22.09.2004

Проти смертної кари

З 6 по 9 жовтня в Монреалі (Канада) пройде Другий всесвітній конгрес проти смертної кари. Про його проведення оголосили організації „Разом проти смертної кари” (Ensemble Contre la Peine de Mort – ECPM) та „Міжнародна тюремна реформа” (Penal Reform International - PRI).

20.09.2004

Новий конкурс проектів від Європейської Комісії

Європейська Комісія оголошує новий конкурс проектів у рамках Програми Європейського союзу “Європейська ініціатива з розвитку демократії та захисту прав людини”.

16.09.2004

В Україні незабаром буде створений перший третейський суд

21 вересня набере чинності наказ Міністерства юстиції від 10 вересня 2004 року про затвердження форми відповідного державного реєстру третейських судів, що діятимуть постійно.

14.09.2004

Освіта з питань захисту громадянських прав

З наближенням виборів все більше суб‘єктів виборчого процесу звертаються до питання просвітницької діяльності серед виборців щодо їх прав та можливих порушень під час виборів. Приділяється увага не тільки теоретичним аспектам виборчого законодавства, але й конкретним випадкам, коли неправильне тлумачення законодавчих норм може призвести до фактичної помилки виборця.

14.09.2004

Перший заступник Міністра внутрішніх справ зізнався у порушеннях правоохоронними органами прав людини

Сьогодні на пленарному засіданні Верховної Ради України було заслухано доповідь „Про стан реформування та законодавче забезпечення діяльності правоохоронних органів в Україні”.

13.09.2004

„Вусата няня” вже не жарт, а серйозна реальність

На початку вересня Верховна Рада України зареєструвала Проект закону „Про забезпечення рівності прав жінок та чоловіків”. Автором подання та ініціатором звернення виступив народний депутат України четвертого скликання Роман Зварич.

09.09.2004

Документальні свідчення про права людини в Україні

Цієї осені в Україні стартує проект „Річний відеозвіт про права людини”, який було започатковано Фундацією „Чинність закону” спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, за фінансової підтримки фонду „Відродження”.

09.09.2004

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин затвердив план роботи на шосту сесію

Під час обговорення плану, голова Комітету Геннадій Удовенко висловив занепокоєння тим, що до порядку денного шостої сесії Верховної Ради України не включені 7 законопроектів про внесення змін до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні”, які відповідно рішення Комітету (по мірі їх надходження ) винесені на розгляд парламенту для прийняття у першому читанні.

06.09.2004

Розпочався Всеукраїнський конкурс журналістів на тему „Права людини в Україні”

Якщо проаналізувати повідомлення у пресі, на телебаченні або по радіо складається враження, що права людини в Україні зовсім не порушуються. Або їх просто не існує. Принаймні засоби масової інформації приділяють цьому, насправді болючому, питанню надто мало уваги.

31.08.2004

Початок роботи над звітом з прав людини

Свобода мирних зібрань, свобода від катувань та нелюдського поводження, свобода слова, свобода пересування, свобода совісті... – ці та інші права та свободи людини в центрі уваги новго проекту. Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочала роботу над підготовкою звіту українських правозахисних організацій про стан основних прав людини в Україні за 2004 рік. Підготовка буде тривати до лютого 2005 року, потім звіт буде оприлюднено. Також буде відзнята відео-версія. Така форма правозахисної роботи є стандартною для міжнародних правозахисних організацій – в даному випадку вперше українські правозахисники роблять звіт щодо України.

30.08.2004

Писати про права людини – корисно

6 вересня о 12 годині в приміщенні Національної спілки журналістів України відбудеться прес-конференція організована Інформаційним Центром МГО "Міжнародна Ліга захисту прав громадян України".

21.08.2004

Зустріч з людського виміру у Варшаві в рамках ОБСЄ

З 4 по 15 жовтня 2004 року Організація з Безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в особі Бюро з демократичних інституцій та прав людини проводять щорічну зустріч, де представники урядів та громадянського суспільства (читай НДО) з 55 країн-учасників будуть обговорювати впровадження в життя зобов’язань у сфері прав людини по лінії ОБСЄ, процедури й механізми моніторингу та поліпшення дотримання цих зобов’язань.

18.08.2004

Форум на підтримку прав людини

З 14 по 17 жовтня в Лондоні пройде третій Європейський соціальний форум. Основними темами Форуму визначено: демократія та фундаментальні права людини; війна і мир; соціальна справедливість і солідарність: боротьба з приватизацією, захист соціальних і трудових прав; протистояння расизму та дискримінації.

17.08.2004

Влада та громадськість відкриває антикорупційну швидку допомогу в Чернівцях

З першого серпня Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підпри-ємств малого бізнесу реалізує проект “Антикорупційна поштова скринька та швидка антикоруп-ційна допомога”.

16.08.2004

Місцеве самоврядування , чи місцеве самоуправство ?

Мешканці містечок Галичини та Західного Поділля полюбляють згадувати півтисячолітню історію місцевого самоврядування у цих краях. Зрозуміло, що далеко не в усі віки належно шанувалися “кожного города нрав і права”, та все ж приємно усвідомлювати себе спадкоємцями європейських традицій … Якщо вірити історичним хронікам, наш Чортків від 1522 року також було удостоєно Магдебурзького права .

C