23.07.2015

Річний звіт Української Гельсінської спілки з прав людини за 2014 рік

Одними з головних принципів діяльності Української Гельсінської спілки з прав людини є прозорість та відкритість. Щороку ми публікуємо звіт в якому розповідаємо, чого нам вдалося досягти, з якими складнощами ми зіткнулися і що ми зробили для їх подолання, як ми допомагаємо людям та звісно, за які кошти існує організація. До вашої уваги звіт організації за минулий рік.

23.07.2015

Міносвіти закликали терміново вирішити питання з вступниками-переселенцями

Випускники з тимчасово окупованих територій, пройшовши тернистий шлях (екстернат, отримання атестатів, ЗНО та інше), зараз зіткнулися з тим, що не можуть вступити до українських ВНЗ.

20.07.2015

Юристи об’єднуються для захисту прав учасників АТО

Українська Гельсінська спілка з прав людини та «Юридична сотня» підписали меморандум про співпрацю для спільного правового захисту учасників антитерористичної операції.

20.07.2015

Правозахисники через суд вимагають від Кабміну створити Інформбюро

Кабмін відмовляється виконувати зобов’язання по захисту людей, які знаходяться на окупованих територіях та територіях, де відбуваються військові дії. Правозахисники ж намагаються домогтися цього через суд та змусити урядовців дотримуватись положень Женевської конвенції.

20.07.2015

ЗВІТНИЙ МЕМОРАНДУМ з приводу розробки законопроекту про внесення змін та доповнень до Розділу ІІ чинної Конституції України, підготовленого Робочою групою Конституційної Комісії станом на 15 липня 2015 року

На жаль, такі ознаки як гендерна ідентифікація, місце проживання або сексуаль-на орієнтація не знайшли відображення в оновленому тексті норми. Ці ознаки розміщено в альтернативній версії статті про заборону дискримінації і будуть запропоновані від імені представника УГСПЛ як офіційний додаток.

16.07.2015

Заява адвоката Андрія Вишневського щодо розгляду його дисциплінарної справи

Насамперед хотів би сердечно подякувати поважним адвокатам, громадським організаціям, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини і всім, хто висловив слова підтримки моїй позиції та обурений подіями, що відбуваються навколо мого публічного висловлювання місячної давнини.

15.07.2015

УГСПЛ: переслідування адвокатів за критичні висловлювання ставить під сумнів спроможність української адвокатури виконувати свою місію

Українська Гельсінська спілка з прав людини висловлює стурбованість з приводу намагань керівництва Національної асоціації адвокатів України притягнути до дисциплінарної відповідальності директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського за висловлювання ним своїх думок і оцінок щодо стану справ в адвокатурі.

14.07.2015

Як місячний контракт може обернутись роками служби в АТО

До Української Гельсінської спілки з прав людини звернулось за допомогою близько 10 бійців АТО, з якими військкомат ще в липні минулого року уклав контракт про проходження військової служби в Збройних Силах України строком на один місяць. Проте із зони АТО їх не відпускають і досі.

08.07.2015

«Права осіб із проблемами психічного здоров’я: відповідність національного законодавства міжнародним стандартам. Контекст дотримання прав людини у психоневрологічних інтернатах»

Ми сподіваємося, що наданий аналіз проблем та розроблені рекомендації допоможуть органам влади під час напрацювання стратегічних документів та програм у сфері забезпечення прав осіб із проблемами психічного здоров’я.

07.07.2015

Найцікавіші новини про права людини за червень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги дев’ятий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини за червень 2015 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

30.06.2015

Люстрація в Україні: політичне очищення чи інструмент помсти?

До вашої уваги стаття відомого міжнародного експерта та правника Костянтина Дегтярьова про ситуацію з люстрацією в Україні. У цій статті він робить огляд закону та окреслює ключові заперечення Венеціанської комісії, які, на його думку, є досить суттєвими та не можуть вважатися виключно технічними пропозиціями.

30.06.2015

Правозахисні організації закликають депутатів забезпечити виконання рішень Европейського Суду

Ми закликаємо Вас зробити все можливе, щоб включити до порядку денного пленарного тижня 30 червня-3 липня законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» щодо забезпечення виконання судових рішень» (реєстр. №0913). Просимо вжити всіх заходів, необхідних для того, щоб цей законопроект був розглянутий та прийнятий Верховною Радою України у другому читанні як Закон України.

30.06.2015

Правозахисники перевірили пункти пропуску та місця прийому і обробки документів для видачі перепусток в зоні АТО (ЗВІТИ - ОНОВЛЕНО)

До вашої уваги аналітичний звіт за результатами моніторингового візиту УГСПЛ до пунктів пропуску та місць прийому та обробки документів для видачі перепусток в зоні АТО. В період з 22 по 27 травня 2015 року монітори відвідали м. Артемівськ та Великоновосілківський район Донецької області з метою перевірки незаконних обмежень свободи пересування, а саме свободи перетину “лінії дотику” для отримання перепустки та покращення цієї процедури після оновленого СБУ “Тимчасового порядку в’їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства) станом на 12.05.2015 року” в пунктах оформлення перепусток у Донецькій області. Візит відбувся в рамках програми USAID «Права людини в дії».

23.06.2015

З Кримінально-виконавчого кодексу хочуть вилучити норму що сприяє прозорості та відкритості?

Правозахисники обурені: з Кримінально-виконавчого кодексу вилучається норма, що представники громадськості, а також органів державної влади, які мають право без спеціального дозволу відвідувати кримінально-виконавчі установи мають право: відвідувати установи «без обмеження в часі», «ознайомлюватися з особовими справами засуджених, іншими документами тощо», «ознайомлюватися із звітністю, у тому числі й статистичною, проводити ревізії», «перевіряти додержання законодавства, оскаржувати протиправні дії (бездіяльність) посадових та службових осіб установ виконання покарань».

17.06.2015

Особливості нового порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

Правозахисники розглянули новий порядок порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї та виділили позитивні, сумнівні та обов’язкові до опрацювання аспекти документу.

C