15.06.2015

ПриватБанк примушував чоловіка сплатити недійсний кредитний борг розміром у 100 тисяч гривень

Київська громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини добилася відклику судового позову щодо погашення заборгованості по неіснуючому кредиту. ПриватБанк намагався двічі стягнути оплату за кредитом та відповідні відсотки з людини, яка цей кредит не брала і жодних договорів з банком не укладала.

11.06.2015

Чоловіку дозволили написати апеляційну скаргу в обмін на свободу

Понад 71 тисячу гривень отримає від держави Руслан Яковенко за два зайві тижні перебування у Київському СІЗО та ультиматум, який йому там фактично поставили: «Або він пише апеляційну скаргу на рішення суду, і далі залишатиметься за гратами, або відмовляється від апеляційного оскарження, і тоді його звільнять».

08.06.2015

Проблеми дотримання прав людини у діяльності психоневрологічних інтернатів

Пропонуємо до вашої уваги висновки за результатами громадської експертизи діяльності Міністерства соціальної політики України, проведеної УГСПЛ. Метою експертизи є дослідження умов утримання та дотримання прав людини у психоневрологічних інтернатах України.

05.06.2015

Правозахисник: Треба менше думати про те, скільком українцям потрібна ваша допомога, а реально допомагати

Повертаючись до батьків-переселенців та їх дітей, хочеться від їх імені запитати у Вас, пане Міністр, чи цікавить їх інформація про те, скільки людей в Україні потребують допомоги?

03.06.2015

«Котел» для мирних мешканців: Перешкоджання евакуації мирного населення під час збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях

Пропонуємо до Вашої уваги спільний звіт УГСПЛ та Центру громадянських свобод щодо випадків перешкоджання евакуації мирного населення, підготовлений за результатами моніторингових візитів на Донбас навесні 2015 року під егідою Коаліції громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі».

02.06.2015

Найцікавіші новини про права людини за травень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги восьмий випуск дайджесту (українською мовою) в рамках програми USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Української Гельсінської спілкою з прав людини.

28.05.2015

Права людини в зоні АТО: чи гарантує держава право на життя?

Українська Гельсінська спілка з прав людини фіксує низку значних порушень прав людини, зумовлених військовим конфліктом на Сході України. Серед найвагоміших – ігнорування українською державою злочинів проти людяності та законів війни.

28.05.2015

УГСПЛ: Депутатам слід зайнятися правами людини замість нападок на омбудсмена

Країна переживає складні часи, коли права людини знаходяться під серйозною загрозою. Проблеми, що піднімаються у доповіді, вимагають негайного розгляду парламентом та вжиття невідкладних заходів для їх вирішення. Ігнорування такого важливого документу може свідчити про те, що права людини знаходяться на периферії інтересу українського політикуму.

27.05.2015

УГСПЛ підтримала проведення КиївПрайд 2015

Правління організації ухвалило рішення про підтримку заходу, адже «Права людини завжди на часі».

22.05.2015

Кіровоградській організації "Територія Успіху" 7 років

УГСПЛ вітає колег по асоціації, та бажає подальших успіхів в роботі.

20.05.2015

Триває робота на Національною стратегією у сфері прав людини

Наступна зустріч в рамках розробки національної стратегії буде присвячена справедливому правосуддю. Вона проходитиме 28 травня в креативному просторі «Часопис» (вул. Л. Толстого, буд. 3) з 10 до 14 год. До участі запрошуються всі бажаючі долучитися до обговорення.

20.05.2015

Результат моніторингового візиту до психоневрологічних інтернатів, в які були переселені підопічні з інтернатних установ зони АТО

27-28 квітня 2015 року відбувся візит чотирьох моніторів до Веселокутівського психоневрологічного інтернату (ПНІ) (Кіровоградська обл.) та Іллінського ПНІ (Дніпропетровська обл.) з метою визначення впливу переселення підопічних ПНІ із зони АТО на якість життя, стан дотримання прав як переселених осіб, так і тих підопічних, до яких приєднали нову групу і які раніше отримували послуги.

15.05.2015

Доповідь правозахисних організацій "Права людини в Україні 2014"

Ця доповідь присвячена стану з правами людини і основними свободами в Україні в 2014 році. Повний текст.

09.05.2015

Найцікавіші новини про права людини за квітень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги сьомий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини (квітень 2015 р.) в рамках програми USAID «Права людини в дії».

30.04.2015

У Києві презентували книгу «Півострів страху» - про те, що сталося з Кримом за рік

У Києві відбулася презентація видання «Півострів страху: хроніка окупації і порушення прав людини в Криму» (авторський колектив - Сергій Заєць, Олександра Матвійчук, Тетяна Печончик, Дар’я Свиридова та Ольга Скрипник). У книзі зібрані результати роботи українських правозахисних організацій, зокрема - аналіз порушень міжнародного права у зв’язку з окупацією Автономної Республіки Крим та Севастополя військами Російської Федерації, перелік основних рішень міжнародних органів, у яких дається оцінка цим подіям, а також документальні дані про порушення прав людини на тимчасово окупованій території Криму в період з лютого 2014 по березень 2015 років.

C