10.08.2004

Сумські студенти перемогли

Конфліктна ситуація навколо сумських студентів нарешті дійшла логічного розв’язання. Виконана основна їхня вимога – скасування рішення щодо об’єднання ВУЗів.

09.08.2004

Програма для борців за права людини

Фонд „Національний вклад в демократію” (США) оголосив про початок стипендіальної програми Рейгана-Фешела для активних учасників політичного життя країни, борців за права людини, журналістів різних країн та вчених-політологів.

06.08.2004

Активний захист виборчих прав вже в Інтернеті

З 6 серпня 2004 року розпочав роботу сайт проекту Чернігівського громадського комітету захисту прав людини „Активний захист виборчих прав 2004” www.elections.cn.ua, який створений за підтримки Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарії.

03.08.2004

Суддя Василенко, якій порушував кримінальні справи щодо Кучми, подав у відставку

Суддя Київського Апеляційного суду Юрій Василенко, який у 2002 році порушував кримінальні справи щодо Президента України Л.Кучми, написав рапорт про своє звільнення з посади судді.

31.07.2004

Навчальний дистанційний курс „Моніторинг прав людини”

Оголошено конкурс на участь у навчальному дистанційному курсі з моніторингу прав людини, який проводитиме Крассімір Канєв з 27 вересня по 19 грудня 2004 року.

31.07.2004

Омбудсман привітав створення Української Гельсінської спілки з прав людини

На адресу Голови Правління Української Гельсінської спілки з прав людини Є.Захарова надійшов лист з привітанням про її створення від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Н.Карпачової.

31.07.2004

Захист прав людей, які живуть з ВІЛ

Міжнародний благодійний фонд „Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” оголошує конкурс проектів для правозахисних неурядових організацій „Захист прав та інтересів людей, які живуть з ВІЛ”.

16.07.2004

Правозахисники розпочинають всеукраїнську кампанію за надання Борису Стомахіну політичного притулку в Україні

Сьогодні на прес-конференції в УНІАН Вінницька правозахисна група та Рада українських правозахисних організацій (РУПОР) оголосили про початок всеукраїнської громадської кампанії за надання Борису Стомахіну політичного притулку в Україні.

14.07.2004

Справа Бориса Стомахіна: чи отримає російський дисидент статус біженця в Україні?

Правозахисники розпочинають всеукраїнську кампанію за надання Борису Стомахіну політичного притулку в Україні. У четвер, 15 липня 2004 року, о 13 годині в УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція, організована Вінницькою правозахисною групою та Радою українських правозахисних організацій (РУПОР), що присвячена початку всеукраїнської громадської кампанії за надання Борису Стомахіну політичного притулку в Україні.

12.07.2004

Монологи Євгена Сверстюка

Коли на цілий телеекран я бачу обличчя народного депутата, який ворогує з іншим народним депутатом, котрий резонно закидає першому розпалювання міжетнічної ворожнечі, і обидва вони навіть не з ворогуючих угруповань, - я задумуюсь над діагнозом.

09.07.2004

Зареєстрована Українська Гельсінська спілка з прав людини

Міністерство юстиції України 30 червня зареєструвало Всеукраїнську асоціацію правозахисних організацій „Українська Гельсінська спілка з прав людини”, засновниками якої стали 15 правозахисних організацій.

09.07.2004

Омбудсман звернулася до Президента через ЗМІ

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Н.І. Карпачова звернулася через засоби масової інформації до Президента України Л.Д .Кучми зі зверненням щодо утримання без законних підстав членів екіпажу судна "Навстар-1", громадян України - Миколи Мазуренка і Івана Сощенка.

03.07.2004

Омбудсман проводить навчання чиновників

На запрошення Ніни Карпачової українські високопосадовці протягом двох днів опановували методику спілкування з конвенційними органами ООН щодо захисту прав людини.

25.06.2004

Звернення учасників громадських слухань щодо змін до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні”

21 червня 2004 року в м. Києві відбулися громадські слухання щодо змін до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні”, протягом якого було прийняте звернення учасників до Верховної Ради України.

21.06.2004

Дожити до реабілітації

У м. Києві 21 червня в приміщенні Регіонального центру Академії правових наук України відбулися громадські слухання „Обговорення законопроектів про зміни до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, які були проведені Радою українських правозахисних організацій (РУПОР), Харківською правозахисною групою спільно з Комітетом ВРУ з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин за підтримки міжнародного фонду „Відродження”.

C