21.06.2004

Позиція Харківської правозахисної групи щодо змін до законодавства про реабі-літацію політичних в’язнів

Ситуація, що склалася на сьогоднішній день в Україні стосовно реабілітації жертв полі-тичних репресій, є неврегульованою і несправедливою щодо жертв репресій і, навіть, викликає порушення Конституції України.

09.06.2004

Обговорення законопроектів про зміни до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”

Громадське обговорення законопроектів про зміни до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні” проводяться 21 червня Радою українських правозахисних організацій (РУПОР), Харківською правозахисною групою спільно з Комітетом ВРУ з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин за підтримки міжнародного фонду „Відродження”.

28.05.2004

Чи стануть закони кращими?

З 1 липня в Міністерстві юстиції України працюватимуть найбільш високооплачувані та повністю забезпечені житлом державні службовці в країні: фахівці законопроектних підрозділів Міністерства юстиції України отримуватимуть зарплату від 2 тисяч гривень і більше. Це буде найвища зарплата в країні, встановлена для державних службовців. Вона перевищуватиме нинішні зарплати цієї ж категорії держслужбовців у 3-5 разів.

28.05.2004

Права людини в Україні: щорічний звіт Міжнародної Амністії за 2003 рік

Катування і жорстоке поводження як і раніше застосовувалися часто. Європейський суд з прав людини виніс рішення проти України на користь шістьох колишніх смертників. Серйозною проблемою продовжувало залишатися насильство в родині. Зберігалися побоювання за свободу ЗМІ. Ненабагато просунулося розслідування щодо встановлення осіб, винних у «зникненні» журналіста Георгія Гонгадзе.

28.05.2004

Представлено щорічну доповідь міжнародної правозахисної організації „Міжнародна Амністія” про ситуацію з правами людини у 2003 році

Українська Асоціація „Міжнародна Амністія” в Києві представила в Україні щорічний звіт цієї відомої правозахисної організації про ситуацію з правами людини у світі. Звіт відображає ситуацію в період з січня до грудня 2003 року. Декілька днів раніше цей звіт було представлено в Лондоні та Москві.

21.05.2004

Оприлюднення в Україна щорічної Доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International

27 травня 2004 року в 12.00 відбудеться прес-конференція на який буде оприлюднена щорічна Доповідь Міжнародної Амнiстii 2004 про ситуацію з правами людини в свiтi, зокрема про ситуацію з правами людини в Україні (прес-конференція відбудеться за адресою: м. Київ, вул.Сагайдачного,33, магазин-кав'ярня "Русская книга").

21.05.2004

Чи буде новий закон про статус жертв політичних репресій?

Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує парламенту прийняти у першому читанні проект закону про внесення змін до Закону України „Про реабілітацію жертв політичних репресії в Україні”, поданий народним депутатом П.Качуром.

11.05.2004

Пропозиція співпраці від Українського центру примирення

З 1 січня 2004 року Український Центр Примирення здійснює проект „Впровадження відновлюваного правосуддя в Україні” за підтримки Європейської Комісії.

28.04.2004

Комісія ООН з прав людини: чи відбудеться реформування?

Найголовніший орган ООН з прав людини – Комісія ООН з прав людини, продемонстрував свою неспроможність і відсутність політичної волі щодо подолання серйозних порушень прав людини, заявила 23 квітня 2004 року Міжнародна Амністія на під час закриття 60-ї сесії Комісії ООН з прав людини. Незважаючи на деякі позитивні зрушення, робочі методи Комісії потребують негайного реформування.

23.04.2004

Міжнародна літня школа з прав людини у Польщі

Цього року 4-11 вересня відбудеться вже традиційна XV Міжнародна літня школа з прав людини у Варшаві - Медзешині (Польща), яку проводить Гельсінській Фонд з прав людини. Взяти участь в школі можуть усі, хто виграє відповідний конкурс. Робочі мови школи: англійська, російська та польська.

21.04.2004

Президент підписав Цивільний процесуальний кодекс України

Сьогодні Президент України підписав Цивільний процесуальний кодекс України, що був у березні прийнятий Верховною радою України.

07.04.2004

Необхідно змінити приблизно 200 законів та привести у відповідність до законодавства всі інструкції та інші піднормативні акти для повної заміни прописки на реєстрацію

Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів комітетські слухання про заходи щодо реалізації Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

05.04.2004

Помер відомий український правозахисник – Микола Руденко

1 квітня помер Микола Руденко – відомий поет, філософ, правозахисник, дисидент, засновник Української Гельсінської Групи (УГГ). Прощання з тілом відбудеться сьогодні, о 14:00 годині у Будинку Вчителя.

26.03.2004

В Україні потерпілим відшкодовуватимуть збитки, заподіяні злочином

Урядовий комітет з питань оборони, оборонно-промислового комплексу та правоохоронної діяльності на своєму засіданні 26 березня 2004 року схвалив Концепцію забезпечення захисту законних прав та інтересів осіб, що постраждали від злочинів. Проект, що був розроблений Міністерством юстиції України, має на меті визначити напрямки державної політики у сфері надання допомоги потерпілим від злочинів та розвитку ефективної системи захисту їх прав та законних інтересів.

22.03.2004

Омбудсман обговорив шляхи покращення ситуації з правами людини з представниками Ради Європи

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова пропонує створити в Україні незалежний Координаційний центр Ради Європи, через який можна було б здійснювати співробітництво з різноманітними структурами РЄ. Про це вона заявила 18 березня під час зустрічі з делегацією Секретаріату Ради Європи на чолі з Директором з питань стратегічного планування Жан-Луї Лораном.

C