15.03.2004

Міжнародні учбові курси „Права людини, демократія, управління конфліктами та миротворчість”

Центр миру та вирішення конфліктів (Норвегія) проводить з 22 по 25 квітня 2004 року в передмісті м. Осло Міжнародні учбові курси „Права людини, демократія, управління конфліктами та миротворчість”.

12.03.2004

Державні виконавці, податківці та слідчі списуватимуть кошти та накладатимуть арешт на банківські рахунки без погодження з їх власниками

Державні виконавці, податкові органи та слідчі мають право накладати арешт на грошові кошти та інші цінності боржників та підслідчих, що знаходяться на рахунках та вкладах в установах банків. Такий висновок зробило Міністерство юстиції України на виконання доручення Уряду про вивчення можливості списання коштів або накладання арешту на банківські рахунки клієнтів лише на підставі рішення суду, без погодження з власниками рахунку.

11.03.2004

Тренінг для неурядових організацій з Рамкової Конвенції з захисту національних меншин

Секретаріат Рамкової Конвенції з захисту національних меншин, Рада Європи у співробітництві з Міжнародною Групою Прав меншин у Лондоні запрошують до участі в тренінгу представників неурядових організацій з питань застосування Рамкової конвенції з захисту національних меншин, що відбудеться в приміщенні Ради Європи в Страсбурзі з 27 по 30 травня 2004 року.

11.03.2004

Традиційні Літні курси з прав людини в країнах Бенілюксу

Школа досліджень в сфері прав людини (Нідерланди, м. Утрехт) та Католицький університет м. Льовен (Бельгія) проводять з 23 серпня по 3 вересня 2004 року традиційні Літні курси з прав людини.

11.03.2004

Навчальна сесія з прав людини для вчителів шкіл у Швейцарії

Всесвітня асоціація „Школа, як інструмент миру” (EIP-CIFEDHOP) 5-11 липня 2004 року проводить у Женеві (Швейцарії) чергову навчальну сесію з освіти в сфері прав людини для вчителів початкових та середніх шкіл, а також викладачів системи професійної освіти. Сесія зорієнтована також на активістів, що працюють у позашкільній освіті або на дослідників, які займають боротьбою з насильством.

10.03.2004

Черговий Розширений курс з міжнародного захисту прав людини у м. Турку (Фінляндія)

Інститут з прав людини Університету Академії м. Або 16-27 серпня 2004 року проводить у м. Турку (Фінляндія) черговий Розширений курс з міжнародного захисту прав людини.

09.03.2004

Всесвітній форум з прав людини у Франції

ЮНЕСКО 16-19 травня проводить в Нантесе (Франція) Всесвітній форум з прав людини. Його головна мета – зібрати разом усіх, хто тим чи іншим шляхом сприяє реалізації прав людини, для обміну знаннями, ідеями та досвідом. Загальна тема форуму: „Розширення прав людини в епоху глобалізації”.

09.03.2004

Міжнародна академія прав людини в Утрехті

Університет м. Утрехта (Нідерланди) у співробітництві з Університетом м. Гента (Бельгія) та Університетом Західного Мису (Південна Африка) 15-28 серпня 2004 року проводять у м. Утрехті Міжнародну академію прав людини.

06.03.2004

Проблеми реалізації норм закону про реєстрацію громадян розглянуть на комітетських слуханнях

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ухвалив рішення щодо проведення 2 квітня 2004 року комітетських слухань на тему: "Про заходи щодо реалізації Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"

03.03.2004

Міжнародний Фонд „Відродження” оголосив конкурси з прав людини

Міжнародний фонд “Відродження” за програмою “Верховенство права” оголосив конкурси за напрямами “Права людини”, “Сприяння судовій реформі”, “Сприяння реформуванню пенітенціарної системи”, “Юридичні клініки”.

01.03.2004

Оприлюднена щорічна доповідь державного департаменту США про стан прав людини у 2003 році

Кожного року органи влади США збирають та узагальнюють інформацію про стан прав людини та основних свобод практично в усіх країнах світу. Державний департамент цієї країни 25 лютого офіційно оприлюднив свою доповідь про стан прав людини у 2003 році в світі. До доповіді увійшла узагальнена інформація та докладна інформація щодо багатьох країн, серед яких і Україна.

26.02.2004

Оголошено новий конкурс проектів МФ „Відродження” для громадських правозахисних організацій України

Міжнародний фонд “Відродження” спільно з Правовою Ініціативою Інституту Відкритого Суспільства за програмами “Верховенство права”, “Ініціативи в галузі охорони громадського здоров’я” і “Міжнародної програми “Зменшення шкоди від уживання наркотиків ” оголошують конкурс

24.02.2004

Парламентський комітет пропонує депутатам захистити закордонних українців, що не мають українського громадянства

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує парламенту підтримати пропозиції Президента України до Закону України "Про правовий статус закордонних українців".

23.02.2004

Президент пропонує ратифікувати Європейську угоду про осіб, які беруть участь у процесі Європейського суду з прав людини

Угода зобов‘язує країни-учасниці забезпечити, щоб особи, які беруть участь у процесі, порушеному згідно з положеннями Конвенції про захист прав і основних свобод людини зі змінами, внесеними Протоколом № 11 до неї (довірені особи, консультанти, адвокати, заявники, представники, свідки та експерти), користувалися імунітетом від судового переслідування стосовно їхніх дій в Суді, а також мали свободу спілкування із Судом та свободу подорожування з метою участі в його процесі.

21.02.2004

Парламентський Комітет розглянув законопроекти про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою

Минулої середи Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув законопроекти про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою, подані Кабінетом Міністрів України та народними депутатами України М.Джемілєвим, Р.Чубаровим.

C