29.04.2015

Як порушувались права людини в 2014 році?

74 експерти правозахисних організацій з усіх регіонів України взяли участь в складанні Доповіді «Права людини в Україні 2014», яка надає фахову оцінку дотримання державою прав людини в умовах збройного конфлікту, економічної кризи та масштабних реформаційних процесів. Інформацію, розміщену в доповіді, щороку використовують Європейський Суд, Уряд США, Єврокомісія та інші міжнародні інституції.

23.04.2015

Правозахисники навчили активістів фіксувати порушення прав людини та воєнних злочинів на Сході України

Програма USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, провела навчання, яке пройшли понад 30 активістів, які регулярно відвідуватимуть зону АТО з метою виявлення та фіксації порушень прав людини та воєнних злочинів.

22.04.2015

Правозахисник перевірив, чи є на Чонгарі пам’ятки про права осіб, що перетинають адмінкордон з АРК

Пам’ятки розміщені не біля віконець, через які відбувається спілкування громадян з прикордонниками, а подалі від них, щоб було менше шансів звернути увагу на ці написи. А шкода. Що вже говорити про більш серйозні проблеми ...Але про все детальніше

20.04.2015

Експерти закликають Верховну Раду законодавчо врегулювати статус корінних народів

Законодавче врегулювання статусу корінних народів України зможе посилити вплив України на ситуацію в Автономній Республіці Крим та привернути до кримського питання максимальну увагу міжнародної спільноти.

18.04.2015

Открытое заявление УХСПЧ о борьбе с «бытовым» сепаратизмом и опасности культурной деградации

В украинских СМИ появились сообщения о том, что на улицах городов Украины (Одесса, Запорожье, Харьков, Днепропетровск и др.) установлены рекламные щиты, «эксклюзивное» содержание которых указывает на серьезную общественную проблему в правовом и культурном аспектах. На щитах размещены призывы к борьбе с «бытовыми» сепаратистами простым методом: «увидел, услышал – звони». На указанный тут же номер горячей линии СБУ. Сообщается также, что эта «реклама» подается как «общественная инициатива» неких региональных медиа-центров.

03.04.2015

Хто і навіщо приховує рішення судів? (ФОТО)

Часто судове рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР) знайти неможливо: через неправильність написання прізвища судді, номеру справи чи дати. Так, на сайті можна найти рішення судів, винесені в трьохтисячному чи навіть в п’ятитисячному році (прінтскрін на картинці).

03.04.2015

Найцікавіші новини про права людини за березень від УГСПЛ

Пропонуємо до вашої уваги шостий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини (березень 2015 р.) в рамках програми USAID «Права людини в дії».

31.03.2015

Відкритий лист від адвоката до Генерального Прокурора: «Захистіть рядового Кудрявцева»!

У той час, як юристи Української Гельсінської Спілки з прав людини вирішують складну правову проблему з обґрунтуванням відповідальності Російської Федерації за діяльність на окупованих територіях різного роду «бєсів», виглядає так, що і до Української сторони у Європейського Суду можуть виникнути небезпідставні питання. А цього, зрозуміло, дуже би не хотілося, оскільки бюджетні кошти під час війни з лютим ворогом є куди витрачати.

25.03.2015

Збірка "Судові справи, які змінюють Україну". Частина друга

Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала другу частину популярної збірки «Судові справи, які змінюють Україну». Збірку видано в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії.

19.03.2015

Правозахисні заходи на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини DOCUDAYS UA

Разом з кінопоказами Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA пліч-о-пліч іде правозахисна програма. Цьогоріч вона присвячена пропаганді, проте широко охоплює різні аспекти тематики прав людини. Важливий правозахисний майданчик країни запрошує активістів, режисерів, громадських діячів, журналістів та всіх охочих до дискусій , круглих столів, презентацій, тренінгів та перегляду кінострічок.

17.03.2015

Правозахисники з США, ЄС та України об’єдналися для протидії Кремлю

Студенти Єльського університету разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Європейським правозахисним адвокаційним центром шукатимуть докази відповідальності Росії за дії на Донбасі.

16.03.2015

Сліпа жінка виграла суд у столичного забудовника

Інвалід першої групи по зору, киянка Г.П., виграла справу проти фірми-забудовника ТОВ «Капітал Ріелті ЛТД», який обманом хотів продати їй недобудовану квартиру.

13.03.2015

Чим вражатиме DOCUDAYS UA-2015?

Із 20 до 27 березня XІI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запрошує переглянути фільми з найкращих світових форумів документального кіно. Покази традиційно відбудуться на трьох фестивальних майданчиках – у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) та кі-нотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).

11.03.2015

Як виконуються рішення комітетів ООН в Україні?

Наразі виконання державами рішень Комітетів ООН залежить виключно від політичної волі керівництва. Цивілізовані держави дбають про свій імідж, тому прислухаються до кожного рішення відповідного комітету, відновлюють порушені права позивача та змінюють національне законодавство.

06.03.2015

ХІІ Docudays UA у Києві протидіятиме пропаганді Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини

12 березня об 11:00 у Синій залі Будинку кіно відбудеться прес-конференція напередодні відкриття ХІI Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Фестиваль триватиме з 20 до 27 березня у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), у кінотеатрах «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) та «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).

C