21.05.2008

В УГСПЛ нове керівництво

Українська Гельсінська спілка з прав людини провела загальні збори асоціації, на яких було обрано новий склад правління та нового голову правління.

16.05.2008

В ООН доповідь України про ситуацію з правами людини розглядали 3 години

Цього тижня Рада ООН з прав людини особливо прискіпливо вивчала ситуацію з правами людини в Україні. Така зацікавленість з’явилась через запровадження нового механізму діяльності Ради – Універсального періодичного огляду. Україна за новим механізмом звітувала 13 травня.

05.05.2008

УГСПЛ вітає всіх учасників з завершенням курсу «Використання національних і міжнародних механізмів для захисту прав людини в стратегічних справах»!

Під час курсу адвокати та юристи з усіх регіонів України детально ознайомились з процедурами у Європейському суді з прав людини, а також зі стандартами прийнятності заяв, практикою Суду, практичним питанням підготовки скарг, використанню термінових процедур Суду. Також були розглянуті можливості використання різних механізмів у системі Організації Об’єднаних Націй.

19.04.2008

Відкрите звернення з приводу пропозицій повернення кари смертю в Україну

Останнім часом почастішали призови відновити смертну кару в Україні. Це питання почали обговорювати в різних телешоу. Фракція комуністів внесла до Верховної Ради України законопроект про повернення виключної міри покарання до Кримінального кодексу. У першому читанні його відхилили: «за» проголосувало лише 49 народних депутатів з 447 зареєстрованих.

17.04.2008

СВАВОЛЯ МАЄ БУТИ ЗУПИНЕНА! Всеукраїнське товариство політичних в`язнів і репресованих відстоює свої законні права від рейдерів та київських чиновників

“Рейдерський напад та пограбування офісу Всеукраїнського товариства політв`язнів і репресованих” – такою була тема прес-конференції, яка проходила в агентстві “Інтерфакс” 15 квітня 2008 року.

08.04.2008

Про «національні образи минулого» (Звернення Міжнародного Товариства «Меморіал»)

ХХ століття залишило глибокі та незагойні рани в пам’яті практично всіх народів Східної і Центральної Європи. Революції, перевороти, дві світові війни, нацистська окупація Європи, катастрофа, незбагненна для людського розуму, – Голокост. Безліч локальних воєн і конфліктів, значна частина яких мала виразне національне забарвлення: Прибалтика, Польща, Західна Україна, Балкани. Круговерть розмаїтих диктатур, кожна з яких безцеремонно відбирала у людей громадянську та політичну свободу, натомість нав’язувала їм уніфіковані, обов’язкові для всіх системи вартостей. Ланцюг здобутків, утрат і нових здобутків народами національної незалежності, усвідомлюваної здебільшого в межах етнічної самосвідомості, – і щоразу ті чи інші спільноти відчували себе ображеними та приниженими.

04.04.2008

Переможці V міжнародного фестивалю Docudays.ua визначені!

Творче журі на чолі з видатним українським режисером Сергієм Буковським відзначило наступні фільми: Спеціальне згадування творчого журі Фільм "Кам’яна тиша", режисер Кшиштоф Копчинський. „За високохудожню операторську майстерність.”

29.03.2008

В Україні вперше пройшов всеукраїнський конкурс карикатур з прав людини!

29 березня в блакитній вітальні будинку кіно в рамках фестивалю Docudays.ua-2008 відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу. Його засновниками стали Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) та Асоціація карикатуристів України.

26.03.2008

Найкращі фільми світової кінодокументалістики в Києві вже цієї весни!

28 березня стартує V Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays.ua! Фестиваль відбуватиметься в київському Будинку кіно та в кінозалі німецького культурного центру Гете-Інститут.

21.03.2008

Звіт про діяльність УГСПЛ за 2007 рік

Українська Гельсінська спілка з прав людини представляє до вашої уваги звіт про свою діяльність за 2007 рік.  

26.02.2008

Людмила Алексєєва: «Найбільш невдячна та неприємна частина роботи правозахисників - спілкуватися із представниками влади»

Людмила Алексєєва є безумовним лідером російського правозахисного руху. Вона - засновник Гельсінського руху й протягом останніх десяти років голова найстаршої з нині діючих у Росії правозахисних організацій – Московської Гельсінкської Групи. Ми вирішили поговорити з нею про досить дискусійне питання відносин правозахисників із владою, що є актуальним у будь-якій країні, але останнім часом стало особливо актуальним в Україні.

12.02.2008

Соціально-відповідальний бізнес в Україні – це реальність

Не дивлячись на те, що українське законодавство зовсім не сприятливе для здійснення благодійництва приватним бізнесом та партнерства останнього з громадськими організаціями, співпраця таки відбувається, і відбувається успішно. Прикладом цього є підписання сьогодні Представництвом Міжнародної організації з міграції, агенцією ООН в Україні та «Концерном Галнафтогаз» Меморандуму про наміри із запобігання торгівлі людьми.

29.12.2007

Репліка

Я прочитав лист народного депутата України Василя Грицака з приводу вручення йому антипремії УГСПЛ «Будяк року – 2007» і вжахнувся від депутатськи дикого антисемітизму та антиєвропейства, що намагається маскуватися під цивілізованість.

27.12.2007

Василь Грицак відповів на вручення антипремії „Будяк року – 2007”

Один з лауреатів антипремії „Будяк року – 2007” Василь Грицак надіслав відповідь, в котрій виразив не згоду з присудженням премії, а також висловив декілька безкоштовні поради для Української Гельсінської спілки з прав людини. Не будемо коментувати надану відповідь. Проте висловимо декілька зауважень щодо звинувачень у поширенні неправдивої інформації.

25.12.2007

Фонд «Демократичні ініціативи» презентував результати загальнонаціонального опитування “Громадська думка населення України – грудень 2007 року”.

1800 громадян України віком від 18 років вирішили поділилися своїм ставленням до таких важливих питань як «Оцінка стану демократії в Україні», «Рейтинги довіри до соціальних інститутів і політичних лідерів».

C