15.10.2004

100 гривень за переслідування правозахисників

Президент України Леонід Кучма підписав Указ Про внесення зміни до статті 1 Указу Президента України від 26 листопада 2001 року N 1147 „Про довічні державні іменні стипендії громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність", яким збільшено з 1 січня 2005 року до ста кількість довічних державних іменних стипендій для громадян України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність.

11.10.2004

Україну похвалили в Женеві

Верховний Комісар ООН з питань біженців Рууд Лубберс нещодавно в Женеві нагадав країнам, що в світі є декілька мільйонів осіб без громадянства та ознайомив присутніх з прикладом України та Шрі-Ланки, які знайшли рішення для великих груп осіб без громадянства.

11.10.2004

Убієнним синам України

9 жовтня в урочищі Сандармох відслужено літію по розстріляних тут 27 жовтня – 4 листопада 1937 року 1111 в'язнях Соловецької тюрми особливого призначення (СТОН). Приурочена вона до встановлення пам'ятника “Убієнним синам України”. Цим Карельське республіканське Товариство української культури “Калина” довершило велику справу.

06.10.2004

Завжди час голготи

Двотомник “Три повстання Січків” був представлений громадськості в Молодіжній залі Київського міського будинку вчителя 7 жовтня. У презентації взяли участь автори – член Української Гельсінкської групи Петро Січко та його син Володимир, відповідальний за випуск Євген Захаров, упорядник Василь Овсієнко (Харківська правозахисна група), члени УГГ Надія Світлична, Михайло Горинь, Микола Горбаль, а також Євген Сверстюк, Світлана Кириченко, Ніна Марченко, Осип Зінкевич та інші відомі люди.

05.10.2004

Спроба боротьби з насильницькими зникненнями

Після більш ніж двох десятиліть вимог родичів та правозахисних організацій, Комітет ООН з прав людини вирішив заснувати у 2001 році робочу групу представників країн „для розробки проекту обов’язкового юридичного документу для захисту всіх осіб від насильницького зникнення”. Робоча група перший раз зустрілася у січні 2003 року, і зараз проходить її чергове засідання.

04.10.2004

У Ваpшаві сьогодні почали „міряти” людей

У Варшаві з 4 по 15 жовтня проходитиме дев'ята Нарада ОБСЄ з розгляду виконання зобов'язань у галузі людського виміру, у якій візьмуть участь представники міжнародних, європейських та неурядових організацій. Правозахисників України на конференції представляють Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

30.09.2004

Українці зможуть впливати на правову політику в державі через Громадську раду при Міністерстві юстиції

Представники громадських організацій, засобів масової інформації, а також органів місцевого самоврядування від сьогодні можуть подавати заявку в Мін'юст України на членство в Громадській Раді, яка незабаром буде створена при міністерстві.

29.09.2004

Форум громадських організацій в Полтаві

Завтра у Полтаві в рамках проекту „Архів правозахисту” відбудеться перший Форум громадських організацій Полтавської області, які займаються захистом прав людини та наданням інформаційно-правових послуг.

29.09.2004

Відтепер Міністру Внутрішніх справ будуть радити як захищати права людини?

Міністр внутрішніх справ зізнався про проблеми з правами людини в МВС і у його Міністерстві запроваджено посаду радника міністра з прав людини та гендерних питань. Ним стала доктор юридичних наук Катерина Левченко, повідомляє Укрінформ. Приємною фактом в її біографії є робота в третьому секторі, щоправда в жіночих проектах.

29.09.2004

Уряд пропонує узаконити форми увічнення пам’яті загиблих в наслідок політичних репресій

Кабінет Міністрів України подав до парламенту законопроект „Про увічнення пам'яті осіб, що загинули внаслідок воєн та політичних репресій” (проект № 6179).

28.09.2004

Російським правозахисникам "пощастило" – влада їх підтримує

Агентство ІТАР-ТАСС із посиланням на прес-службу російського президента повідомило, що Володимир Путін підписав Указ про додаткові заходи державної підтримки правозахисного руху в Росії.

24.09.2004

ОБСЄ закликає до ширшої співпраці в допомозі жертвам торгівлі людьми

Сьогодні в Гельсінки прийняттям ряду рекомендацій, які будуть служити основою для співпраці країн-учасниць ОБСЄ, завершилася дводенна конференція щодо захисту жертв торгівлі людьми.

24.09.2004

Табору чеченських біженців в Україні не буде

Спочатку на сайті „Кавказцентр”, нещодавно закритому Литвою на вимогу Росії, з’явилася інформація про домовленість прибалтійських країн Латвії, Литви, та Естонії з Австрією про відкриття на території України табору біженців з Чечні. Ніби-то ці країни брали на себе фінансування. Вже ввечері Держкомміграції спростував цю інформацію.

23.09.2004

Всім мають зачитати права при затриманні міліцією

Верховна Рада України 21 вересня прийняла закон про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист) (проект № 3743).

23.09.2004

Українські НУО отримають 990 тисяч євро у рамках Європейської ініціативи з демократії та прав людини

Представництво Європейської Комісії в Україні проводить конкурс мікро-проектів у рамках програми Європейської ініціативи з демократії та прав людини в Україні.

C