних організаціях

За словами судді Європейського Суду Ганни Юдківської 90% заяв від України визнаються неприйнятними і не розглядаються в Європейському суді з прав людини. Це при тому, що Україна – одна з лідерів по кількості звернень.

C